سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 13644
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » سخنان امیدوارکننده استاندار جدید لرستان
Print This Post
از چاپلوسان دوری خواهیم جست

اجازه نخواهیم داد مدیران با بی‌مسئولیتی، امید ایجاد شده در مردم را به ناامیدی تبدیل نمایند.

سلام دلفان- استاندار جدید لرستان گفت: قطعا از تمامی نخبگان استانی در مدیریت و توسعه استان استفاده خواهد شد و اجازه نخواهیم داد مدیران با بی‌مسئولیتی، امید ایجاد شده در مردم را به ناامیدی تبدیل نمایند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد؛ هوشنگ بازوند استاندار جدید لرستان در گفتگوی با خبرنگار ایلنا در خرم آباد پس از انتصاب به عنوان سکاندار اول استان اظهار داشت: لرستان علیرغم پتانسیل بالا در کلیه بخش‌ها متاسفانه از محرومیت می‌سوزد و با توجه به کارهای خوبی که مسئولان ارشد استان در دولت‌های گذشته انجام داده‌اند، ولی نرخ بیکاری سرسام آور و رتبه اولی بیکاری، کم رونقی صعنت بی‌جان لرستان، مهاجرت نخبگان وعدم تمایل بخش خصوصی در سرمایه گذاری در استان اصلیترین دغدغه ما در اداره استان خواهد بود.
وی افزود: هم اکنون برای ایجاد یک فرصت شغلی صدمیلیون تومان اعتبار نیاز است که با توجه به آمار ۴ میلیونی بیکاری در کشور برای شغل مناسب این تعداد، ۴۰۰هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که دو برابر بودجه سالیانه کشور است.
لذا حضور سرمایه مستقیم خارجی ضرورت اجتناب ناپذیر است و نمی‌توان با دنیا در دعوا بود و انتظار داشت که سرمایه گذار خارجی در کشور محقق شود.
وی در ادامه تاکید نمود: سخنان دکتر روحانی رئیس جمهور یران در نیویورک این موضوع را نشان داد که می‌توان با حفظ ارزشهای اسلامی و اصول انقلاب، با دنیا سخن گفت بطوریکه فضای اقتصادی کشور نشأت گرفته این رویکرد سیاسی دولت تدبیر و امید است.
استاندار جدید استان در ادامه بیان کرد: حرمت و کرامت مردم از اصول اولیه مدیریت استانی است و ملاک عمل مدیران رضایت مردم از دستگاه و مدیران است.
وی افزود: قطعا از تمامی نخبگان استانی در مدیریت و توسعه استان استفاده خواهد شد و اجازه نخواهیم داد مدیران با بی‌مسئولیتی، امید ایجاد شده در مردم را به ناامیدی تبدیل نمایند.
بازوند در بخشی از سخنان خود تصریح کرد: در طول ۸ سال گذشته مردم سختی‌های زیادی را تحمل نمودند که به نحوی نخبگان و روشنفکران در آن مقصر هستند.
وی یاد آور شد: با تمام قوا با آزاداندیشان فرهیخته در توسعه استان همنوا خواهم بود و از چاپلوسان دوری خواهم جست.
وی تاکید کرد: آفت تمامی مشکلات، بی‌اعتنایی به انتقادهای سازنده است.

بازوند با اشاره به ناکارآمد بودن ساختارهای اقتصادی استان، تلاش برای حل مشکلات اقتصادی در چنین شرایطی را مورد تاکید قرار داد و گفت: هم اکنون لرستان از نظر مساحت و جمعیت حدود ۱درصد کشور را شامل می‌شود اما سهم استان از تولید ناخالص ملی بسیار پایین است.

وی با بیان اینکه در استان پایین‌ترین نرخ بهره وری را در هر ۳ بخش اقتصاد شامل صنعت، خدمات و کشاورزی داریم، اظهار کرد: استان‌هایی هستند که با سرمایه گذاری بسیار پائین‌تر از لرستان به دلیل بهره وری بالا رشد اقتصادی خوبی داشته‌اند و دلیل آن این است که ما معمولا در بخش صنعت و کشاورزی چیزهایی تولید می‌کنیم که بهره وری کمی دارند.
وی گفت: مشکل اصلی ما نادیده گرفته شدن ظرفیت‌ها و مزیت‌های نسبی استان است که در دولت‌های گذشته رخ داده است.
استاندار لرستان در ادامه با بیان اینکه اقدامات شهرداری خرم آباد و مدیریت شهری یکی از بهترین نمادهای توسعه در استان است، گفت: گذشته این شهرداری با وضعیت فعلی به خوبی نقش مدیریت شهری را نشان می‌دهد و این موضوع قابل تحسین است.

وی در پایان نقش اصحاب رسانه استان برای توسعه وتعالی لرستان را قوت قلب مدیران در انعکاس اخبار استان ونقد سازنده آنان عنوان نمود و اظهار امیدواری کرد با همدلی همه، لرستان در مسیر پیشرفت قرار گیرد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار