سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 13331
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اولين روز حضور رئيس‌جمهور کشورمان در نيويورک چگونه سپري مي‌شود؟
Print This Post

حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني رئيس‌جمهور کشورمان روز دوشنبه اول مهر ماه به منظور شرکت در شصت‌ و هشتمين اجلاس مجمع عمومي سازمان ملل، تهران را به مقصد نيويورک ترک کرد.

 

به گزارش سلام دلفان به نقل از باشگاه خبرنگاران، حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني رئيس‌جمهور کشورمان روز دوشنبه اول مهر ماه به منظور شرکت در شصت‌ و هشتمين اجلاس مجمع عمومي سازمان ملل تهران را به مقصد نيويورک ترک کرد.

رئيس‌جمهور کشورمان روز دوشنبه در صدر يک هيئت سياسي و فرهنگي متشکل از محمد‌علی‌نجفی رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهور، محمدرضا صادق مشاور رسانه‌ای و حسام‌الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهور راهي مقر سازمان ملل شد.

همچنین سیامک مره‌صدق نماینده کلیمیان و احمدرضا دستغیب نماینده مردم شیراز در مجلس شوراي اسلامي نيز رئيس‌جمهور را در اين سفر همراهي کردند.

لازم به ذکر است که پيش از اين محمد‌جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان ‌به همراه یک هیئت سیاسی از وزارت امور خارجه به آمریکا رفته بودند.

هواپيماي رئيس‌جمهور کشورمان ساعت 19 به وقت آمريکا در فرردگاه “جان اف کندي”  فرود مي‌آيد.

حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني رئيس‌جمهور کشورمان در اولين روز کاري خود برنامه‌هاي مهمي را دردستور کار قرار داده است.

ملاقات با روساي جمهور فرانسه و اتريش، نخست وزير فيجي و وزير امورخارجه آلمان ازمهمترين برنامه‌هايي است که رئيس‌جمهور کشورمان در برنامه کاري خود در روز اول به آنها مي‌پردازد.

لازم به ذکر است ديدار رئيس‌جمهور کشورمان با “فرانسوا اولاند”  نخستين ديدار ميان روساي جمهور دو کشور از سال 2005 تاکنون است.

همچنين رئيس‌جمهور کشورمان قرار است در اولين روز حضور خود در نيويورک مصاحبه‌اي با شبکه تلويزيوني “سي ان ان”  داشته باشد.

گفتني است که سخنراني رئيس‌جمهور کشورمان در شصت و هشتمين نشست عمومي سازمان ملل اواخر روز سه‌شنبه به وقت نيويورک (بامداد روز چهارشنبه به وقت تهران) صورت مي‌گيرد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار