سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 1302
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۰
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » چندماه پیش شخصی آمد و گفت: می دانم از همین الان صندوق ها پُر است/ همان شخص، رفت و شب نامه پخش کرد/ همه تلاشمان این است؛ هر رأی که به صندوق ریخته شد همانطور شمارش شود
Print This Post
سرویس سیاسی- حجت الله نصیری پور؛ فرماندار دلفان سه شنبه شب هفته گذشته در جلسه ای که با حضور 30 نفر معتمد مردم برای انتخاب 8 نفر هیئت اجرایی برگزار ...

سرویس سیاسی- حجت الله نصیری پور؛ فرماندار دلفان سه شنبه شب هفته گذشته در جلسه ای که با حضور 30 نفر معتمد مردم برای انتخاب 8 نفر هیئت اجرایی برگزار شد بیاناتی را ابراز داشت که به گزیده هایی از آن اشاره می شود :

– خدا را شاهد می گیرم بار سنگینی است در بحث انتخابات، هجمه سنگینی بر علیه شما (سی نفرمعتمد، مجموعه اجرایی، نظارت، همه دست اندرکاران) وجود داشت و دارد.

 – ما تلاش کردیم از همان ماه هایی که بحث انتخابات مطرح بوده بارها اعلام کردیم که تلاشمان این است امسال به فضل الهی در انتخابات نهم با همکاری و پشتیبانی شما عزیزان این بار امانت را که بر دوشمان نهاده شده به خوبی به منزل برسانیم و عاقبت و آخرتمان را فدای هیچ شخص، گروه و هیچ باندی نکنیم.

– همه ی تلاشمان این است که انتخابات سالم برگزار شود و هر رأی که به صندوق ریخته شده، همان جور هم شمارش بشود و حساب بشود و این اطمینان را به مردم بدهیم که نسبت به انتخابات، نسبت به مجموعه اجرایی انتخابات، دست اندرکاران انتخابات اطمینان حاصل کنند که واقعاً دست اندرکاران انتخابات یک مسیری را نمی خواهند دنبال کنند که شایعات آن در سطح شهر، در محافل و در مجالس مطرح است:

– یک روز فرماندار را منتسب به یک کسی می کنند؛ روز دیگر در سایه حرکت می کند(فرماندار)؛ یک روز دیگر وصل می شود به کسی دیگر و مسائل مختلفی به این شیوه و در همین مجموعه ای که شما وجود دارید (30 نفر معتمد) ما تلاش کردیم افرادی را معرفی کنیم که کسی نتواند آنها را متهم کند که معتمد نیستند. واقعاً بی انصافی است اگر کسی این جمع را ببیند و بگوید اینها معتمد این شهر نیستند.

نه اینکه(معتمد) نداریم، اگر بخواهیم معتمد انتخاب کنیم، داخل این 145 هزارنفر جمعیت این شهرستان، فراوان می شود سی نفر سی نفر انتخاب کرد؛ امّا ما به هر حال توانمان این بود، شناختمان از این شهرستان این بود…….

الان در جمع شما(30 نفر معتمد) هفت نفر جانباز وجود دارد؛ کسی که رفته و پایش را برای این نظام داده، بدنش را برای این نظام داده،جراحتی بر بدنش وارده شده. آیا کسی باور می کند که این فرد امروز بیاید و در حق یک کاندیدی خیانت کند؟

آیا باور می کنید چنین کسی بیاید و آن همه زحمتش را زیر پا بگذارد و بخواهد رأی کسی را جابجا کند؟

دونفر آزاده سرافراز در این جمع وجود دارد که سال ها در زندان های عراق شلاق خوردند برای این نظام و پایبند بودند به این نظام. یک فرزند شهید در این جمع وجود دارد، چهار برادر شهید در این جمع هستند، روحانیت بزرگوار دونفرشان در خدمتشان هستیم، بقیه هم قطعاً برای این نظام زحمت کشیدند و آماده هستند که هر زمانی که نیاز باشد از این نظام و رهبری حمایت و پشتیبانی کنند.

– خواهش من( از اعضای حاضر در جلسه)  این است کسانی که واقعا توان دارند این بار امانت را به خوبی به منزل برسانند به جلو بیایند (برای هشت نفری که به عنوان هیئت اجرایی انتخاب می شوند).

فردا شما 8 نفری که انتخاب می شوید می خواهید صلاحیت این کاندیدا ها را تأیید یا رد بکنید؛ اولین قدمی که این بزرگواران(داوطلبان) که تا امروز یازده نفرشان ثبت نام کرده باید در همین جا تأیید یا رد بشوند.

شما مثل قاضی می مانید که داخل دادگاه نشسته و پرونده ای را ورق می زنید، آخرسر، باید رأی صادر کنید ممکن است این رأی منجر بشود به اعدام کسی، یا به بخشودگی کسی، به جریمه، به زندان …

– ما اینجا آبروی افراد دستمان است؛ می خواهیم کسی را رد صلاحیت بکنیم مکتوب دستش بدهیم بگوییم شما صلاحیت ندارید به استناد یک ماده قانونی و یا تحقیقات محلّی که معمولاً هیئت های اجرایی و نظارت در این زمینه ها دارند.

 کار سختی است و از طرفی، کسی هم اگر بتواند و بخواهد شانه خالی کند و نیاید داخل این میدان، او هم باید فکر اعمال خودش را بکند؛ خدا این توان را به او داده، این جرأت را به او داده که بیاید و از یک حقی دفاع کند ولی برود به سمتی که دفاع نکند(و پیش خودش بگوید): نکند ممکن است من گناه کنم یا…

ما یکی اخوی داریم، طلبه بود بعد قبول شد برای حوزه قضایی؛ رفت مدرک هم گرفت و آمد گفت من نمی روم برای قضایی. گفتیم برای چه؟ گفت خیلی سخت است، لبه تیغ است. گفتیم حضرت علی(ع) هم قضاوت کرد. برو میدان و اگر راست می گویی آنجا به حق قضاوت کن وگرنه اگر ما بگوییم سخت است و نرویم؛ ممکن است کسانی بروند که فردا برای کشور مشکلی پیش بیاید؛ لذا باید بیاییم به صحنه

– همه همکاری کنید، کمک کنید و این راه سختی است، اگر بدانید واقعا چه لقب هایی داده شد واقعا در پیشگاه خدا و حتی محکمه ی دنیایی بازخواست دارد، جرم است اما چه باید کرد؟ ما تحمل کردیم همه مسائل را، حرف ها را، گزارش ها را، تلفن ها را….

یک روز گفتند فلان کاندید آمد و نشست با فرماندار در اتاق «دربسته»، سی نفر را بستند و رفتند! خدا شاهد است این حرف کاملاً دروغ است و آن فرد(کاندید) مورد نظر، حتی  یک نفر از 30 نفری که شاید ده، پانزده روز پیش من بسته بودم و استعلامات را گرفته بودم جابجا نکرد. باید مواظب باشیم در گفتن هایمان. روز بعدش آمدند گفتند نخیر سی نفر دیگر را فلان کاندید بسته…

– یکی دوماه پیش یک آقای بزرگواری( یکی از کاندیداها) آمد گفت : «فلانی ما می دانیم که صندوق ها از همین امروز پر است»! من هم به او گفتم : «شما که الفبای انتخابات را بلد نیستی چطور می خواهی بروی و از مردم دلفان دفاع کنی؟ تو که یکبار نرفتی روی صندوق که ببینی اصلا رأی گیری به چه شکل است :

(توضیح در خصوص روند اخذ رأی) : حول و حوش هفت،هشت نفر در بعضی جاها از طرف هیئت نظارت افراد را می گذارند، نزدیک بیست نفر با نماینده کاندیداها بعضی مواقع شاید هم بیشتر روی صندوق هستند.

قانون انتخابات این است که شما اول کار بروید صورتجلسه ای را امضا کنید قبل از اینکه صندوقی را اصلاً پلمپ کنید امضا کنید که من هزار برگ تعرفه گرفتم تحویل؛ همه آن عوامل صندوق باید امضاء کنند، سریالش را باید بنویسند، بعد همه از خالی شدن صندوق مطمئن بشوند بعد صندوق را پلمپ کنند. یک بست را نظارت می زند یکی دیگر را فرمانداری می زند. آنموقع یک نفر را به عنوان رئیس هیئت اجرایی آن صندوق انتخاب می کنند و بعد تقسیم کار می کنند و شروع می کنند به کار؛ این حرف ها بی انصافی است…..

اسم بعضی از افراد را برد (آن شخص) که الان در بین شما حضور دارند. صبح که پیش من بود، شب رفت و شب نامه ای را پخش کرد چون آمده بود پیش من و اسم افراد را آورده بود، مکتوب کردم که این شخص، شبنامه را پخش کرده چون اسم ها را پیش خودم آورد…

– یا بعضی از بزرگواران (کاندیداها) در انتخابات قبلی ( مجلس) اعتراض داشتند…

کسی که نحوه اعتراض را بلد نیست گناه ما چیست؟ قانون می گوید کسی که می خواهد اعتراض بکند در بحث انتخابات، حتی باید آدرس خانه خودش را در آن نامه بنویسد؛ اینجانب فرزند فلانی با ذکر تمام مشخصات نسبت به این صندوق به این دلیل، به این دلیل اعتراض دارم، وقتی کسی بنویسد: «باسمه تعالی؛ من به انتخابات دلفان اعتراض دارم» این نمی شود. الان هم شکایت هایش هست و الان نزد من موجود است؛ امّا طبق کتاب قانون قابل رسیدگی نیست.

– لذا عزیزانی که می آیید قطعا هجمه رویتان هست حرف هایی گفته می شود. همین الان چند تا پیامک تازه برای من آمد یکی از آقایون(کاندیداها) گفته بود من شما را به خدا واگذار کردم، فردای قیامت ….

خوب من فردای قیامت مگه قراره چه جور بشود؟ بگویم فرزند شهیدی را انتخاب کردم آوردم داخل این جمع؟ این چه حرفی است واقعاً. اشکال ندارد؛ البته طبیعی است این کارها خیلی سختی دارد ولی بالاخره باید توجه کرد که فردای قیامت بتوانیم جواب بدهیم.

8 نفری که انتخاب می شوید انصافا دقت کنید در انتخاب اعضای سرصندوق، کسانی را انتخاب کنید که افراد جنجالی نباشند؛ افرادی باشند که حق را از ناحق تشخیص بدهند؛ به نفع یک کاندیدی نباشند و همه اینها را در نظر بگیرند و هر چه هم که نتیجه انتخابات بود بهش پایبند باشیم، رسیدگی کنیم به شکایات به تخلفات، به همه موارد و بتوانیم ان شاء الله پیش برویم.

گفتنی است پس از این سخنان فرماندار و مسئول دفتر شورای نگهبان( که در خبرهای پیشین آمد) سی نفر معتمدی که در این جلسه حضور داشتند با رأی گیری که انجام دادند، 8 نفر از بین خودشان را به عنوان هیئت اجرایی انتخابات مجلس نهم در نورآباد انتخاب کردند.

نکته :

– سلام دلفان در قبال نظرات مخاطبان، هیچگونه مسئولیتی بر عهده ندارد.

– از کاربران گرامی خواهش می شود برای هر کدام ازمطلب سایت یک بار بیشترنظرشان را درج نفرمایند، در غیر اینصورت همه نظراتی که توسط یک کاربر درج می شود در ذیل همان نظر اول وی ،نمایش داده خواهد شد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار