سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 12095
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » آیت الله طاهری خرم آبادی دعوت حقّ را لبیک گفت/ اعلام 3 روز عزای عمومی در لرستان
Print This Post
یار امام، مبارز روزهای سخت و مردی از خطّه عالِم پرور لرستان؛

ایشان که مدتی به علت بیماری در بیمارستان بستری بود صبح امروز در بیمارستان شهید بهشتی قم به دیار حق شتافت.

سلام دلفان- آیت‌الله سیدحسن طاهری خرم‌آبادی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دارفانی را وداع گفت.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید حسن طاهری خرم‌آبادی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم امروز دارفانی را وداع گفت.

ایشان که مدتی به علت بیماری در بیمارستان بستری بود صبح امروز در بیمارستان شهید بهشتی قم به دیار حق شتافت.

عضویت‌ در مجلس‌ خبرگان‌ به‌ نمایندگی‌ از مردم‌ لرستان‌، عضویت‌ در جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌، عضویت در میان فقهای شورای نگهبان قانون اساسی، نمایندگی‌ امام‌ در امور حج‌ و زائران‌ بیت‌الله‌ الحرام‌، نمایندگی‌ حضرت‌ امام‌ در سپاه‌ پاسداران‌ انقلاب‌ اسلامی‌ در سال‌ 1360، نمایندگی‌ امام‌ در پاکستان‌، عضویت‌ در مجلس‌ خبرگان‌ رهبری‌ و عضویت‌ در هیأت‌ رئیسه آن‌، امامت‌ جمعه‌ موقت‌ تهران‌ با حکم‌ مقام‌ معظم‌ رهبری‌ و… از جمله مسئولیت‌های این استاد برجسته حوزه علمیه قم بود.

حجت‌الاسلام سید احمد میرعمادی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در خرم‌آباد، ضمن تسلیت این ضایعه اسفناک به مقام معظم رهبری، مردم مسلمان ایران، مردم لرستان و به ویژه خانواده ایشان، گفت: این ضایعه اسفناک را به جامعه روحانیت، مردم ولایتمدار لرستان و ایران اسلامی، شاگردان این سید وارسته و استاد اخلاق و علوم دینی به ویژه مقام معظم رهبری تسلیت می‌گویم.

حجت‌الاسلام میرعمادی به خدمات ارزنده سیاسی، اجتماعی و مذهبی آیت‌الله سید حسن خرم‌آبادی اشاره کرد و گفت: ایشان هم نماینده امام و هم نماینده مقام معظم رهبری بودند و در تمام لحظات عمر با برکتشان یار و یاور اسلام، انقلاب اسلامی، امام و رهبری بوده است.

امام جمعه خرم‌آباد گفت: به همین جهت در راستای تجلیل از خدمات و زحمات این مرد بزرگ شایسته است جهت همدردی با مردم ایران به ویژه مردم لرستان و بیت مکرمه وی 3 روز عزای عمومی در لرستان اعلام کنم.

لازم به ذکر است، با شنیدن رحلت آیت‌الله سید حسن طاهری خرم‌آبادی تمام نهادهای فرهنگی و مذهبی استان برنامه‌های خود را جهت برگزاری بزرگداشت مراسم این عالم ربانی تدارک دیده‌اند.

لازم به ذکر است حضرت آیت‌الله سید حسن طاهری خرم‌آبادی در روز اول خرداد ماه سال 1317 هجری شمسی در خرم‌آباد به دنیا آمد و امروز نیز دارفانی را وداع گفت.

براساس این گزارش، آیت‌الله طاهری خرم‌آبادی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری بود.

روحش شاد و یادش گرامی باد

 

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار