سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 13652
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۱۹ نظر
خانه » اخبار برتر » خط ویژه فتنه علیه امام جمعه/ برای بیان دغدغه های مردم از آبروی خود نیز می گذرم
Print This Post
امام جمعه دلفان مطرح کرد؛ (19 نظر)

خط ویژه فتنه علیه امام جمعه/ برای بیان دغدغه های مردم از آبروی خود نیز می گذرم/ امام جمعه در عزل و نصب ها دخالت نمی کند امّا وظیفه دارد نگران زد و بندهاباشد/ شرمنده روستاییان مظلوم هستم

سلام دلفان- امام جمعه دلفان با بیان اینکه هیچ دخالتی در عزل و نصب ها ندارم گفت: البته امام جمعه وظیفه دارد که رصد کند و نگران باشد که مبادا خدای ناکرده این عزل و نصب ها بر اثر زد و بندها و بازی های سیاسی باشد.

* موانع سر راه ارتباط ایران و آمریکا

به گزارش خبرنگار سلام دلفان  حجّت الاسلام سیّدجعفر مرادیانی امروز جمعه 5 مهر در خطبه های نمازجمعه با اشاره به بحث رابطه ایران و آمریکا که این روزها مطرح می شود گفت: حضرت امام ره و مقام معظم رهبری بارها گفته اند که ما در خصوص رابطه با کشورها هیچ مشکلی نداریم جز یک کشور که آن هم کشور نیست بلکه رژیم غاصب صهیونیستی است. در مورد آمریکا هم مشکلی اگر هست که هست مقصر خود دولت آمریکاست.  به تعبیر رهبر انقلاب دیوار بلند بی اعتمادی را آنها ایجاد کرده اند.

وی با اشاره به جنایات آمریکا قبل و بعد از انقلاب علیه ملّت ایران خاطرنشان کرد: الان هم دست خودشان است که مسائل را حل و فصل کنند. آنها باید دست از ظلم علیه ملّت ها بکشند، حقوق دیگران را به رسمیت بشناسند و از این روحیه غرور و تکبر و خود را کدخدای دنیا نامیدن دست بردارند. اینها موانعی است که خود آن ها ایجاد کرده اند.

* سوریه یار دوران غربت ماست

خطیب جمعه دلفان افزود: رئیس جمهور آمریکا در سخنانش از طرفی به حقوق مردم ایران اشاره می کند و به فتوای رهبر معظّم انقلاب  اشاره می کند و از طرفی می گوید ایران دست از حمایت از سوریه بردارد. مگر می شود؟ سوریه یار و یاور دوران غربت ماست و در دوران هشت سال دفاع مقدّس خیلی به ما کمک کرد. جدای از آن، دفاع از مظلوم وظیفه ماست، اگر مردم آمریکا هم مظلوم واقع بشوند ما از آن ها هم دفاع می کنیم. صدهزار تروریست را وارد سوریه کرده اند، چه کسی اینها را پشتیبانی می کند؟

* لزوم مراقبت والدین از رفتار فرزندانشان

حجّت الاسلام مرادیانی با اشاره به 7 مهر روز آتشنشانی و ایمنی با تبریک این روز به دست اندرکاران این امر و قدردانی از زحمات آنان، آتشنشانی را کاری پرخطر عنوان کرد که نیاز به ایثار و جانفشانی دارد.

وی در ادامه خطبه ها مدیریت والدین بر رفتار فرزندانشان را مورد بحث قرار داد و با اشاره به بازگشایی مدارس و دانشگاه ها به والدین توصیه کرد که رفتار فرزندانشان را زیرنظر داشته باشند و البتّه در این امر افراط و تفریط نکنند. و به گونه ای زیاده روی نکنند که فرزندانشان در مقابل آنها بایستند.

وی افزود پدر و مادرها باید مراقبت کنند که فرزندانشان چه موقع به منزل می آید و چرا دیر به منزل می آیند و اینکه دختر و پسر آزاد باشند هر موقعی که خواستند به منزل بیایند و برای پدر و مادر مهمّ نباشد خیلی خطرناک است. به بچّه ها هم عرض می کنم که به این دغدغه های پدر و مادرهایتان احترام بگذارید. آنها  سالها شما را بزرگ کرده اند و الان دغدغه دارند. و این کمک به خود شماست.

 * مسئولین چشمشان را بر آلودگی های صوتی بسته اند

وی در ادامه آلودگی های صوتی سطح شهر را  نگران کننده توصیف کرد و تصریح کرد مسئولین چشمشان را به این موضوع بسته اند و این غیرقابل قبول است.

وی اظهار داشت متأسفانه در عروسی ها هرکس هرچه اراده می کند انجام می دهد. برخی از خوردرو ها باعث آزاد مردم هستند و برخی استریوها گاهی در  نیمه شب ها برای همسایه ها ایجاد مزاحمت می کنند و اینها باید کنترل شود.

* برخی ها توان خرید کیف و کتاب فرزندانشان راهم ندارند/ مردم دست به جیب شوند

وی با اشاره به در پیش بودن جشن عاطفه ها آن را سنّتی پسندیده و نیکو دانست و ضمن توصیه به مردم جهت هرچه باشکوه تر برگزارکردن این مراسم گفت: چند روزی است که برخی مادران به ما مراجعه می کنند و می گویند که توانایی خرید کیف و کتاب فرزندانمان را هم نداریم. مادری قسم یاد می کرد و می گفت که ما از عید به بعد گوشت قرمز استفاده نکرده ایم. بنابراین مردم دست به جیب شوند و به  این نیازمندان کمک کنند.

* سوء برداشت از برخی مواضع امام جمعه

حجّت الاسلام مرادیانی در بخش پایانی خطبه ها با بیان اینکه برخی ها به سایت ها مراجعه می کنند و  از روی دلسوزی از  امام جمعه در خصوص موضع گیری هایش نسبت به عزل و نصب ها انتقاد می کنند تصریح کرد: بنده در موضوع عزل و نصب ها هیچ دخالتی نداشته و ندارم و شاید برای برخی ها سوء تفاهم  ایجاد شده باشد. اصلا کار امام جمعه دخالت در این امور نیست، البته امام جمعه وظیفه دارد که رصد کند  و نگران باشد که مبادا خدای ناکرده این عزل و نصب ها بر اثر زد و بندها و بازی های سیاسی باشد و این آن چیزی است که ما نسبت به آن وظیفه داریم.

وی تأکید کرد: با صراحت اعلام می کنم که بنده نه برای کسی زنگ زده ام و توصیه کرده ام و نه زنگ می زنم و توصیه می کنم. به کسانی هم که وظیفه شان عزل و نصب افراد است توصیه می کنم که  دقّت کنند و در عزل و نصب ها بین خودشان و خدای خودشان حجّت داشته باشند و به کسانی مسئولیت بدهند که عمیقاً به نظام، امام، ولایت، دفاع مقدس و خدمت به مردم اعتقاد داشته باشند.

* وامدار و شرمنده مردم، مخصوصاً روستاییان مظلوم  هستم

 وی ادامه داد: ما وامدار این مردم هستیم، من خودم را وامدار این مردم و آن روستایی مظلومی می دانم که مشکل آب، برق و جادّه دارد. من شرمنده آن فرد روستایی هستم که تا 30 متری روستایش لوله گاز رفته امّا به خاطر برخی سیاسی کاری ها آن را به طرف روستای دیگری برده اند. اینها نگرانی های من است.

 من نگران و شرمنده آن روستاییانی هستم که دوازده سال است ساخت خانه بهداشت برایشان تصویب شده و بودجه آن نیز داخل حساب است امّا به خاطر همین سیاسی کاری ها و بازندبازی ها خاک می خورد. اینها دغدغه های من است. بنده این ها را دنبال می کنم و  اگر هم شده آبرویم را در این راه می دهم.

خطّ ویژه فتنه علیه امام جمعه

وی با اشاره به برخی جوسازی ها و شایعه پراکنی ها علیه خود گفت: خط ویژه فتنه علیه امام جمعه توسط برخی ها راه اندازی شده و اگر نیاز باشد شماره تلفن ها را به شما معرفی می کنم.

 برخی ها با یک خط موبایل که ویژه ایجاد فتنه است هرموقع  که می خواهند بر علیه امام جمعه جوسازی کند آن را روشن می کنند و زنگشان را می زنند و تهدیدشان را می کنند و بعد آن را خاموش می کنند برای فتنه بعدی. عیبی ندارد، به خاطر خدمت به این مردم ارزشش را دارد که اینگونه علیه انسان جوسازی شود.

وی ادامه داد: البتّه این را بگویم که بنده با مسئولین هیچ دشمنی ندارم و شما هم نداشته باشید. برخی ها همه را به یک چوب می رانند و به همه مسئولین بدبین هستند، این هم گناه بزرگی است. نظام، نظام اسلامی و مسوولین، مسئولین این نظام هستند و در قدم اوّل باید نسبت به آن ها حسن ظنّ داشته باشیم و آنها را دعا کنیم و کمکشان کنیم، امّا اگر کسی نخواست در مسیری که باید قدم بردارد حرکت کند، همه باید دست به کار شویم و انتقاد کنیم و از او بخواهیم که به وظیفه خودش عمل کند.

مرادیانی در خصوص سخنرانان قبل از خطبه ها و مسائلی که بیان می کنند اظهار داشت: این بزرگواران یا از مسئولین هستند یا از روحانیون و ما شأن آن ها را اجل از این می دانیم که به آن ها بگوییم در سخنانشان چه چیزی بگویند یا نگویند و اگر مطالبی را بیان می کنند و کسانی نسبت به آنها انتقاد دارند خود آنها باید پاسخ گو باشند. والله بالله امام جمعه به کسی توصیه نکرده که فلان مطلب را بگوید یا نگوید. البته این مسئله تجربه ای شد برای ما که موضوع سخنان قبل از خطبه ها را به سخنران بدهیم.

 1. نویسنده دیدگاه: حامی عدالت
  مهر ۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۹:۰۷

  از سخنان عدالتخواهانه امام جمعه حمایت می کنیم

 2. […] صراحت در بیان امام جمعه نورآباد […]

 3. نویسنده دیدگاه: از یاد رفته
  مهر ۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۲:۳۹

  لعنت خدا و نفرین رسول خدا بر پدر و مادر و تمام کسان آن کسیکه بخواهد به هر وجه من الوجوه، به این امام جمعه تهمت بزند و یا آبرویش را در معرض خطر قرار دهد.
  خداوند چنین افرادی را به درد بواسیر همراه با سرطان خون مبتلا سازد.
  آمین

 4. نویسنده دیدگاه: به راه علي جان فدا مي كنيم
  مهر ۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۸:۲۴

  امام جمعه عزيز دوستت داريم
  بي خيال اين تهمت ها
  اين دارو دسته شمر بن ذوالجوشن اند
  اينها كساني هستند كه نه خدا را مي شناسند نه قرآن را
  امام زمان هم ظهور كند بر عليه امام زمان هم مي ايستند
  پس محكم باش و شجاع
  البته شجاع هستي چرا كه تو فرزند رسول الله(ص) اي.

  به خون شهيدان و ياران قسم
  به جانبازي سربه داران قسم
  به راه علي جان فدا مي كنيم
  به سيد علي اقتدا مي كنيم

 5. نویسنده دیدگاه: دانشجو
  مهر ۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۲:۰۷

  چه جالبه منم موافقم

 6. نویسنده دیدگاه: محسن
  مهر ۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۲:۴۲

  ای خدای بزرگ،مگر خودت مسئولیت را ،بع سبب دلسوزی به خویشان وا ننهاده ای؟امام جمعه دلسوز وبرادر جانی ودینی ماست،به خدا به جان آمدیم از این همه حذف نیروهای بومی

 7. نویسنده دیدگاه: شهروند
  مهر ۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۳:۲۰

  ما هم از امام جمعه محترم شهرمان حمایت میکنیم وهرگونه تهمت به ایشان رامحکوم میکنیم
  فقط از امام جمعه محترم خواهشمندیم که اگه میخان در تریبون ازاد نمازجمعه ازکسی حمایت کند با اطلاعات دقیق وسوابق گذشته انرا مدنظر داشته باشد وبعد درصورت مشکل نداشتن حمایت کند

 8. نویسنده دیدگاه: همشهری
  مهر ۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۰:۵۶

  با سلام خدمت مدیریت محترم سایت سلام دلفان و همه مخاطبان فهیم آن
  در دو ماه گذشته دو نفر از اهالی الشتر با تحصیلات غیر مرتبط با بازرگانی و بدون سوابق کاری جذب اداره بازرگانی نورآباد شده اند بامدارک تحصیلی زمین شناسی و الهیات و این در حالی است که تحصیلکردگان بیکار بومی با تحصیلات مرتبط به راحتی اینچنین مورد ظلم قرار میگیرند
  از امام جمعه محترم و رسانه های اجتماعی انتظار میرود در برابر این ظلمها و بی عدالتی ها ساکت ننشینند.
  .

  • نویسنده دیدگاه: سلام دلفان
   مهر ۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۰۲

   با سلام و تشکر از ارتباط شما. پیگیری می شود.

  • نویسنده دیدگاه: صرفاً جهت اطلاع
   مهر ۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۳۷

   در اداره راه و مسكن شهرستان دلفان يك نفر براي رئيس حراست اين اداره معرفي شده كه چند ماه شروع بكار شده اين در حالي است كه اصلاً ما جوان بيكار نداريم همه دلفاني ها سركار هستند و كار احتياج ندارن
   اصلاً كار براي چي شونه خدا روزي رسونه اصلاً ما ادم نيستنيم

 9. نویسنده دیدگاه: حسین
  مهر ۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۳:۳۵

  در بارش تگرگ تغییر وتحولات آموزش وپرورش دلفان،خبرآمد که احدی ازمدیران مدارس با وجود فرزندی مریض در شرایط کنونی،جایش را به همکاری دیگر سپردند واندگ کمک هزینه مدیریت را که صرف بیماری فرزندش می شد ستاندند.واین چنین باید گفت:ربنا هل من لنا غیرک

 10. نویسنده دیدگاه: امیر
  مهر ۸, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۹:۵۹

  قابل توجه سلام دلفان : شنیده ها حاکی از آن است اداره آموزش وپرورش 160 نیروی جدید استخدام نموده که 158 نفر آنها الشتری میباشد آنهم در پست های خدماتی ترا به خدا پیگیری نمایید موضوع را تیتر کنید شاید فرجی شود

  • نویسنده دیدگاه: سلام دلفان
   مهر ۸, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۰:۲۲

   با سلام و تشکر از ارتباط شما. پیگیری می شود.

   • نویسنده دیدگاه: الشتری صبور
    آبان ۱۹, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۰:۲۳

    سلام دلفان عزیز، لطف کنید در راستای شفاف سازی اذهان برخی از خوانندگان محترم، وضعیت استخدام خدمتگزاران الشتری را در نوراباد راپیگیری و چاپ نمایید.از زحمات شما بسیا سپاسگزاریم.

 11. نویسنده دیدگاه: سالار دلفانی
  مهر ۸, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۰:۲۱

  به نظر می رسد صرف نظر از بومی بودن و دلسوزی امام جمعه محترم دلفان در خصوص طرح و بازگو کردن مشکلات شهرستان از طریق تریبون نمازجمعه، متاسفانه مشاهده می شود که وی در این خصوص ناپختگی هایی داشته است
  حمایت شتاب زده و عجولانه حاج آقا مرادیان از افراد مسئله دار که این روزها برای تصدی پست شهرداری نورآباد مطرح شده اند خود دلیل محکمی بر نسنجیده مطرح کردن موضوعات شهرستان است که توسط این روحانی در خطبه های نمازجمعه بیان شده است.
  حال عنوان کردن بحث خط ویژه فتنه توسط امام جمعه به نظر بنده اغراق آمیز است و انتظار می رود امام جمعه محترم تلاش نماید حاشیه های به وجود آمده را کم نماید و تعامل سازنده ای با مسئولین دولتی داشته باشد. فراموش نشود نقش و جایگاه امام جمعه به عنوان پدر معنوی شهرستان و به عنوان دستگاه منتصب ه رهبری و ولایت فقیه موضوعی است که همگان باید مدنظر داشته باشند

 12. نویسنده دیدگاه: حريم
  مهر ۹, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۷:۴۳

  ايشام از ميرزايي دفاع نكرد وقتي دستش خالي است چي بگه
  ايشان گفته: مي گويند خوبه ولي تائيد نكردند
  از اول كه نمي شه مخالف بود

 13. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آبان ۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۴:۳۴

  كاش افراد مسئول و پيگير مثل امام جمعه زياد داشتيم واقعا ما براي شهرمون چه كرديم! الا شعار! تو هر واقعه دور مي مو نيم. كاش يه كم عمل مي كرديم.

 14. نویسنده دیدگاه: خدمتگذار یک امام جمعه
  آبان ۱۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۳۳

  باسلام،مطالب خوبی رو جناب مرادیان بیان کردند وتا حدی هم درست بود اما تا جایی که من از چارت وظایف شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خبر دارم امام جمعه حق ندارد که در امور مسئولین دخالت یا رصد کند.وظیفه امام جمعه سیاسی مذهبی است در راستای سخنان مقام معظم رهبری.اگر مطالبی در مورد ائمه جمعه قبلی مثل آقای گرمابی وحسینی وصرفی پور بزارید ممنون میشم .

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   دی ۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۷:۱۴

   شمابنظرميرسه معني دخالت دركارمسئولين رابابيان مسائل ومشكلات ونظارت بركارمسئولين كه شعبه اي ازامربمعروف ونهي ازمنكراستووظيفه همه است اشتباه گرفتيد.بيان مشكلات عين وظيفه امام جمعه است

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار