سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 120198
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۶
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » مسکن امسال رونق نمی‌گیرد/قدرت خرید مردم پایین است
Print This Post
عضو هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان

وجود خانه‌های خالی از سکنه ناشی از قدرت خرید پایین مردم است/مسکن امسال رونق نمی‌گیرد
عضو هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان گفت: وجود ۲.۵ میلیون خانه‌ خالی از سکنه بخاطر رشد تولید نیست بلکه حاکی از پایین بودن قدرت خرید متقاضیان است.

در گفت‌وگو با فارس:وجود خانه‌های خالی از سکنه ناشی از خبرگزاری فارس:
به گزارش سلام دلفان ایرج رهبر در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این سؤال که آیا وجود خانه‌های خالی از سکنه نشان دهنده این است که دیگر نیازی به تولید مسکن نداریم، گفت: طبق آمار سرشماری نفوس و مسکن سال گذشته ۲۴ میلیون و ۱۹۶ هزار و ۳۵ خانوار ایرانی در ۲۲ میلیون و ۸۲۵ هزار و ۴۶ واحد مسکونی سکونت داشته‌اند که این آمار حاکی از کسری یک میلیون و ۳۷۰ هزار و ۹۸۹ واحد در سراسر کشور است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر و براساس این آمارها بالغ بر ۲ میلیون و ۵۸۷ هزار و ۶۰۷ واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور حکایت دارد که اگر چه طبق عقیده کارشناسان وجود خانه‌‌های خالی از سکنه طبیعی است اما باید اذعان کرد که وجود این تعداد خانه‌ خالی از سکنه به خاطر پایین بودن قدرت خرید متقاضیان است.

عضو هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان مسکن تأکید کرد: براساس آمارهای سرشماری نفوس و مسکن درصد مالکیت خانوارهای شهری از ۶۲٫۲ درصد در سال ۸۵ به ۵۴٫۵ درصد در سال ۹۵ رسیده است که حاکی از کاهش حدود ۸ درصدی می‌دهد.

رهبر ادامه داد: در سال‌های اخیر به واسطه افزایش شکاف قیمت مسکن و قدرت خرید خانوارها موجودی مسکن قابل عرضه در بازار با وجود کاهش تولید افزایش قابل توجهی را تجربه کرده است.

وی خاطرنشان کرد: پس بالا بودن آمار واحدهای مسکونی در کشور به نسبت خانوارها و وجود خانه‌های خالی از سکنه به دلیل کاهش قدرت خرید متقاضیان است.

عضو هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان مسکن ادامه داد: علی‌رغم اینکه دولت یازدهم تسهیلات مسکن را افزایش داده است اما قدرت خرید متقاضیان ترمیم نشده است.

وی در پاسخ به این سؤال که وزیر راه و شهرسازی معتقد است که امسال بخش مسکن رونق خواهد گرفت، گفت: به هر حال به دلیل تحولات انتخاباتی پیش رو، انتظار می رود متقاضیان مسکن در اقدام خود برای خرید مسکن تا حدودی مردد باشند اما بنده تصور نمی‌کنم تا شهریور ماه سال جاری رونق وارد بخش مسکن شود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار