سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 13228
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » هراس رسانه‌های صهیونیستی از قدرت‌نمایی موشک‌های بالستیک ایرانی؛ موشک‌های دوربرد 2000 کیلومتری ایران قلب تل‌آویو را نشانه گرفته‌اند + فيلم
Print This Post

بازتاب فوری توان موشکی کشورمان نشان از اقتدار و توان بازدارندگی صد درصدی نیرو های مسلح در دفاع از تماميت ارضی و ثبات منطقه‌ای است، به طوری که دیروز رژیم صهیونیستی یقین کرد اگر دست از پا خطا کند آماج حملات موشکی ایران قرار خواهد گرفت.

به گزارش سلام دلفان  به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ طبق معمول در اولین روز هفته دفاع مقدس رژه نیروهای مسلح در مرقد مطهر امام(ره) در حضور رئیس جمهور با شکوه خاصی برگزار شد. پس از رژه یگان‌های مسلح ارتش و سپاه و نیروی انتظامی، انواع ادوات و تجهیزات دفاعی همچون تانک، توپ، موشک‌های دریایی و سامانه‌های راداری به نمایش گذاشته شد. در این میان حضور “موشک‌های بالستیک زمین به زمین” بیش از سایر جنگ افزارها جلب توجه می‌کرد.در مراسم دیروز، آخرین توانمندی‌های موشکی از جمله 12 موشک زمین به زمین سوخت جامد سجیل (با برد 2 هزار کیلومتر) و 18 موشک “قدر-اف” و “قدر-اچ” از مقابل جایگاه عبور کردند. نمایش موشک‌های دور برد بلافاصله در رسانه‌های خارجی انعکاس یافت.اذعان رسانه‌های صهیونیستی-غربی به قدرت موشکی ایران

جروزالم پست، اسرائیل نشنال نیوز، دیلی استار، فاکس نیوز، گلف نیوز، یدیعوت آحارونوت، ایندایا تایمز، رادیو صدای روسیه، فرانس 24 از جمله سایت‌ها و شبکه‌های خبری بودند که موشک‌های به نمایش در آمده در این مراسم را پوشش دادند.

روزنامه صهیونیستی، جروزالیم‌پست با اشاره به قدرت موشکی نیروهای مسلح ایران نوشت: «ایران در این رژه نظامی 30 موشک دور برد با برد 2000 کیلومتر به نمایش گذاشت که می‌تواند اسراییل را هدف قرار دهد.».

 

 

این روزنامه با اشاره به سخنرانی رییس‌جمهور در این مراسم خاطر نشان کرد: “رئیس جمهور ایران به آمادگی تهران برای مذاکرات درباره برنامه هسته‌ای “بدون پیش شرط” تاکید کرد.”

سایت دیلی‌استار  هم با اشاره به نمایش موشک‌های دوربرد در این مراسم  نوشت: ” ایران در این مراسم  30 موشک دوربرد با برد 2000 کیلومتر  به نمایش گذاشت. این اولین بار است که ایران این تعداد موشک را به صورت یکجا به نمایش گذاشته است، موشک‌هایی که می‌تواند سرزمین‌های اشغالی را هدف قرار دهد.”

 

 

این سایت خبری تحلیلی در ادامه با اشاره به تعداد  و نوع موشک‌ها نوشت: «ایران در سالروز آغاز جنگ ایران و عراق در مراسم رژه نظامی   12 موشک سجیل و 18 موشک قدر به نمایش گذاشت».

دیلی استار در ادامه  به پایگاه‌های آمریکا در منطقه  نیز اشاره کرده و می‌نویسد: «هر دو موشکی که در این مراسم به نمایش در آمد نه تنها قادر است اسراییل را بلکه پایگاه‌های آمریکایی را نیز هدف قرار دهد».

 

 

رادیو صدای روسیه هم به انعکاس موشک‌های به نمایش در آمده در رژه نیروهای مسلح پرداخت و در سایت خود نوشت: «در مراسم ديروز رژه نیروهای مسلح ایران موشک‌هایی که به نمایش در آمد می‌تواند اسراییل و پایگاه‌های آمریکا در منطقه را هدف قرار دهد.».

سایت عربی زبان  گلف‌نیوز هم نوشت: «ایران 30 موشک با برد 2000 کیلومتری را در رژه ديروز به نمایش گذاشتند. این اولین بار است که این تعداد موشک‌های دوربردی که می‌تواند سرزمين‌های اشغالی را هدف قرار دهد به نمایش در آمده است.».

 

 

 

این سایت عربی اشاره‌ای هم به سخنان ریس‌جمهور کشورمان کرده و به نقل از وی می‌نویسد: ” ایران در 200 سال گذشته به هیچ کشوری حمله نظامی نکرده است؛ نیروهای مسلح جمهوری اسلامی هیچ حمله تجاوزگرانه را آغاز نخواهند کرد، اما در مقابل  متجاوزان تا رسیدن به پیروزی خواهند ایستاد”.

 

 

این سایت در ادامه می‌افزاید: ” موشک سجیل” برای اولین بار در نوامبر  2008  و موشک قدر هم در سپتامبر سال بعد آزمایش شد. هر دو موشک دو مرحله‌ای هستند و استفاد از سوخت جامد باعث می‌شود مدت زمان پرتاپ آن به حداقل برسد “.

 

روزنامه صهيونيستي يديعوت آحارونوت هم ضمن اشاره به 30 موشک دوربرد که در این مراسم به نمایش در آمد به بخشی از سخنان  ریس‌جمهور در مراسم رژه نیروهای مسلح نوشت:” دكتر روحانی با اشاره تلویحی به رژیم صهیونیستی گفت: رژیمی برای امنیت منطقه تهدید به حساب می‌آید که تمام معاهدات بین‌اللملی درخصوص منع اشاعه سلاح‌های کشتار جمعی را  نقض کرده است”.

 

 

موشک سجیل نخستین موشک زمین به زمین برد بلند دو مرحله ای سوخت جامد در کشور است که توسط متخصصان اقتدار آفرین سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است .موشک سجیل به دلیل سامانه پرتاب متحرک با قابلیت حمل موشک آماده پرتاب، اولین موشک دور برد سوخت جامد ایران و خط شکن موشک‌های ایرانی به‌شمار می‌رود.

موشک سجیل دارای 2000 کیلومتر برد، 23623 کیلوگرم وزن، 17.57متر طول، 1.25 متر قطر و سر جنگی به جرم 500 کیلوگرم است. این موشک در زمان 835 ثانیه – حدود 13 دقیقه و 55 ثانیه- به بیشینه برد خود می‌رسد.دقت بسیار بالای سجیل ناشی از بکارگیری سامانه‌های دقیق هدف‌گیری ناوبری و هدایت است.

 

نام سجیل به معنی “گل پخته ” به سوره فیل در قرآن اشاره می‌کند که بر اساس آن خداوند پرندگانی را که با نوک خود سنگ‌هایی از جنس گل پخته حمل می‌کردند برای نجات شهر مکه از دست متجاوزان  اصحاب پادشاه ابرهه فرستاد.

 

قدر-110 موشک بالستیک با برد متوسط است که توسط ایران طراحی و ساخته شده است. برخی منابع به برد 2500 تا 3000 کیلومتری این موشک اشاره کرده‌اند با این تفاسیر این موشک توان ضربه زدن به دورترین نقاط اروپا را داراست و بیش از 70 درصد آسیا را در تیررس توان موشکی ایران قرار می‌دهد.

 

موشک قدر-110 قابلیت مانور  بهتری را نسبت به شهاب 3 دارا است و زمان آماده‌سازی آن برای شلیک نسبت به نسخه‌های اولیه شهاب 3 پایین‌تر بوده و در حدود 30 دقیقه می‌باشد، در حالی که در نسخه‌های اولیه شهاب این زمان بالغ بر چندین ساعت بود. سر جنگی این موشک ماسوره انفجاری، ضربتی و مجاورتی است و به صورت عمود پرواز شلیك می‌شود.

بدون شک بازتاب توانمندی‌های موشکی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران در رسانه های جهان  بخصوص در رسانه های رژیم صهیونیستی  نشان از قدرت بازدارندگی و آمادگی نیروی های مسلح کشورمان دارد.در این میان اذعان  رسانه های رژیم صهیونیستی  به توان موشکی ایران بیش از سایر رسانه ها حائز اهمیت است و این رژیم نامشروع  دیگر  به یقین رسیده که قدرت بلامنازع موشکی ایران ديروز دیگر از چنان توانمندی هایی برخودار شده است که در روز نبرد قادر خواهند بود تمام منافع و پایگاه‌های نظامی نظام سلطه در منطقه و البته وجب به وجب سرزمین‌های اشغالی را مورد هدف قرار دهند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار