سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 12046
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » توسعه و ترویج فرهنگ نماز در کشور از اولویت های وزارت آموزش و پرورش است
Print This Post

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: تلاش در جهت فراهم کردن بستر مناسب توسعه و ترویج فرهنگ الهی نماز در سطح جامعه به ویژه دانش آموزان یکی از برنامه های محوری و اولویت دار این وزارتخانه است.

به گزارش سلام دلفان به نقل ازایرنا، ˈعلی اصغر فانیˈ عصر روز چهارشنبه در بیست و دومین اجلاس سراسری نماز در دانشگاه لرستان، افزود: برهمین اساس، وزارت آموزش و پرورش خود را عامل گسترش و نهادینه کردن فرهنگ نماز و ادای این فریضه واجب الهی می داند.

وی اظهار کرد: یکی از راهکارهای موثر برای تحقق این مهم، برنامه ریزی در راستای برگزاری مستمر و همیشگی نماز جماعت در سطح مدارس است.

فانی گفت: برای اجرای این مهم، وزارت آموزش و پرورش با مشکلات و کمبودهایی مواجه است که مهم ترین آنها کمبود فضای مناسب در مدارس و همچنین امام جماعت برای اقامه نماز در سطح واحدهای آموزشی است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود: درحال حاضر برخی از مدارس کشور فاقد نمازخانه و مکان مناسب برای اقامه نماز جماعت هستند و نمازخانه موجود در برخی مدارس کشور نیز کوچک و فاقد شرایط مناسب برای حضور جمعی دانش آموزان است.

فانی تصریح کرد: کمبود امام جماعت در سطح مدارس کشور نیز یکی دیگر از مشکلات وزارت آموزش و پرورش در راستای اجرای طرح اقامه نماز جماعت در فضاهای آموزشی کشور است.

وی تاکید کرد: برهمین اساس، یکی از برنامه های جدی وزارت آموزش و پرورش، تلاش برای رفع این موانع و فراهم کردن بستر مناسب ترویج و توسعه فرهنگ نماز در سطح مدارس کشور است.

وی با بیان اینکه دراین زمینه، اقدامات موثر و مناسبی با همکاری ستاد اقامه نماز کشور انجام شده، افزود:

یکی از تکالیف اصلی وزارت آموزش و پرورش، ترویج و حاکم کردن فرهنگ نماز به عنوان یک اقدام مفید و اثربخش در سطح جامعه است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار