سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 121361
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۶
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » چرخ بزرگ ترین کارخانه دوچرخه‌سازی کشور هم از حرکت ایستاد
Print This Post

یکی از بزرگ ترین کارخانه‌های دوچرخه سازی خاورمیانه در دولت روحانی رسما تعطیل شد.

به گزارش سلام دلفان، کارخانه دوچرخه‌سازی آساک قوچان که یکی از بزرگترین کارخانه‌های دوچرخه‌سازی در خاورمیانه محسوب می‌شود و محل ایجاد اشتغال برای بسیاری از هموطنان در این منطقه به شمار می‌آید، رسما تعطیل شده است.
مجتمع صنعتی دوچرخه‌سازی قوچان با نام تجاری «آساک دوچرخ» در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار در سال ۱۳۶۲ طرح‌ریزی و در ۲۲ مهرماه ۱۳۷۷ با ظرفیت تولیدی ۳۰۰ هزار دستگاه دوچرخه در سال به بهره‌برداری رسید. اما در نهایت مشکلاتش به دلیل رکود کنونی و همچنین بی‌تدبیری مدیران و مسئولان آن به اوج خود رسید و این کارخانه را به پایان خط ۳۰ ساله خود رساند.
یونس ضیائی، رئیس شورای کارگری مجتمع دوچرخه‌سازی قوچان در رابطه با تعطیلی این کارخانه گفته است که این کارخانه طبق‌نامه مالک کارخانه از تاریخ ۱۲ اسفند ماه ۹۵ رسما تعطیل و ۴۰ کارگر باقی مانده در این واحد تولیدی نیز رسما بیکار شده‌اند.
او به عدم پرداخت حقوق و معوقات کارگران توسط کارفرما اشاره کرده و بیان داشته که حقوق کارگران این کارخانه ۲۲ ماه پرداخت نشده، همچنین ۲۵ ماه بیمه واریز نشده و طی سه سال اخیر هیچگونه پاداش و عیدی نیز به کارگران پرداخت نشده است.
یکی از شهروندان قوچانی در رابطه با تعطیلی این کارخانه گفته نزدیک انتخابات مجلس سال ۹۴ بود که برخی از مسئولان به دلیل تبلیغات بیان کردند که چرخ کارخانه دوچرخه‌سازی آساک دوباره خواهد چرخید و این تبلیغات در بسیاری از رسانه‌ها نیز منتشر شد اما بعد از انتخابات هم هیچ تغییری صورت نگرفت. وی ادامه داده است که وامی گرفتند تا معوقات کارگران پرداخت شود اما تنها بخش کوچکی از وام گرفته شده نیز به کارگران پرداخت شد.
به گفته بسیاری از شهروندان قوچانی این روزها دوچرخه‌های ساخت چین و تایوان است که در بازار جایگزین دوچرخه‌های آساک شده و این در حالی است که تا پیش از بسته شدن این کارخانه، هیچ یک از فروشگاه‌های منطقه تمایلی برای فروش دوچرخه‌های وارداتی نداشتند.

منبع: نسیم‌آنلاین

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار