سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 13923
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » آتش نشانان واژه ايثار و نوعدوستي را ترجمه مي كنند
Print This Post

آتش نشانان واژه ايثار ، شهامت و نوعدوستي را در قاموس انسانيت به شيواترين شيوه ترجمه مي كنند.

به گزارش سلام دلفان به نقل از ایرنا ، آتش در دل خود نابودي و نيستي به دنبال دارد حادثه نيز ،درقلب خويش، خسارت، زيان وتلفات جاني ومالي را نهفته دارد . اما مرداني درهمين جامعه انساني ما شبانه روز بيدارند و به استقبال خطروحادثه وآتش مي روند در واقع بايد گفت آنان بوي آب و آتش مي دهند.
در لحظه هاي وقوع يك حادثه، آنان هدفشان نجات جان و مال حادثه ديدگان است و چون پروانه هاي سوخته بالي مي مانند كه واژه ايثار و شهامت و نوع دوستي را در قاموس انسانيت به شيواترين شيوه ، ترجمه مي كنند وبا روحيه ايثار و از جان گذشتگي و نجات همنوع ، واژه سلامت را براي خود، بي معني كرده اند.
اينان كساني نيستند جزء آتش نشانان. كه آرامش خاطر شان زماني است كه از خانه هاي ويران و مردم خاكستر نشين،يك انسان را نجات مي دهند وآرامش خاطر و لبخندشان با شنيدن صداي حيات يك حادثه ديده است ،الحق كه آنان نيز الگوهاي ايثار و از خودگذشتگي اند.
هفتم مهرماه به نام «آتش نشاني و ايمني» نامگذاري شده است. در واقع اين روز بهانه اي است تا به گراميداشت انسان هايي بپردازيم كه از جان و آسايش خود در راه حفظ جان و آسايش ما مي گذرند تا بتوانيم در امنيت زندگي كنيم.
هدف از نامگذاري اين روز به عنوان روز ملي ايمني و آتش نشاني، تبديل ايمني در كشور به يك فرهنگ اعلام شده اما به هر حال فرصتي است كه خدمات اين عزيزان را ارج نهيم و به آنان خسته نباشيد بگوئيم .
فلسفه وجودي آتش نشاني هاي كشور توسط بندهاي ۱۴ و ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداري ها بيان شده و سازمان آتش نشاني و خدمات نشاني زير مجموعه شهرداري ها قلمداد مي شوند كه بر اساس اين قانون شهرداري ها ملزم هستند، براي حفظ شهرها از حوادث احتمالي تدابير مؤثري اتخاذ نمايند.
كارشناسان، ايمني را مصونيت در برابر آسيب هاي ناشي از حوادث، اعم از طبيعي و غيرطبيعي تعريف كرده اند، گرچه دست يابي به ايمني صد در صد امكان پديرنيست اماسطح پيشرفت ايمني رابطه تنگاتنگي با توسعه دارد، در كشورهاي توسعه يافته ، يكي از اهداف دولت ها، با لا بردن سطح پوشش ايمني .براي دست يابي به حداكثر توسعه است.
با توجه باينكه استان لرستان يكي از استان هاي حادثه خيز كشور است افزايش امكانات آتش نشاني شهرستان هاي استان و تجهيز آنان به امكانات روز دنيا و ماشين آلات پيشرفته ضرورنتي اجتناب ناپذير است.
مجهز شدن ايستگاه هاي آتش نشاني به امكانات روز مي تواند موجب حضور به موقع آتش نشانان در محل حادثه احتمالي و كاهش خسارات انساني و مالي شود .
هم اكنون بسياري از شهرستان هاي استان از امكانات پيشرفته آتش نشاني محروم اند و در برخي شهرها با توجه بعد وسعت منطقه ايستگاه هاي آتش نشاني وجود ندارد .
آتش نشانان آرزو دارند كه هيچ وقت درخدمت شهروندان خود نباشند !! اين آرزو و انتظار بزرگي نيست واين بار آرزو مي كنيم كه هميشه ، آنها بيكاربمانند!!

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار