سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 124347
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » رونق تبلیغات انتخاباتی شوراها در محافل و مهمانی های شبانه
Print This Post

همزمان با تبلیغات انتخاباتی نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ، برخی نامزدهای انتخابات پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا نیز در قالب محافل و مهمانی های شبانه در لرستان تبلیغات زودهنگام خود را آغاز کرده اند.

سلام دلفان – بنا بر قانون انتخابات ، زمان تبلیغات انتخابات نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا از ۲۱ اردیبهشت ماه جاری آغاز می شود و هرگونه تبلیغات قبل از این زمان تبلیغات زودهنگام به شمار می رود اما این روزها مهمانی های شبانه به تبلغ نامزدهای شورای شهر و روستا تبدیل شده است.
گرچه گستردگی فضای تبلیغات انتخاباتی در سال های اخیر بسیار گسترده شده و فضای مجازی به عنوان ابزاری کارآمد در راستای تبلیغات انتخاباتی مورد توجه قرار گرفته است اما برخی نامزدها همچنان به روش های سنتی تبلیغات نیز امید دارند و از برگزاری مهمانی های شبانه ، حضور در مراسم های عزا و شادی و عیادت و سرکشی به بیماران غافل نشده اند.
در استان لرستان که دارای طایفه های مختلف می باشد، همچنان ردپایی از تعصبات طایفه ای در تبلیغات انتخابات و تلاش برای کسب آرا توسط افراد هم طایفه وجود دارد.
به همین جهت برگزاری مهمانی های شبانه و دعوت دوستان، فامیل و افراد هم طایفه تبدیل به امری بدیهی در این ایام از جانب کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستا شده است.
برخی فعالان سیاسی با تاکید بر ضعف در فعالیت های احزاب در راستای جذب آرا در قیاس با حرکت های قومی و طایفه ای بر تاثیر جامعه مدنی در برگزاری انتخابات و جذب آرا اعتقاد دارند.
این در حالی است که همچنان انتخاب های قومی و طایفه ای در این استان وجود دارد و گاهی بیش از حرکت های سیاسی و نگاه حزبی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد.
حبیب الله خجسته پور معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان از راه اندازی سامانه ثبت تخلفات انتخاباتی در فرمانداری ها خبر داد و اظهار کرد: فهرست این تخلفات به هیات های نظارتی ارجاع داده می شود و این موضوع به عنوان یکی از موارد تعیین صلاحیت داوطلبان٬ مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری لرستان گفت: تاکنون ۲ هزار و ۳۸ مورد تحرک انتخاباتی در سامانه جامع انتخابات این استان ثبت شده است.
ناهید پرویز پور با بیان اینکه تحرک انتخاباتی تخلف محسوب نمی شود و باعث افزایش شور انتخاباتی می شود افزود: بر اساس قانون انتخابات فعالیت های آشکار تبلیغاتی داوطلبان باید در زمان اعلام شده باشد و تبلیغات در زمان غیرمجاز تخلف می باشد.
وی بیان کرد : داوطلبان انتخابات شوراهای شهر و روستا باید از هرگونه تبلیغات زودهنگام پرهیز نمایند و از زمان تعیین شده برابر با قانون برای آغاز تبلیغات مجاز هستند.
به گفته وی در حال حاضر تنها تبلیغات داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری همزمان با اعلام افراد تایید صلاحیت شده آغاز شده و تبلیغات نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا تا زمان رسمی تبلیغات غیرمجاز می باشد.

خبر: مریم نریمانی / ایزنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار