سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 13641
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » آخرین عناوین » این عکس ها حالتان را عوض می کنند !
Print This Post

رزمنده‌ها وقتی سلاح‌هایشان را کنار می‌گذاشتند، برای جلوگیری از روزمرگی سرشان را در جبهه گرم می‌کردند؛ بعضی‌ها با کارهای خدماتی و بعضی‌های دیگر با ورزش و گعده‌های دسته جمعی.

به گزارش سلام دلفان به نقل از فرهنگ نیوز : تصویری که از دفاع مقدس در ذهن خیلی هاست، همان تصاویر رزمنده ها با لباس رزم و سلاح به دست و آرپی جی بر دوش است. اما این، همه جنگ نبود. رزمنده ها هم اوقات فراغت داشتند، کارهای روزانه شان را می کردند و خیلی وقت ها که نیازی به جنگ و دفاع نبود، سلاح هایشان را کنار می گذاشتند و می شدند عین بقیه آدم های پشت جبهه. به کارهای روزانه می رسیدند، ورزش می کردند، مطالعه می کردند. سروصورتشان را صفا می دادند و بعضی های دیگر هم هوای همرزمانشان را داشتند و مشغول کارهای خدماتی می شدند. هرکسی با هر مهارتی تلاش می کرد به رزمندگان دیگر کمک کند. یکی نانوایی بلد بود، یکی کفاشی، یکی خیاط بود و یکی دیگر استاد سلمانی.

شاید آغاز هفته دفاع مقدس، بهترین بهانه باشد برای روایت های متفاوت از زندگی مردان شجاع و فداکاری که این حماسه ۸ ساله را به نام خود ثبت کردند. عکس هایی که در این گزارش می بینید، روایت متفاوتی از همین ساعت های فراغت در جبهه هاست. بیشتر این عکس ها ی این گزارش از مجموعه های «فرهنگ جبهه» که در همان سال های دفاع مقدس منتشر می شد، انتخاب شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 1. نویسنده دیدگاه: پیمان
  مهر ۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۵۵

  سلام
  مراسم سومین سالگرد شهدای دهه کرامت خرم اباد
  زمان: پنجشنبه ۱۸ مهرماه سال ۱۳۹۲ ساعت ۲۰
  مکان:حسینیه حبیب ابن مظاهر خرم اباد

  جلسات هفتگی هیئت نورالشهدا
  چهارشنبه ها: زیارت عاشورا به همراه سینه زنی راس ساعت ۲۱
  جمعه ها:دعای ندبه راس ساعت ۷ صبح
  مکان ثابت:کمربندی بازار جنب مدرسه شهید اکبر نمازی حسینیه نورالشهدا

  (جلسات خواهران و برادران

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار