سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 12514
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » خاکی‌ترین عکسِ «دبیر شورای‌عالی امنیت ملی»
Print This Post

تصویری که مشاهده می‌کنید، در سال‌های دفاع مقدس به ثبت رسیده و باید آن را خاکی‌ترین عکسِ «دبیرشورای عالی امنیت ملی» به شمار آورد؛ دريابان “علي شمخاني” که از روز 19 شهریورماه سال جاری، به عنوان «دبیر شورای عالی امنیت ملی» منصوب شد.

  سلام دلفان به نقل از مشرق- «علی شمعخانی» مشهور به «شمخانی» که امروز با درجه ی نظامی «دریابان» شناخته می‌شود، به سال 1334، در اهواز متولد شد. او با اوج گیری انقلاب اسلامی، تحصیلات دانشگاهی خود را رها کرد و به مسیر مبارزات پیوست. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، «علی شمعخانی» اقدام به تأسیس «سپاه پاسداران اهواز» نمود و با تمرکز عملیات جنگی در جبهه خوزستان، به یکی از ارکانِ فرماندهی سپاه تبدیل شد. وی پس از پایان جنگ تحمیلی، در سال 1368، با حکم مقام معظم رهبری، به نیروی دریایی ارتش حمهوری اسلامی منتقل و تا سال 1376، فرماندهی این نیرو را بر عهده گرفت. از آن زمان تا کنون، این سردار، در ساختار نظامی ارتش قرار گرفت.

«شمخانی» از 1376 تا 1384 وزارت دفاع را در دولت سيد محمد خاتمی بر عهده داشت و از روز 19 شهریور ماه سال جاری نیز به عنوان «دبیر شورای عالی امنیت ملی» منصوب شد.

تصویری که مشاهده می‌کنید، در سال‌های دفاع مقدس به ثبت رسیده و باید آن را  خاکی‌ترین عکسِ «دبیر شورای عالی امنیت ملی» به شمار آورد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار