سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 13824
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » شورای شهر: شهرداری اقدام نکرد؛ کشتارگاه تعطیل شد/ شهردار: دستمان خالی است، دعوت از بخش خصوص برای ساخت کشتارگاه جدید
Print This Post
پیگیری وضعیت کشتارگاه تعطیل نورآباد؛

برای احداث کشتارگاه نیمه صنعتی به بیش از 500 میلیون تومان اعتبار نیاز است، از فرماندار و استاندار محترم تقاضامندیم که ردیف بودجه مشخصی را برای این امر در نظر بگیرند زیرا تأمین این مبلغ با توجه به وضع درآمدی شهرداری از عهده ما خارج است.

سلام دلفان-  خبرنگار سلام دلفان برای پیگیری آخرین وضعیت کشتارگاه تعطیل نورآباد و اقدامات صورت گرفته برای رفع مشکلات آن به سراغ شورای شهر رفت که عبدالحسین مرادی به نمایندگی از اعضاء با خبرنگار ما مصاحبه کرد.

این عضو شورای شهر روز یکشنبه 7 مهر در گفتگو با خبرنگار ما گفت: از دو سه ماه قبل اداره دامپزشکی شهرستان وضعیت کشتارگاه شهر را مورد بررسی قرار داده  بود و شورای سلامت استان به این نتیجه رسیده بود که این کشتارگاه از لحاظ بهداشتی و جغرافیایی با مشکل مواجه است و مورد تأیید نمی باشد و شهردار مؤظف شده بود که ظرف مدّت معینی مشکلات آن را مرتفع سازد، امّا با توجه به اینکه شهرداری هیچ اقدامی در این زمینه انجام نداد و مدّت تعیین شده نیز به پایان رسید کشتارگاه تعطیل شد.

وی با بیان اینکه اکنون قصاب های شهر  و مردم به علّت نداشتن گوشت به ما فشار می آورند گفت: از آقای دکتر فولادوند ریاست محترم اداره دامپزشکی شهرستان و شورای سلامت استان درخواست کرده ایم که مهلتی را در اختیار شورای شهر قرار دهد تا با فشار آرودن برشهرداری بتوانیم مشکلات کشتارگاه را مرتفع سازیم.

مرادی خاطرنشان کرد شورای شهر و شهرداری بنا دارند مکانی که از لحاظ بهداشتی  و جغرافیایی مناسب باشد را برای ساخت کشتارگاه  جدید تهیّه کنند و تا پایان سال یک کشتارگاه صنعتی یا نیمه صنعتی ساخته شود.

شهردار: کشتارگاه نیمه صنعتی 500 میلیون بودجه می خواهد که ما نداریم/ دعوت از بخش خصوصی

در همین زمینه شهردار نورآباد امروز دوشنبه به خبرنگار ما گفت: به شهرداری مهلت داده شده بود که خارج از شهر جایگاهی را درنظر بگیرد و نسبت به ساخت کشتارگاه در آنجا اقدام کند امّا متأسفانه شهرداری به هیچ وجه از لحاظ مالی قادر به انجام چنین کاری نبود و مهلت قانونی آن نیز به پایان رسید.

مهندس شیخی خاطرنشان کرد: درگذشته زمینی برای احداث کشتارگاه اختصاص داده شده بود، و حتّی شهرداری برای آن هزینه کرد و دیوارهای پیش ساخته آن را نیز تعبیه کرد امّا به دلیل ایجاد مشکلات مالکیتی برای این زمین بلاتکلیف ماند.

وی با بیان اینکه برای احداث کشتارگاه نیمه صنعتی به بیش از 500 میلیون تومان اعتبار نیاز است گفت: از فرماندار و استاندار محترم تقاضامندیم که ردیف بودجه مشخصی را برای این امر در نظر بگیرند زیرا تأمین این مبلغ با توجه به وضع درآمدی شهرداری از عهده ما خارج است.

وی افزود: ما این آمادگی را داریم که مشکلات کشتارگاه کنونی را رفع کنیم و آن را تجهیز کنیم امّا اداره کلّ دامپزشکی استان از ما می خواهد که در خارج از محدوده شهر نسبت به احداث کشتارگاه جدید اقدام کنیم و برای این کار به زمان نیاز داریم. از این روی چند روز پیش به فرماندار پیشنهاد دادیم که مهلت یکساله ای را از اداره کلّ دامپزشکی استان بگیرد تا شهرداری اقدامات لازم را در این زمینه آغاز کند.

شیخی با اشاره به کلّ بودجه اختصاص داده شده به این شهرداری گفت: بودجه دستگاه های مختلف تازه در حال تخصیص است و بودجه پیش بینی شده برای شهرداری نورآباد مبلغ یک میلیارد و چهارصدمیلیون تومان می باشد. امّا معلوم نیست که چند درصد از آن محقق شود. اگر مانند بودجه سال گذشته کم تر از 40 درصد آن محقق شود، در آنصورت حتّی اگر کلّ بودجه شهرداری را نیز به ساخت کشتارگاه اختصاص دهیم از عهده آن بر نمی آییم.

وی با دعوت از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در ساخت کشتارگاه جدید تصریح کرد: با آغوش باز از کسانی- چه افراد داخل و چه خارج از شهر- که بخواهند در این زمینه سرمایه گذاری کنند استقبال می کنیم و برای همکاری اعلام آمادگی می کنیم.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار