سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 1349
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۰
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » امروز «ولايت فقيه» از اكسيژن براى مردم حياتى تر است/ مسئولین از امکانات بیت المال در تبلیغ کاندیداها استفاده نکنند
Print This Post
امام جمعه دلفان در خطبه دوم نمازجمعه این هفته؛
به گزارش سلام دلفان به نقل از وبلاگ دفتر امام جمعه نورآباد متن کامل خطبه دوم نمازجمعه اخیر(جمعه نهم دیماه)  بدین شرح است : 1-امروز یوم الله است.روز تجدید بیعت با ...

به گزارش سلام دلفان به نقل از وبلاگ دفتر امام جمعه نورآباد متن کامل خطبه دوم نمازجمعه اخیر(جمعه نهم دیماه)  بدین شرح است :

1-امروز یوم الله است.روز تجدید بیعت با ولایت ورهبری.روز مایوس شدن دشمنان از شکست انقلاب اسلامی.

اگر پیامبر ص وعلی ع  وامام حسن ع وامام حسین ع از مردم زمانشان راضی نبودند ولی امام امت از شما راضی بود.مقام معظم رهبری هم از ملت ایران راضی هساتند لذا خدا وملائمه وارواح انبیاء واولیاء هم از شما راضی هستند.وباید پیوند بین امت ورهبری همچنان محکم بماند.

امروز ولايت فقيه از اكسيژن براى مردم حياتى تر است زيرا نبود اكسيژن مرگ جسم را به همراه دارد و نبود ولايت فقيه مرگ ايمان مردم را به همراه خواهد داشت . دشمن اگر لحظه اى مسلمانان ايران را بدون سر پرست ببيند كه مدافع مقتدر و دلسوز و آگاهى ندارند كار اسلام و دين و دين دارى را يكسره خواهد كرد.

از حضور همه اقشار بخصوص روحانیت ومسئولین در حرکت خودجوش مردمی بطرف مصلی تشکر می شود.

2-یکشنبه میلاد امام کاظم ع: امام فرمود:شيعيان‌ ما در روز قيامت‌،شفاعت‌ مي‌ كنند.حتي‌ به‌اندازة‌ قبيله‌ ربيعه‌ومضرّ،شفاعت‌ مي‌ كنند وخداوند،بخاطر كرامت‌ مؤمن‌ درپيشگاه‌او،شفاعتش‌ را قبول‌ مي‌ كند.»

*یکشنبه سالگرد رحلت آیه الله نجفی مرعشی:یکی از علمائی که در اشاعه فرهنگ قرآن واهل بیت ع بسیار تلاش کرد آیه الله نجفی بود. نزديك به 60 سال نماز جماعت سه وعده اين بزرگوار در حرم حضرت معصومه سلام اللّه‏ عليها ترك نشد و گاهى كه برف بود ، آقا يكساعت نزديك اذان صبح مى‏آمدند و پارويى بدست مى‏گرفتند و از منزل تا حرم ، مسير را براى مردم باز مى‏كردند و هرگاه كسى مى‏گفت : آقا شما اين كار را نكنيد . مى‏فرمود : من مى‏خواهم ثواب ببرم .

هرگاه لباس نوى مى‏دوختند اول مى‏بردند در حرم ائمه عليهم‏السلام و با ماليدن آن لباس به ضريح آنرا متبرك كرده و سپس استفاده مى‏نمودند .

هنگاميكه مى‏خواستند ساختمان خيريه‏اى را بسازند ، موقع گودبردارى زمين آن ساختمان ، دستور مى‏دادند كه از تربت امام حسين عليه‏السلام در پى‏هاى آن ساختمان مى‏ريختند و مى‏فرمودند : من با اين تربت اين جا را بيمه مى‏كنم .

ايشان عادت داشتند هنگام تشرف به آستانه حرم خودشان را روى زمين مى‏انداختند و محاسن شان را روى خاكهاى درب ورودى حرم مى‏ماليدند و به ما (دو فرزندشان) مى‏گفتند : شماها مثل اينكه خجالت مى‏كشيد اين كار را انجام دهيد . اين خجالت‏ها باعث مى‏شود از در خانه اينها و اهل بيت عليهم‏السلام دور شويد .

اين شخصيت بزرگ وصيت كرده بودند كه در سالن ورودى كتابخانه شان دفن شوند . وقتى از ايشان علت اين وصيت را سئوال كردند ، فرمود : در حرم مطهر بى‏بى فاطمه معصومه سلام اللّه‏ عليها محل مناسبى جهت دفن دارم ولى ميل دارم در كنار كتابخانه عمومى زير پاى افرادى دفن شوم كه بدنبال مطالعه ، علوم آل محمد صلى‏الله‏عليه‏و‏آله به اين كتابخانه مى‏آيند .

3- دوشنبه سالروز وفات سلمان فارسی:اینکه دربین 58کشوراسلامی تنها کشور ما مذهب رسمی آن شیعه وپیرو اهل بیت است یکی بخاطر حضور سلمان فارسی در بین اصحاب پیامبربوده که ایشان سیصدسال عمر کرد وبعد از علی ع بهترین صحابه پیامبرص بوده است .هنگامی که وفات یافت  علی ع شخصا به مدائن رفت و مراسم غسل وکفن ونماز ودفن اورا انجام داد واهل بیت خیلی از او تعریف کرده اند.

4-تقدیر از برخورد قاطع نیروی انتظامی با قاچاقچیان مواد مخدر ولزوم برخورد قاطع دستگاه قضائی با این افراد واینکه نباید به اینهارحم کنندواموال اینها حرام است ونباید به اینها دختر بدهند یا از اینها دختربگیرند وحجشان وسفرکربلایشان باطل است و…

5-پنج شنبه وجمعه آینده مراسم سخنرانی حاج آقا ادیب یزدی سخنران کشوری در این شهرستان در سالن فرمانداری برگزار می شود که عصرها به خواهران وشبها به برادران اختصاص دارد از این فرصت استفاده کنید وپای صحبتهای این دانشمند عزیز بنشینیم.

6-مسئله مهم انتخابات:

با تلاشهای فرماندار وهیئت نظارت،ترکیب هیئت اجرایی مشخص شد که افراد متدین وبا انصافی هستند در عین حال بنده از این تریبون این سی نفر مخصوصا هشت نفر برگزیده را به رعایت تقوا تا آخر انتخابات دعوت می کنم واز خداوند متعال درخواست می کنم عنایتی بفرماید تا شاهد برگزاری انتخاباتی خوب وباشکوه در این شهرستان باشیم.واز مردم می خواهم برای خدا رای بدهند وبه هرکه قول دادند اگر اصلح نیست به قولشان عمل نکنند زیرا هر رایی که می دهید در پیشگاه الهی مورد سوال قرار می گیرید که آیا درست بوده یا ناحق بوده است وهرکسی فقط حق یک رای دارد واگر کسی با ترفندی بیشتر از یک رای بدهید خلاف شرع وقانون مرتکب شده است.و مسئولین از امکانات بیت المال در تبلیغ کاندیداها استفاده نکنند وخدارا درهمه حال درنظر داشته باشند.

7- سخنی با جوانان: عوامل‌ اعتياد را چند چيز شمرده‌اند:

رفيق‌ : شصت‌ درصد معتادين‌ از طريق‌ رفيق‌ ناباب‌ آلودگي‌ پيداكرده‌اند. اينجاست‌ كه‌ جوان‌ سالم‌ بايد در مسئلة‌ رفاقت‌، هشدارهاي‌اسلام‌ و بزرگان‌ و افراد دلسوز را گوش‌ كند تا به‌ دام‌ اين‌ نارفيقان‌ نيفتد.

ناراحتي‌ هاي‌ عاطفي‌:چهارده‌ درصد از معتادين‌ باين‌ علت‌ معتاد شده‌اند.

كنجكاوي‌: هشت‌ در صد بخاطر كنجكاوي‌ معتاد شده‌اند.

لذت‌ جويي‌: شش‌ درصد بخاطر لذت‌ از استفادة‌ مواد مخدر آلوده‌ شده‌اند.

تسكين‌ درد: پنج‌ درصد براي‌ نجات‌ از درد جسمي‌ معتاد شده‌ اند.

فاميل‌ معتاد: چهار درصد از فاميل‌ معتاد خود اعتياد را فرا گرفته‌اند.

5-مسئله شرعی:مادربزرگ اگر به نوه دختری خود 15بار پشت سرهم شیر بدهددخترش به شوهرش حرام می شود.

  6- امام کاظم ع: -«مهدي‌(ع‌) از ديدگان‌ پنهان‌ است‌ ولي‌ يادش‌ از دل‌ مؤمنين‌ فراموش‌نمي‌شود.او دوازدهمين‌ ماست‌.خداوند تمام‌ سختيها را براي‌ او آسان‌مي‌كند و هر مشكلي‌ را حل‌ مي‌فرمايد.گنجهاي‌ زمين‌ براي‌ او ظاهرمي‌شود.هر دوري‌ نزديك‌ مي‌گردد و هر دشمن‌ ستمگر نابود مي‌شود وهر شيطان‌ سركش‌ بدست‌ او هلاك‌ مي‌گردد.»

«خدایا در ظهورش تعجیل بفرما…

نکته :

– سلام دلفان در قبال نظرات مخاطبان، هیچگونه مسئولیتی بر عهده ندارد.

– از کاربران گرامی خواهش می شود برای هر کدام ازمطلب سایت یک بار بیشترنظرشان را درج نفرمایند، در غیر اینصورت همه نظراتی که توسط یک کاربر درج می شود در ذیل همان نظر اول وی ،نمایش داده خواهد شد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار