سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 13545
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » شراب‌ تلخی که‌ اوباما به‌ شیرینی‌ دیدار روحانی ترجیح‌ داد/ عکس
Print This Post
سلام دلفان- بسیاری از تحلیلگران سیاسی دو فرصت دیدار برای روسای جمهور ایران و آمریکا پیش بینی می کردند. یکی در حین سخنرانی و دیگری در ضیافت شام دیشب. به گزارش جهان ...

سلام دلفان- بسیاری از تحلیلگران سیاسی دو فرصت دیدار برای روسای جمهور ایران و آمریکا پیش بینی می کردند. یکی در حین سخنرانی و دیگری در ضیافت شام دیشب.

به گزارش جهان به نقل از دیدبان، سفر حجت الاسلام روحانی به نیویورک در حالی رو به پایان است که مفسرین دو فرصت برای دیدار روسای جمهور ایران و آمریکا پیش بینی می کردند. اول در حین صحبت هر یک در مجمع عمومی سازمان ملل و دوم در ضیافت نهار دبیرکل. اولین فرصت بسیار زود رو به زوال نهاد و رسانه های غربی به شدت پیگیر دومین فرصت بودند.

به هر حال سرو مشروبات در میز نهار باعث شد که رئیس جمهور ایران از حضور در این ضیافت انصراف دهد و نشان دهد که حفظ و پایداری از اصول دینی و انقلابی بر مصلحت های سیاسی ارجحیت دارد. اوباما در تمام تصاویر گرفته شده از مهمانی دیروز به صورتی عبوس و ناراحت به نظر می رسد. شاید او فکر می کرد با نطق بینابین و “اعتدالی” خود می تواند رئیس جمهور اعتدال گرا را نیز جذب کند.

http://www.jahannews.com/images/docs/files/000315/nf00315648-1.jpg

آنچه مشخص شد این بود که هوشیاری حجت الاسلام روحانی و تیم همراه مانع از شتابزدگی گردید و از سوی دیگر سخنان رئیس جمهور ایران نشان داد صحنه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران همچنان بر محور حفاظت از آرمان های انقلابی و دینی می چرخد. انتقادات مکرر و گسترده دکتر روحانی در سخنرانی خود از نظام غرب و تبعیض های موجود در سلطه جهانی قطعا موضعی مستحکم تر از آنچیزی بود که ایالات متحده و هم پیمانان غربی اش فکر می کردند.

http://www.jahannews.com/images/docs/files/000315/nf00315648-2.jpg

همچنین عضو هیات همراه رییس‌جمهور در نیویورک در گفت‌وگو با ایسنا گفت: بر اساس پروتکل‌های تشریفاتی رسمی ایران، هیأت‌های ایرانی در ضیافت‌هایی که در آن مشروبات الکلی سِرو می‌شود شرکت نمی‌کنند. وی خاطرنشان کرد: هیأت‌های ایرانی در گذشته هم هیچگاه در این مراسم شرکت نکرده‌اند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار