سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 130786
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۶
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » گزارشی جامع از برنامه های هفته قوه قضاییه در دلفان/از نشست خبری با اصحاب رسانه و دیدار با امام جمعه تا غبار روبی گلزار شهدا + جزییات و عکس
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

بمناسبت هفته قوه قضاییه نشست خبری ریاست دادگستری دلفان با اصحاب رسانه و آین غبار روبی از گلزار شهدا و دیدار پرسنل قضایی با امام جمعه شهرستان دلفان برگزار شد.

به گزارش سلام دلفان، در نشست مطبوعاتی ریاست دادگستری دلفان با خبرنگاران رسانه های محلی علی صفر بیرانوند ، ضمن گرامی داشت ایام شهادت ۷۲ تن شهدای حزب جمهوری اسلامی و شهادت آیت اله دکتر بهشتی و تشریح برنامه‌های هفته قوه قضاییه در شهرستان از برخورد قاطع با جرائم خشن و مخل نظم سخن گفت و افزود : امنیت امروز کشور را مدیون شهدا و همچنین دلاور مردانی هستیم که خارج از مرزهای مملکت برای ملت تامین امنیت می کنند.

وی در این نشست که روز گذشته با هدف تشریح برنامه‌های حوزه قضایی شهرستان در هفته قوه قضاییه برگزار شد با اعلام این مطلب افزود: هفته قوه قضاییه فرصتی مناسبی برای بررسی کارنامه حوزه قضایی طی یکسال گذشته است و از نظر عملکرد آماری میزان پرونده های وارده سال گذشته (از تیر ماه ۹۵ تا پایان خرداد ماه سال ۹۶) تعداد ۲۱ هزار فقره پرونده بوده که به همین میزان نیز پرونده مختومه گردیده است.

این مسئول اضافه کرد : از این میان تعداد ۵ هزار و ۲۵۰ فقره وارده به دادگاه ها (اعم از کیفری و حقوقی) ، بیش از ۴ هزار فقره وارده دادسرا (بازپرسی و دادیاری ها) و تعداد ۱۱ هزار و ۴۰۰ فقره وارده در حوزه شوراهای حل اختلاف شهرستان بوده است.

به گفته وی ، از تعداد پرونده وارده به شوراهای حل اختلاف ، ۴۳ درصد یعنی حدود ۵ هزار پرونده منجر به سازش گردیده و از مجموع پرونده هایی که با موضوع دعاوی خانوادگی به شوراهای حل اختلاف ارجاع شده، ۵۷ درصد منجر به سازش گردیده است.

بیرانوند این عملکرد را مثبت ارزیابی کرده و گفت : اینها ناشی از زحمات و تلاش همه پرسنل اعم از کادر قضایی و اداری و اعضا و دبیران شوراهای حل اختلاف می باشد که صمیمانه از آنها تقدیر و تشکر می نمایم.

حفظ نظم و امنیت عمومی جزء اولویت کاری ما می باشد…

وی ضمن تقدیر از کسانی که در ایجاد امنیت کشور نقش دارند، بیان داشت : به طور ویژه از سپاه پاسداران و نیروهای مدافع حرم که در مقر اصلی تروریست ها به مقابله با آن می پردازند تشکر می کنم لذا این امنیت برای ما نیز بسیار مهم است و اعلام می کنم حفظ نظم و امنیت عمومی جزء اولویت کاری ما می باشد و با تعامل سازنده ای که با نیروی انتظامی و امنیتی وجود دارد امنیت خوبی در شهرستان حاکم است و برخورد قاطع با جرائم خشن و مخل نظم از جمله جرائم اخلال در نظم عمومی ، نزاع دسته جمعی ، چاقو و قمه کشی ، اخاذی ، آدم ربایی ، تیراندازی ، قتل عمد و غیره خواهیم داشت.

هیچ احدی حق تیراندازی در عروسی ها را ندارد/ نیروی انتظامی آنها را شناسایی و به دستگاه قضا معرفی نمایند…

ریاست دادگستری دلفان افزود : در زمینه تیراندازی در عروسی ها که به نوعی قدرت نمایی با سلاح و یک عمل مجرمانه است چه سلاح مجوز داشته باشد و چه مجوز نداشته باشد ، سلاح آنها ضبط و اگر پروانه داشته باشد ، ضمن ابطال پروانه ، مجازات حبس نیز در پی خواهند داشت.

وی همچنین متذکر شد : هیچ احدی حق تیراندازی در عروسی ها را ندارد ، داماد و اقوام مکلفند جلوگیری کنند و اگر اقدامی نکنند معاون جرم هستند و نیروی انتظامی آنها را شناسایی و به دستگاه قضا معرفی می نمایند.

با دست اندازان به اراضی ملی و تخریب کنندگان منابع ملی و طبیعی برخورد شدید خواهد شد / ادارات شهرستان حق هیچگونه ارائه خدمات از جمله آب ، برق ، گاز ، تلفن را به متصرفان اراضی ملی و منابع طبیعی ندارند…

بیرانوند در زمینه پیشگیری از وقوع جرائم بیان داشت : شورای حفاظت از اراضی ملی را مرتبا هر سه ماه یک بار بر اساس بخشنامه رییس کل دادگستری استان با حضور اعضا شورای تامین و روئسای ادارات تشکیل می دهیم و تاکید شده که با دست اندازان به اراضی ملی و تخریب کنندگان منابع ملی و طبیعی برخورد شدید خواهد شد.

وی در این باره افزود : ادارات شهرستان حق هیچگونه ارائه خدمات از جمله آب ، برق ، گاز ، تلفن و غیره را به متصرفان اراضی ملی و منابع طبیعی ندارند.

این مسئول قضایی ، تصریح کرد کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری نیز هر سه ماه یک بار در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی برای حمایت قضایی و تامین امنیت سرمایه گذاری تشکیل می گردد.

وی اضافه کرد : ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا از ۲ ماه قبل از انتخابات هر دو هفته یکبار با حضور هیات های اجرای و نظارت ، مدیران ادارات، مسئولین ستادها و کاندیداهای شورای شهر و روستا و اصحاب رسانه برگزار گردید که این امر نقش خوبی در کاهش تخلفات انتخاباتی داشت.

به گفته وی ، جهت برخورد با متخلفان انتخاباتی پرونده هایی تشکیل شده و در شعب ویژه در حال رسیدگی می باشد ، البته باید تاکید کنم پرونده هایی تشکیل شده تاکنون در مورد تخلفات انتخابات ریاست جمهوری بوده و پرونده ای در مورد تخلفات شورای شهر و روستا تا این لحظه به ما ارجاع نشده است.

ریاست دادگستری دلفان در ادامه گفت : در زمینه حقوق شهروندی اقدامات خوبی انجام شده است همچنین واحد ارشاد و معاضدت قضایی دادگستری در ساعات اداری آماده ارائه خدمات حقوقی و مشاوره ای به مردم می باشد و برای کسانی که توان مالی نداشته اند وکیل و یا کارشناس معاضدتی انتخاب شده است.

در مقایسه با سال گذشته در جرائم قتل عمد ، کلاهبرداری و جعل کاهش داشتیم…

وی ضمن تاکید بر اینکه بیشترین جرائم در این دوره آماری مربوط به جرائم ضرب و جرح عمدی ، سرقت ، تصادفات ، توهین و تهدید و مواد مخدر بوده است ، گفت : در مقایسه با سال گذشته در جرائم قتل عمد ۲۵ درصد ، کلاهبرداری ۱۴ درصد و جعل ۱۰ درصد کاهش داشتیم اما در جرائم تصادفات و مواد مخدر افزایش آماری داشته ایم.

این مسئول در ادامه بیان داشت : در زمینه جلوگیری از طلاق و اختلافات خانوادگی بدواً پرونده ها را جهت سازش و جلوگیری از طلاق به مراکز مشاوره و شوراهای حل اختلاف ارجاع می دهیم و از همان ابتدا حکم طلاق صادر نمی شود لذا اگر در شوراها و مراکز مشاوره به نتیجه نرسیدند ، دادگاه اقدامات لازم را انجام می دهد. با هیمن اقدامات در مراکز مشاوره حدود ۴۰ درصد و در شوراهای حل اختلاف حدود ۵۷ درصد دعاوی خانوادگی منجر به سازش گردیده است.

وی ادامه داد: در مقایسه با سال قبل در بحث طلاق افزایش قابل توجه ی نداشته ایم (۳۰ فقره حدود ۹ درصد افزایش آمار طلاق در شهرستان) و انتظار داریم در جامعه توسط اصحاب رسانه و متولیان فرهنگی ، برای جلوگیری از طلاق فرهنگ سازی شود و معضلات طلاق و همچنین بچه های طلاق به اطلاع مردم برسد تا شاید باعث پیشگری گردد.

رییس حوزه قضایی شهرستان دلفان تاکید کرد: تا زمانی که برای علل عمده در ارتکاب جرم ، یعنی فقر مالی و فرهنگی ، بیکاری و اعتیاد ، چاره اندیشی نشود نباید انتظار کاهش آمار جرم و جنایت و معضلات اجتماعی را در شهرستان داشته باشیم.

وی ادامه داد: برخورد دستگاه قضایی با معضلات و جرائم برخورد با معلول است و ما برای حل این معضلات باید به سراغ علت های وقوع برویم که همان فقر ، بیکاری و اعتیاد است . نیاز هست که از دولت مردان مطالبه شود که در کاهش این علت ها اقدام شود . نیاز هست که در جامعه در جهت ایجاد روحیه کار و تلاش فرهنگ سازی شود و برای معضلاتی مانند مصرف مواد مخدر در مراسمات که متاسفانه بصورت خرده فرهنگ در امده است چاره اندیشی شود.

شایان ذکر است پس از این جلسه نشست مشابه ای با حضور دادستان شهرستان دلفان و خبرنگاران برگزار شد.

دیدار رییس ، دادستان و پرسنل قضایی و اداری دادگستری شهرستان دلفان با امام جمعه محترم شهرستان به مناسبت هفته قوه قضاییه 

 

مراسم زیارت و غبار روبی گلزار شهدای شهرستان دلفان به مناسبت هفته قوه قضاییه
صبح پنج شنبه مورخ ۱/۴/۹۶ به مناسبت هفته قوه قضائیه رییس محترم دادگستری در معیت دادستان و قضات و پرسنل اداری و اعضای شوراهای حل اختلاف و با حضور امام جمعه محترم ، فرماندار و شورای اداری شهرستان دلفان یه زیارت و غبار روبی گلزار شهدای شهرستان رفتند.

روابط عمومی دادگستری شهرستان دلفان

  1. نویسنده دیدگاه: کوتاه کننده لینک
    تیر ۶, ۱۳۹۶ در تاریخ ۱۴:۴۰

    با تشکر از اخبار خوب و جذابتون

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار