- سلام دلفان | اخبار شهرستان دلفان| نخستین سایت خبری تحلیلی در دلفان - http://salamdelfan.ir -

قرائتی: وضعیت نماز در کشورمان نامطلوب است

 

به گزارش سلام دلفان به نقل از  ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین ˈمحسن قرائتیˈ  در جلسه شورای اداری لرستان افزود: اگر شما همه یاوران نماز باشید آمار فساد و جرایم در جامعه کاهش پیدا می کند.

وی تصریح کرد: در مجلس شورای اسلامی به نمایندگان اعلام کرد که اگر 10 درصد پول نیروی انتظامی و قوه قضائیه را به من بدهید 30 درصد آمار جرائم کم می شود.

وی با اشاره به اینکه نماز مجموعه ای از کمالات است، اظهار داشت: اگر مسئله نماز را پررنگ کنیم به طور یقین آمار فساد کم می شود.

حجت الاسلام قرائتی با اذعان به اینکه مدیران دستگاه های اجرایی باید به موضوع نماز توجه ویژه داشته باشند، گفت: اتاق مدیران اکنون بسیار زیباتر از نماز خانه ادارات است، که این مهم بی توجهی مدیران به امر نماز را نشان می دهد.

وی در ادامه از عدم صرفه جویی برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: اسراف اکنون به عنوان یک مقوله اساسی در جامعه مدیریتی ما به شمار می رود که باید مدیران از بروز اینگونه مشکلات و اصراف در تمام موارد جلوگیری کنند.

وی موفقترین مدیر گذشته را ابوترابی خواند و گفت: در کشور ایشان به عنوان رهبر اسرا بهترین مدیریت را داشتند.

وی با اشاره به اینکه اسلام مدیریت و قاطعیتش با محبت قاطی شده است، گفت: در این زمینه لطافت زیادی به خرج داده می شود که باید در این زمینه راهکار اساسی اندیشیده شود.

وی با بیان اینکه این مدیریت های که داریم باید در اقیانوس اطلس ریخته شود، گفت: نماز نزد ما ارزش کمتری نسبت به انجام دیگر فعالت ها دارد و یکی از دلایل آن اینست که مزه دین را به بچه هایمان نچشانده ایم.

قرائتی در ادامه با اشاره به اینکه مدیریت ما یک مدیریت پرخرج و پلاستیکی است، اظهار داشت: مدیریت اکنون در نهج البلاغه و در قرآن است.

وی به همه اولیا سفارش کرد که در تسهیل امر ازدواج جوانان اقدامات اساسی را انجام دهند وافزود: در صورتی که هزینه های ازدواج کاهش یابد بسیاری از مشکلات جوانان نیز برطرف خواهد شد.