سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 12035
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » میزان اعتبار فعالیت های دینی و مذهبی کشور به مراتب کمتر از دیگر بخش های فرهنگی است
Print This Post

رییس ستاد اقامه نماز کشور گفت: میزان اعتبارات درنظر گرفته شده برای فعالیت های مذهبی و دینی از جمله توسعه و ترویج نماز در کشور به مراتب کمتر از سایر بخش های فرهنگی و هنری است.

به گزارش سلام دلفان به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین ˈمحسن قرائتیˈ روز چهارشنبه در مراسم افتتاحیه بیست و دومین اجلاس سراسری نماز در خرم آباد، افزود: درهمین حال، تعداد مصوبات در زمینه توسعه و ترویج آموزه های دینی و مذهبی نیز در سطح کشور بسیار اندک است که رفع این مشکل نیازمند توجه جدی و ویژه مسئولان در حوزه های مدیریتی و برنامه ریزی به مباحث دینی است.

وی تصریح کرد: متاسفانه در اجرای طرح مسکن مهر کشور شاهدیم که بسیاری از این مجتمع های مسکونی احداث شده فاقد مسجد هستند و از سوی دیگر در بسیاری از شهرهای پرجمعیت کشور با کمبود جدی مسجد در محلات مسکونی مواجه هستیم.

حجت الاسلام قرائتی افزود: به عنوان مثال در برخی از مناطق پرجمعیت شهر تهران با 120 هزار نفر جمعیت، تنها سه مسجد وجود دارد که به هیچ عنوان پاسخگویی نیازهای فرهنگی و دینی مردم نیست.

رییس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به تاکیدات ویژه مقام معظم رهبری در زمینه ساخت و توسعه مساجد در سطح کشور، گفت: روند اجرای برنامه های مذهبی و دینی با هدف توسعه و ترویج ارزش ها و آموزه های اصیل اسلامی در سطح کشور مطلوب نیست.

وی تاکید کرد: این مسایل موجب شده که بسیاری از مردم برای پرداخت زکات خود دچار مشکل شوند به گونه ای که تنها پنج تا شش درصد مردم، زکات خود را پرداخت می کنند.

به گفته وی، اصلی ترین ملاک در روند رشد و تعالی جامعه، توجه به مسایل دینی و تلاش برای افزایش سطح معنویت در میان مردم است.

حجت الاسلام قرائتی افزود: شهر تهران دارای 45 حوزه علمیه است که مساحت همه این مراکز به اندازه یکی از دانشکده های تهران نیست.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار