سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 127590
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۶
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » سفره خالی کارگران شهرداری نورآباد در ماه رمضان/ اعتراض کارگران به ۶ ماه حقوق معوقه
Print This Post
سلام دلفان گزارش می‌دهد

کارگران شهرداری دلفان پس از گذشت بیش از ۶ ماه هنوز حقوق خود را نگرفته‌اند و امروز برای اعتراض به این وضع مقابل شهرداری این شهر اعتصاب کردند.

به گزارش سلام دلفان، سرما و گرما برای کارگر فرقی ندارد برای کسب روزی حلال و تأمین مخارج خانواده در سرمای زمستان و گرمای تابستان همچنان تلاش می‌کند تا لحظه‌ای شرمنده خانواده نباشد، کارگران شهرداری دلفان نیز از این قضیه مستثنی نیستند اما باید گفت این کارگران تلاش را دارند ولی پس از گذشت ماه‌ها هنوز حقوقی نگرفته‌اند و خود را شرمنده خانواده می‌دانند.

کارگران شهرداری نورآباد ماه‌ها را یکی پس از دیگری به امید دریافت حقوق سپری کردند اما همچنان خبری از حقوق نیست و باید سفره ماه رمضان را نیز با دستانی خالی پهن کنند.

اعتصاب کارگران شهرداری نورآباد برای دریافت حقوق

بیش از شش ماه حقوق معوقه سبب شد تا کارگران شهرداری نورآباد دست از کار بکشند و ساعاتی را در مقابل شهرداری این شهر اعتصاب کنند تا شاید مسئولان حقوق عقب افتاده آنها را پرداخت کند.

یکی از کارگران شهرداری دلفان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهارداشت: کارگران و حتی کارمندان شهرداری دلفان بیش از شش ماه است که حقوق نگرفته‌اند و وعده مسئولان همیشه در حد یک وعده باقی مانده است.

وی افزود: هیچ درآمد دیگری نداریم، شرمنده خانواده شده‌ایم در این ماه رمضان نیز نان خالی هم برای خوردن پیدا نمی‌شود، به نانوایی‌ها هم بدهکار هستیم و دیگر کسی حاضر نیست به ما نان قرضی هم بدهند.

سفره خالی کارگران شهرداری در ماه رمضان

یکی دیگر از کارگران شهرداری دلفان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهارداشت: امروز کارگران شهرداری دلفان به دلیل عدم پرداخت حقوق معوقه دست از کار کشیدند و در مقابل شهرداری اعتصاب کردند.

وی با اشاره به اینکه برخی از نیروهای شرکتی شهرداری دلفان شش ماه حقوق نگرفته‌اند افزود: حقوق معوقه نیروهای فصلی این شهرداری بیشتر است به طوری که این کارگران حدود ۱۰ ماه است که هیچ حقوقی دریافت نکرده‌اند.

کارگر شهرداری دلفان عنوان کرد: بیش از ۲۵۰ نیروی شهرداری دلفان اعم از رسمی و غیر رسمی حقوق معوقه دارند و پس از گذشت چندین ماه هنوز اقدامی برای پرداخت آن انجام نگرفته است.

باوری به وعده‌ و وعیدهای شهردار نداریم

وی بیان کرد: امروز شهردار وعده داده است که به زودی حقوق ها پرداخت می‌شود اما دیگر باوری به این وعده‌ها نداریم چون تاکنون وعده و وعید زیادی شنیده‌ایم.

کارگر شهرداری دلفان تصریح کرد: شهردار امروز وعده داده که تا روز شنبه حقوق نیروها پرداخت می‌شود با این وعده کارگران به کار خود بازگشتند اما معلوم نیست این وعده صحت داشته باشد یا نه!

دیگر کارگر شهرداری دلفان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفت: شش ماه حقوق و عیدی‌ام پرداخت نشده است، متأسفانه شهرداری بدهی‌های زیادی دارد و هنوز حقوقی پرداخت نکرده است.

وی تصریح کرد: شش ماه پول اجازه خانه‌ام عقب افتاده است و از آنجا که توان پرداخت پول آب، برق و گاز را نداشته‌ام همیشه اخطار قطع برایمان می‌آید که هر بار با التماس مانع از قطع آن می‌شویم.

حقوق معوقه و زندگی مشقت بار کارگران

 کارگر شهرداری دلفان عنوان کرد: زندگی را با مشقت و سختی می‌گذارنیم و هیچ کدام از کارگران چه رسمی و چه  شرکتی از این وضعیت راضی نیست. وقتی  درآمدی نداشته باشی تا قرض‌هایت را پرداخت کنی آبروریزی است.

وی بیان کرد: برخی حتی پول نان هم ندارند، کسی که زباله حمل می‌کند هیچ پشتوانه‌ای ندارد که سراغ این کار آمده است، متأسفانه اگر اعتراض  هم کنیم بدترین کار را به ما می‌دهند، اذیت می‌کنند و اضافه کار را قطع می‌کنند.

انتظار شش ماهه برای دریافت حقوق یک ماه

کارگر شهرداری دلفان گفت: اگر حداقل حقوق یک یا دو ماه هم پرداخت شود  باز می‌توان پول آن را به زخمی از زندگی زود اما متأسفانه حقوق یک یا دو ماه را هم واریز نمی‌کنند.

وی اظهارداشت: ۱۲ سال از جوانی‌ام را برای این کار گذاشتم، اگر سراغ حرفه‌ای می‌رفتم اکنون پیشرفت کرده بودم و این وضع خیلی خراب را نداشتم.

کارگر شهرداری دلفان افزود: امید داشتم کارم درست شود ولی رسمی هم شوم باز امیدی نداریم دنبال این هستیم به شهر دیگر بروم و از این وضعیت خود را نجات دهم.

علی‌رغم تماس‌های مکرر با ستاری شهرداری دلفان پاسخی دریافت نکردیم امیدواریم مسئولان ارشد استان برای پرداخت مطالبات این کارگران زحمتکش پیگیری لازم را به عمل آورند.

گزارش از سکینه بیرانوند/ تسنیم

 1. نویسنده دیدگاه: همشهری
  خرداد ۱۵, ۱۳۹۶ در تاریخ ۲۳:۴۰

  از ماست که بر ماست حتما کارگران شهرداری این وضعیت را قبول دارن والا لزومی ندارد این وضعیت را داشتن برن جایی دیگه دست وپایی برای خود شون بزنن در ضمن کسی از شهرداری خیری نمی بیند چون بنیادش بر اساس نارضایتی مردم بنا نهاده شده است

 2. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  خرداد ۱۷, ۱۳۹۶ در تاریخ ۱۰:۰۹

  این همه برادران اهل حق ما جر زدن واسه امثال مشعشعی ها ببینم چه دردی از این کارگران دوا میشود.
  یک مغازه دار سکاندار معماری ؛سیاست فرهنگی اجتماعی اقتصادی شهرستانی شده که ابادانی و رشدش فدای ول انگاری و زد و بند های غیر انسانس شده است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار