سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 120852
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۶
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » آمریکا برادر سردار قاسم سلیمانی را تحریم کرد
Print This Post

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنج‌‌شنبه «سازمان زندان‌های تهران» و «سهراب سلیمانی» یکی از مقامات ارشد این سازمان را به اتهام واهی «نقض جدی حقوق بشر در ایران» مورد تحریم قرار داد.

به گزارش سلام دلفان، سخنگوی کاخ سفید روز پنج‌شنبه اعلام کرد که دولت آمریکا نام «سهراب سلیمانی» برادر سردار «قاسم سلیمانی»- فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی- را به فهرست تحریم‌های خود افزود.

به گزارش خبرگزاری مهر و  به نقل از رویترز؛ کاخ سفید در تلاش برای توجیه این اقدام دولت آمریکا، مدعی نقش سهراب سلیمانی به عنوان یکی از مقامات ارشد «سازمان زندان‌ها» در نقض حقوق بشر ادعایی از سوی مقامات آمریکا در زندان‌های ایران شد.
«شون اسپایسر» سخنگوی کاخ‌سفید در نشست مطبوعاتی روز پنج‌شنبه مدعی شد: «تحریم‌ها علیه ناقضان حقوق بشر در زندان‌های ایران درست در زمانی وضع شد که تهران همچنان به بازداشت ناعادلانه اتباع خارجی از جمله شهروندان آمریکایی ادامه می‌دهد.»
سهراب سلیمانی در خرداد ماه ۱۳۹۵ طی حکمی به سمت سرپرست معاونت امنیتی و انتظامی سازمان زندان‌ها منصوب شد.
گفتنی است که اداره کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنج‌شنبه «سازمان زندان‌های تهران» و «سهراب سلیمانی» یکی از مقامات ارشد این سازمان را به اتهام واهی «نقض جدی حقوق بشر در ایران» مورد تحریم قرار داد.
وزارت خزانه‌داری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای در توجیه دلایل این تحریم مدعی شد: «معرفی اشخاص و سازمان‌های مورد تحریم نشان‌دهنده تداوم حمایت ما[!] از مردم ایران است.»
این بیانیه همچنین مدعی شد: «آمریکا اختیارات خود برای اِعمال و اجرای قاطعانه تحریم‌هایی خارج از حوزه برنامه جامع اقدام مشترک- برجام- را برای مقابله با حمایت ایران از تروریسم، برنامه موشک بالستیک، برهم‌زنی ثبات در منطقه و نقض حقوق بشر حفظ کرده و از این اختیارات استفاده خواهد کرد. تحریم‌های وضع شده در تطابق کامل با تعهدات آمریکا مندرج در برجام هستند.»
منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار