سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 13929
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » شیوه گزینش مربیان دوره انتقالی نهضت سوادآموزی
Print This Post
مسئول نهضت سوادآموزی آموزش و پرورش به سلام دلفان خبر داد؛

جلالوند ملاک و معیار گزینش مربیان دوره انتقالی را امتیاز افراد عنوان کرد و گفت: برای دارندگان مدرک دیپلم 5، کاردانی 10 ، کارشناسی 15 ، کارشناسی ارشد و بالاتر 20 امتیاز درنظرگرفته می شود. هم چنین چهره های موفق یعنی کسانی که از ابتدا تحصیلات خود را در نهضت گذرانده اند در اولویت هستند.

سلام دلفان- مسئول نهضت سوادآموزی اداره آموزش و پرورش شهرستان دلفان  ملاک گزینش مربیان دوره انتقالی را امتیاز بندی عنوان کرد و گفت: در گزینش مربیان، صرفاً بر اساس وظیفه قانونی و شرعی خود عمل خواهیم کرد.

pic001

حسین جلالوند در گفتگو با خبرنگار سلام دلفان گفت: نهضت سوادآموزی با الهام از فرمان تاریخی 7 دی سال 58 حضرت امام خمینی(ره)  مبنی بر بسیج همگانی برای مبارزه با بیسوادی ایجاد شد و ساختار آموزشی آن در ابتدا شامل 4 دوره مقدماتی، تکمیلی، پایانی و پنجم بزرگسال می شد که بعد از مدّتی به 3 دوره سوادآموزی، تحکیم و انتقال تغییر یافت.

وی ارزش تحصیلی دوره سوادآموزی را معادل و همتراز با مقطع سوم ابتدایی عنوان کرد و خاطرنشان کرد این دوره به منظور کسب مهارت های خواندن و نوشتن، درک و فهم متن های ساده، آشنایی با قرآن و محاسبات ریاضی در حدّ 4 عمل اصلی برگزار می شود. کسانی که این دوره را بگذرانند مجاز به ادامه تحصیل در دوره تحکیم و انتقال می باشند.

جلالوند ادامه داد: دوره تحکیم به منظور پیشگیری از بازگشت به بیسوادی و ایجاد ارتباط بین سوادآموزی و آموزش مهارت های زندگی و زمینه سازی برای یادگیری مادام العمر برگزار می شود.

وی با بیان اینکه  دارندگان مدارک پایه های سوم،چهارم و پنجم ابتدایی و سوادآموزی و پایانی و پنجم بزرگسال مجاز به راهیابی به دوره انتقال هستند گفت: برگزاری این دوره به منظور گسترش مهارت های خواندن و نوشتن، درک مطلب و کاربرد آن در زندگی، گسترش فرهنگ و معارف دینی ، آشنایی بیشتر با مفاهیم ریاضی و علوم و ارتقای بینش اجتماعی- فرهنگی و سیاسی بزرگسالان می باشد. دارندگان مدرک دوره انتقال مجاز به ادامه تحصیل در دوره متوسطه اول هستند.

مسئول نهضت سوادآموزی ملاک و معیار گزینش مربیان دوره انتقالی را امتیاز افراد عنوان کرد و گفت: برای دارندگان مدرک دیپلم 5، کاردانی 10 ، کارشناسی 15 ، کارشناسی ارشد و بالاتر 20 امتیاز درنظرگرفته می شود. هم چنین چهره های موفق یعنی کسانی که از ابتدا تحصیلات خود را در نهضت گذرانده اند در اولویت هستند. وی تأکید کرد: در گزینش مربیان، صرفاً بر اساس وظیفه قانونی و شرعی خود عمل خواهیم کرد.

جلالوند با بیان اینکه طول دوره انتقالی 800 ساعت و در هفته 24 ساعت حضوری و غیرحضوری برگزار خواهد شد خاطرنشان کرد: این دوره از آبان سال جاری تا پایان اردیبهشت سال آینده ادامه خواهد داشت و برای ثبت نام تا پایان مهرماه فرصت وجود دارد.

  1. نویسنده دیدگاه: کیوان
    آبان ۱۴, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۶:۴۹

    با سلام عرض خسته نباشید برای تدریس دوره تحکیم و انتقال مدرک لیسانس داسته باشید

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار