سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 12176
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۷ نظر
خانه » اخبار برتر » پشت پرده تأمل برانگیز طرح گزینه “شهردار غیربومی”
Print This Post
اختصاصی/ بازی اعضای شورای شهر در زمین سیاسیون منفعت طلب؟

گزینه غیربومی شهرداری نورآباد فردی کم سن و سال، با سطح سواد پایین و بدون تجربه اجرایی است که…

سرویس سیاسی سلام دلفان- شنیده شده گزینه غیربومی شهرداری نورآباد گزینه سفارشی یکی از نمایندگان استان به اعضای شورای شهر نورآباد است.

به گزارش خبرنگار سلام دلفان این روزها بحث انتخاب شهردار نورآباد به موضوع داغ محافل تبدیل شده و یکی از چالش های مطرح پیرامون آن، بحث “بومی” یا “غیربومی” بودن شهردار است. برخی از اعضای شورا از گزینه غیربومی حمایت می کنند و برخی دیگر مخالف.

پیگیری های خبرنگار ما حکایت از پشت پرده تأمل برانگیز طرح گزینه غیربومی دارد.

گفته می شود گزینه غیربومی شهرداری نورآباد فردی کم سن و سال، با سطح سواد پایین و بدون تجربه اجرایی است که انتخاب وی به عنوان شهردار دورود در سال 89  سر و صدای زیادی به پا می کند و مورد اعتراض شدید مردم این شهر قرار می گیرد و با وجود اینکه حتّی رأی اعضای شورای شهر دورود را نیز کسب می کند امّا در نهایت موفق به حضور در این سمت نمی شود.

نکته جالب در خصوص تحصیلات و سوابق شخص مورد نظر این است که وی  متولد سال 65 و فارغ التحصیل کارشناسی ناپیوسته در رشته نقشه برداری از دانشگاه علمی- کاربردی خرم آباد است!  وی سال 89 خدمت سربازی را به پایان می رساند و درست زمانی که در پی یافتن شغل است، به واسطه لابی هایی که دارد به عنوان گزینه شهرداری دورود معرفی می شود.

نکته جالب دیگر اینکه  بنابر آنچه که در برخی رسانه های شهر دورود منتشر شده، وی همان زمانی که برای شهرداری این شهر مطرح بوده، در جمعی خصوصی هدف خود از شهردارشدن را تشکیل پرونده کاری و رزومه و سابقه عنوان می کند!

امّا اینکه چگونه  پس از مدّتی وی باز برای شهرداری و این بار برای نوآباد مطرح شده را باید در منفعت طلبی برخی سیاسیون جستجو کرد. گفته می شود فرد مورد نظر از نزدیکان یکی از نمایندگان خرم آباد است و توسط وی به اعضای شورای شهر نورآباد توصیه شده است.

آقای نماینده برای قالب کردن گزینه خود به اعضای شورای شهر نورآباد وعده جالبی به آنها داده است. وی گفته چنانچه فرد موردنظر را به عنوان شهردار انتخاب کنید قول می دهم تا زمانی که وی شهردار نورآباد است مشکل بودجه ای برای شهرداری بوجود نیاید! برخی اعضای شورا نیز یا از روی بی دقّتی و کم تجربگی و یا هر چیز دیگر- که فعلاً قصد پرداختن و قضاوت در مورد آن را نداریم-  خواسته ی وی را پذیرفته اند و با این توجیه موجّه که حضور وی می تواند مشکلات بودجه ای شهرداری نورآباد را حلّ کند مدافع حضور وی شده اند و از نسخه جناب نماینده استقبال کرده اند.

 به نظر می رسد برخی نمایندگان استان که در ماست مالی کردن پرونده انتخابات شورای شهر نورآباد نقش داشتند فعلاً قصد ندارند دست از سر مردم این شهر بردارند و این بار بنا دارند یکی از حسّاس ترین ارگان های شهر را به میدان تاخت و تاز عوامل خود تبدیل کنند.

 در این میان آنچه مایه تعجّب است رفتار برخی از اعضای محترم شورای شهر است و این سؤال را به ذهن متبادر می کند که آن ها چگونه گام در بازی نهاده اند که نتیجه اش جز تأمین منافع عدّه ای خاص و متضرر شدن مردم نورآباد چیز دیگری نیست؟

 1. نویسنده دیدگاه: فتحی
  شهریور ۱۸, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۸:۳۳

  از ماست که برماست

  • نویسنده دیدگاه: حسینی
   آبان ۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۲:۱۱

   گل گفتی ما تا به این قبیله بازی ها پایان ندهیم همینه که هست

 2. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  شهریور ۱۹, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۲:۴۹

  باسلام انتخاب بسیار بسیار مناسبی است بنده خبر موثق و شناخت کافی دارم.

 3. نویسنده دیدگاه: امیر
  شهریور ۲۰, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۲:۴۱

  انتخاب آقای شیخی به نفع شهر و اعضاء شورا می باشد . لطفا دنبال افرادی که در شهرداری در سطح بالا کار نکرده اند نروید

 4. نویسنده دیدگاه: احمد
  شهریور ۲۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۸:۵۲

  مردم آگاه هند که کدام اعضای شورا در راستای این منفعت طلبی ،گام برمیدارند.

 5. نویسنده دیدگاه: یکی از فرهنگیان
  شهریور ۲۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۳:۱۴

  اطلاع دقیق و واثق دارم آقایان …… و …… و …… از اعضای شورای شهر مطرح کننده آقای اسدی (غیربومی) هستند هر کدام به دلایلی . این افراد به آقای هوشمند احمدی رای دادند تا چهار نفر شوند حال به دنبال رای پنجم هستند

 6. نویسنده دیدگاه: delfani
  شهریور ۲۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۲۹

  سلام بر همگي
  به نظر بنده انتخاب مجدد شهرداري كه قبلاً كارنامه مطلوبي نداشته است به هيچ وجه مناسب نيست
  ضمناً مي بايست از افرادي استفاده كرد كه حدالمقدور در ادارات سطح استان و به خصوص استانداري ( در صورت وجود اينگونه افرادي در بين گزينه ها ) خدمت نموده و زير و بم تخصيص اعتبارات را خوب مي دانند تا ضمن تزريق اعتبارات جديد به شهرداري از نفوذ خود استفاده كرده و نسبت به رايزني و در نهايت تهيه و تدارك درآمد هاي ثابت براي شهرداري اقدام نمايد
  لذا كوته نظري و استفاده از نيروهاي درون شهرداري كه در بسياري از موارد حتي آدرس تعدادي از ادارات كل استاني مرتبط با فعاليت هاي شهرداري را نمي دانند ظلم مسلم به مردم و شهر مي باشد

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار