سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 123750
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » از معلمان برگزیده لرستان تجلیل شد
Print This Post

در سالروز شهادت استاد و متفکر بزرگ مرتضی مطهری و آغاز هفته بزرگداشت مقام و منزلت معلم در مراسمی با حضور رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش، نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان و جمعی از مدیران اجرایی استان از معلمان برگزیده استان لرستان تجلیل شد

به گزارشسلام دلفان، مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در این جلسه به انتخاب ۲۰۰ معلم برگزیده منطقه‌ای و شهرستانی، ۲۰ معلم برگزیده استانی و ۱ معلم برگزیده کشوری اشاره کرد و گفت: مقام معلم در همه کشورها و ملیت‌ها از قداست و احترام خاصی برخوردار است و در نظام ارزشی اسلام به دلیل جایگاه و نقش رفیعی که معلم بر سرنوشت انسان‌ها دارد؛ این مقام و موقعیت به‌مراتب بیشتر و رفیع‌تر خواهد بود.
خدانظر دریکوند به نام‌گذاری روز معلم در سالروز شهادت استاد مطهری اشاره کرد و افزود: این افتخار بزرگی برای جامعه فرهنگیان است که نبی مکرم اسلام خود را معلم معرفی می‌کند وبرشان و جایگاه رفیع معلمان صحه می‌گذارد.
وی رسالت معلم را هدایت انسان، مبارزه با جهل و نادانی و بالا بردن کرامت والای انسان عنوان کرد و افزود: اگر در کرامت و جایگاه والای معلم تنها به این جمله از امام علی (ع) اکتفا کنیم که فرمود: کسی که به من کلمه‌ای بیاموزد، مرا تا آخر عمر بنده خود قرار داده است، کافی است و این جمله به‌تنهایی بیان‌ کننده مقام و جایگاه بلند معلم در نظام ارزشی و دینی اسلام است. دریکوند در ادامه شهید مطهری را الگوی عملی معلمان ذکر کرد و گفت: تفکر، تعقل، تدبر و زمان‌شناسی شهید مطهری برای کسانی که در حوزه تعلیم و تربیت گام برمی‌دارند الگویی تمام عیار است، زیرا او یک متفکر حوزوی بود که هم بر حوزه علوم دینی تسلط داشت و فقه را می‌دانست و هم علوم دانشگاهی جدید را می‌فهمید و از جریانات و اتفاقاتی که در جامعه اتفاق می‌افتاد غافل نبود. دریکوند تصریح کرد: شهید مطهری تاریکی‌ها را می‌دید و به مبارزه با تاریکی‌ها و جهل‌ها می‌شتافت.
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در ادامه بر این نکته تأکید کرد که شهید مطهری انسانی بود که ضمن اینکه بر علوم قدیم و جدید احاطه داشت، از سیاست هم به دور نبود و در مسائل انقلابی در کنار امام راحل (ره) هم نقش‌آفرینی می‌کرد و به آگاهی نسل جوان جامعه همت می‌گماشت. دریکوند ادامه داد: شهید مطهری آسیب‌های جامعه را تشخیص می‌داد و برای آگاه کردن نسل جوان جامعه پیرامون نهضت انقلاب اسلامی قلم فرسایی می‌کرد و به تألیف آثار متعدد می‌پرداخت.
وی رسالت معلمان را آگاهی بخشی به جامعه عنوان کرد و افزود: یک معلم نمونه برای آگاهی بخشی به نسل آینده‌ساز جامعه با زبان و قلم کار و تلاش می‌کند و لحظه‌ای از این مسئولیت خطیر غافل نمی‌شود. دریکوند آشنایی با فنون و روش‌های نوین تدریس ازجمله خصایص معلمان برشمرد و گفت: معلم باید الگوی عملی دانش آموزان خود باشد و عملکردش به‌گونه‌ای باشد که صداقت و راست‌گویی، احترام متقابل، قانون مداری؛ متانت و سعه‌صدر و مسئولیت‌پذیری را به شاگردان خود یاد بدهد. وی در پایان با تبریک هفته معلم به همه فرهنگیان به‌ویژه فرهنگیان استان لرستان در مناطق محروم و کم برخوردار گفت: مطالبات زیادی از سنوات گذشته باقی‌مانده بود که بیش از ۸۰ درصد از این مطالبات تاکنون پرداخت شده و روز گذشته هم به همت دولت تدبیر و امید پاداش پایان خدمت سال ۹۵ فرهنگیان به‌صورت کامل تسویه شد و تلاش برای پرداخت و به‌روز کردن مطالبات با شدت و دقت ادامه پیدا خواهد کرد.
گفتنی است در این مراسم از ۱ معلم برگزیده کشوری، ۲۰ معلم برگزیده استانی، ۱ شهید فرهنگی، ۱۲ بسیجی برگزیده فرهنگی و ۱۲ معلم مؤلف تجلیل شد.

منبع: یافته

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان