سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 12329
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۴ نظر
خانه » آخرین عناوین » عاقبت “راستگو” بودن!
Print This Post
اخراج به دلیل رأی به قالیباف؛

صراحتا اعلام می‌کنم با بخشی از جریان اصلاح طلب که اتفاقا بخش تندروی آن محسوب می شوند و از دولت سهم خواهی می‌کنند زاویه داشته و دارم

سلام دلفان- الهه راستگو عضو شورای اسلامی شهر تهران و حزب اسلامی کار، عصر امروز (چهارشنبه) از حزب متبوعش اخراج شد.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، الهه راستگو عضو شورای اسلامی شهر تهران و حزب اسلامی کار، عصر امروز (چهارشنبه) از حزب متبوعش اخراج شد.

شورای داوری حزب اسلامی کار در جلسه عصر امروز خود به بررسی عضویت و عدم عضویت راستگو در این حزب پرداخت که در نهایت به اخراج راستگو از حزب اسلامی کار رای داد.

الهه راستگو در جریان انتخاب شهردار تهران به محمدباقر قالیباف رای داد که به تبع آن مورد انتقاد اصلاح‌طلبان و حزب متبوعش قرار گرفت و به این منظور عضویت وی در حزب اسلامی کار لغو شد.

اخبار حاکی از آن است با وجود اینکه راستگو برای حضور دعوت شده بود، در این جلسه شرکت نکرد و حکم شورای داوری به صورت کتبی به وی ابلاغ ‌شده است و درنهایت وی فرصت دارد تا ظرف یک هفته اعتراض خود را نسبت به این حکم اعلام کند.

برپایه این خبر الهه راستگو نیز با ارسال نامه‌ای به رسانه‌ها نسبت به بداخلاقی‌هایی که طی چند روز گذشته به وی شده بود پاسخ داده است.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

«به نام خدا

این دیکتاتوری و تک صدایی قبلا نیز داد بخش بزرگی از جناح موسوم به چپ و اصلاح طلبان فعلی را در آورده بود. یک حزب دولتی برآمده از دولت هفتم و هشتم از طرف تمام جریان تصمیم می گرفت و اگر کسی با آن تصمیم مخالفت داشت با بهره گیری از گزاره های مختلف و در قالب های زیبایی که داشت نه تنها مخالفین بلکه منتقدین را یا از صحنه بیرون می کرد و یا مجبور به سکوت می کرد.

این درحالی بود که ادعای گسترش جامعه مدنی و مشارکت مردم توسط آنان گوش فلک را کر می کرد.

اینجانب بر اساس شناخت و اقناع وجدانی و طبق سوگندی که هنوز چند روزی از آن نگذشته به مردم شریف تهران متعهد می شوم که بر اساس اقناع آنچه که پس از تحقیق و دریافت‌های خودم به آن رسیده ام از منافع شهروندان دفاع کنم و آن را به منافع شخصی و باندی ترجیح دهم.

حتی اگر دیکتاتورهای مدرن و قیم ماب راخوش نیاید و انبوه اهانت‌ها، تحقیرها و توهین‌ها را در شبکه رسانه‌ای داخلی و خارجی خود به اینجانب نثار نمایند چراکه از سال 76 با این شیوه استبداد مدرن آشنا شده و بارها از سوی آن نواخته شده ام.

از این قیم مابان به ظاهر دموکرات سوالی دارم و آن این است که شعار شما توجه به آرا و نظرات مردم نیست؟

آیا مردم شریف تهران در نظرسنجی‌هایی که خودتان انجام داده‌اید آقای قالیباف را بر دیگران ترجیح نداده بودند؟

این برخورد دوگانه شما بسیار شبیه به دموکرات‌مآبان غربی آمریکایی است که نشان می دهد دموکراسی فقط در زمانی مقبول شماست که همسو با نظرات و علایق جناحی و حزبی شما باشد.

یکی از دلایلی که اینجانب را قانع کرده که به آقای محسن هاشمی رای ندهم همانا حمایت شما از ایشان بود چراکه در گذشته نه چندان دور وی و پدرش را افراد دیکتاتور معرفی و انواع و اقسام اتهامات مالی و … را نثار آنان می نمودید کافی است برای اینکه کاملا به یادتان بیاید در رسانه های از سال 76 تا 84 نام ایشان راجستجو کنید؛ حال چه اتفاقی افتاده که به حمایت از ایشان برخواستید؟

اگر اتهامات دیروز شما کذب بوده باید صراحتا توبه کنید و از آقای هاشمی و فرزندانش عذرخواهی کنید.

اینجانب صراحتا اعلام می‌کنم که با بخشی از جریان اصلاح طلب که اتفاقا بخش تندروی آن محسوب می شوند و جالب آنکه بر اساس جبر زمانه اکنون شعار اعتدال می‌دهند! و از دولت سهم خواهی می‌کنند زاویه داشته و دارم و تا آنجا که مطلع هستم بخش زیادی از نخبگان این جریان با اینجانب نیز همسو هستند ،اما غالبا به دلیل جلوگیری ازهتک حرمت خویش جرات بیان انتقادات خود را از این قیم مابان ندارند. به نظر اینجانب چنانچه نقد درون گفتمانی در جریان اصلاح طلب انجام نشود مجددا با برخود قاطبه مردم رو به رو خواهیم شد. مردم از شعار‌های رنگارنگ و مردم فریب خسته‌اند و به دنبال خادمین واقعی خود می‌باشند و با دقت گفتار و کردار ما را رصد نموده و در انتخابات با رای هوشمندانه خویش پاسخ ما را داده و خواهند داد و به نظر من چنانچه مجددا دیکتاتوری مدرن بر جریان اصلاحات حاکم شوند این مقدار اقبال نسبی مردمی را قطعا و یقینا از دست خواهیم داد و من به عقلای جریان هشدار جدی می‌دهم که زودتر چاره‌‌ای برای این مشکل اساسی بی‌اندیشند.

اینجانب می توانستم رای خویش را در شورای شهر پنهان کنم اما بر اساس اقناع وجدانی که آقای دکتر قالیباف را بر آقای مهندس هاشمی به دلائل متعدد از جمله توانایی اجرایی ترجیح دادم و به صورت شفاف رای خویش را ارائه نمودم البته این هم قابل ذکر است که دیکتاتوری مدرن نگذاشت که فرد دیگری در جریان اصلاحات کاندیدا شود و گرنه افرادی در جریان اصلاح طلب خود را در معرض قرار داه بودند که اگر دیکتاتوری مدرن اجازه می داد قطعا اینجانب و برخی دیگر از اصلاح طلبان شورا به آنان رای می دادیم.

به دنبال تخریب سازمان یافته جریان دیکتاتوری مدرن اینجانب به عنوان یک بانوی اصلاح طلب صراحتا فاصله و اختلاف دیدگاه عمیق و اساسی خود را با این غوغاسالاران مدرن و به ظاهر دموکرات ابزار می دارم و خود را برای حملات و هجمه‌های ناجوانمردانه آنان که به انواع مختلف شروع شده و ادامه دارد آماده کرده‌ام.

بدیهی است که این هجمه ها اینجانب را از پشت کردن به سوگندی که در ابتدای عضویت در شورای شهر تهران خورده ام باز نخواهد داشت و شرافت و عمل به سوگند خود را به تسلیم شدن در برابر دیکتاتوری مدرن ترجیح خواهم داد.»

 1. نویسنده دیدگاه: محمد
  شهریور ۲۰, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۰:۱۴

  اول شما بیانیه را خوب بخوانید بعد تیتر بزنید!!! این خانم که شما دارید از او طرفداری می کنید اگه مستقل در انتخابات شرکت می کرد آیا بازهم رای میاورد؟

 2. نویسنده دیدگاه: علی
  شهریور ۲۰, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۳:۳۲

  این سلام دلفانیا باید از این الهه دروغگو حمایت کنند. غیر از این بود تعجب داشت

  این خانم با نام بزرگ اصلاح طلبی رای آورد و قسم هم خورده بود که رای به هاشمی بدهد اما به خاطر یک سری مسائل عهد شکست. اگر قسم نمی خورد یه چیزی.

  چرا به اون یکی دیگه که اتفاقا اصلاح طلب هم بود و رای به قالیباف داد کسی گیر نداد. اما این نان خورد و نمکدان شکست.

  قبل از رای روز یکشنبه خود به محمد باقر قالیباف، عضو ” حزب اسلامی کار” از احزاب عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بوده است و رای خود در شورای شهر را نیز از سبد رای اصلاح طلبان گرفته است.
  آیا خانم راستگو بر این باور است که استفاده از امکانات یک ائتلاف سیاسی و رای آوردن به اعتبار قرار داشتن در یک لیست مشخص و رای دادن مردم بر مبنای اعتماد به لیست و ائتلاف ارایه شده و در نهایت رای دادن به خلاف رای اجماعی آن ائتلاف، خیانت نیست؟!

  و اگر بنا به ادعای ایشان این اقدام که در ادبیات کلاسیک ما از آن با تعبیر ” گندم نمایی و جو فروشی” یاد می شود؛ خیانت به اعتماد مردم نیست؛ پس تعریف ایشان از خیانت چیست؟

  مثلا مثل این سلام دلفانیا ، جبهه پایداری باشی و رای به جلیلی ندی. فکرشو بکن.
  زیاد جوش نزنید قالیباف هم رفت خدمت خاتمی بزرگ.

 3. نویسنده دیدگاه: خزایی
  شهریور ۲۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۶:۳۸

  لطفا خبر رو آنطور که هست بیان کنید نه همانگونه که دوست دارید.
  اگر موضوع فقط رای به قالیباف بود که برای عضو دیگر اصلاحاتی شورا همین موارد باید پیش می آمد.
  اما این موضوع احزاب اصلاحات رو در برابر چنین مسایلی واکسینه کرده است.
  موضوع قابل توجه دیگر عذر خواهی حزب اسلامی کار از اسامی چون ایشان در لیست بود.چقدر خوب است که هر کسی اشتباهات خود را بفهمد و به تبع آن از مردم عذر خواهی کند.

 4. نویسنده دیدگاه: یکی از فرهنگیان
  شهریور ۲۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۲:۳۷

  اگر سلام دلفان راستگو بود باید تیتر می زد ” عاقبت دروغگو بودن “

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار