سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 12049
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » جنتی: نماز عالی ترین تجلی فرهنگ و نمایش هنر در محضر پروردگار است
Print This Post

وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نماز عالی ترین تجلی فرهنگ و نمایشی هنری و فاخر در محضر پروردگار است.

به گزارش سلام دلفان به نقل از ایرنا، ˈعلی جنتیˈ عصر روز چهارشنبه در بیست ودومین اجلاس سراسری نماز در دانشگاه لرستان، افزود: نماز مهم ترین رشته انس و ارتباط میان بنده با خداوند است که موجب گرایش جامعه به سمت سعادت و کمال می شود.

وی اظهار کرد: آهنگ ادای فریضه و خواندن نماز باید همواره در سطح کوچه و بازار و مناطق مختلف شهری و روستایی شنیده شود، چراکه درغیراینصورت، درحق نماز جفا کرده ایم..

جنتی افزود: گرچه اقامه نماز در یک محیط بسته مانند خانه و مسجد انجام می شود، اما شعاع نور و پرتو درخشان آن باید در کوی و برزن گسترده شود و آهنگ آن به خوبی قابل شنیدن باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: نماز نشانه بارز اعتقاد و باورهای عمیق فرد مسلمان است که اگر به هر دلیل توجه به این فریضه مهم، کمرنگ شود، اثری از مسلمانی در انسان برجای نخواهد ماند.

او تاکید کرد: توجه جدی و ویژه به نماز در جامعه اسلامی امری بسیار مهم و ضروری است به نحوی که باید آن را در ردیف عالی ترین امور جامعه اسلامی قرار دهیم.

جنتی اظهار کرد: درهمین ارتباط، بهسازی و زیبا سازی مساجد و محراب نیز یکی دیگر از اقدامات موثر برای توسعه و ترویج فرهنگ نماز محسوب می شود چراکه استفاده از تمامی ابزارها و امکانات در راستای توسعه و ترویج فرهنگ نماز، امری حیاتی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: نماز یکی از مباحث مهم و قابل توجه در حوزه های مختلف فرهنگی است و منشور حرکتی ما در این حوزه، پیام ها و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی در جریان برگزاری

اجلاس سراسری نماز است.

جنتی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای تلاش برای فراهم کردن بستر توسعه و ترویج فرهنگ نماز، براساس همین منشور حرکت خواهد کرد.

وی اظهار داشت: ترویج و نهادینه کردن فرائض دینی از پنجره آثار فرهنگی و هنری بسیار مهم و قابل توجه است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه، اقدامات موثری انجام داده است.

به گفته جنتی، مهم ترین اقدام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه، اختصاص بخش قابل توجهی از اعتبارات به تهیه و تولید آثار فرهنگی، هنری و نمایشی در رابطه با نماز است.

وی تاکید کرد: برگزاری جشنواره، نمایشگاه، مسابقات فرهنگی و همچنین حمایت از فعالیت های پژوهشی کاربردی، تربیت مربی در زمینه آموزش قران و نماز، تجلیل از فعالان عرصه نماز نیز از دیگر فعالیت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دراین حوزه است.

وی افزود: حاصل این فعالیت ها برتری ستاد اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در طول شش سال گذشته براساس ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: در برنامه توسعه اقتصادی ، فرهنگی کشور نیز توجه جدی به مقوله نماز شده است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار