سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 14032
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۲۷ نظر
خانه » اخبار برتر » حضور نیروهای غیربومی درشهر تمامی ندارد؛ مردم دلفان تاوان چه چیزی را می دهند؟ / این “دیار” تنها در حد شعار، عالِم پرور است!
Print This Post
نمونه های جدید به کارگیری غیربومی ها؛ (20 نظر)

تعریف و تمجیدهای آقای سوری از مردم دلفان و “عالِم پرور” خواندن این دیار هم ظاهراً بیشتر از آنکه سخنی برخواسته از اعتقاد باشد، از جنس شعارهایی است که سیاسیون در عالم سیاست سر می دهند.

سرویس سیاسی سلام دلفان-   انتخابات مجلس نهم و شعارهایی که کاندیداهای این انتخابات برای جلب رأی مردم سر می دادند هنوز از خاطره ها پاک نشده است. قطع روند حضور غیرمتعارف نیروهای غیربومی یکی از وعده هایی بود که آن روزها همه کاندیداها بر آن اتفاق نظر داشتند.

 بی شک اگر کاندیدای پیروز انتخابات، این مسئله را به عنوان شاه بیت وعده های انتخاباتی خود انتخاب نمی کرد، هیچ گاه رأی 5 هزارنفر از مردم دلفان را به خود جلب نمی کرد. آیا اگر آقای سوری مثلاً  اعلام می نمود که روند گسیل نیروهای غیربومی به نورآباد ادامه خواهد یافت، ممکن بود این تعداد رأی قابل توجه از شهرستان دلفان کسب کنند؟ پاسخ مشخص است؛ هرگز ممکن نبود.

امّا هیچ کس فکرش را نمی کرد که تنها پس از گذشت مدّت کوتاهی از انتخابات مجلس، فاز جدید سرازیرشدن نیروهای غیربومی آغاز شود. از آن روز تا کنون هر روز اخبار جدیدی در این خصوص به گوش می رسد. گویی امورات اداری مردم آنچنان تخصصی و پیچیده هستند که انجام آنها از عهده هیچ فرد بومی بر نمی آید و به ناچار باید دست به دامان افرادی از خارج از شهرستان شد! این در حالی است که در شهرستان دلفان بیش از ده ها و  شاید صدها لیسانس و فوق لیسانس و نیروی متخصص و متعهد بیکار جود دارد.

تعریف و تمجیدهای آقای سوری از مردم دلفان و “عالِم پرور” خواندن این دیار هم ظاهراً بیشتر از آنکه سخنی برخواسته از اعتقاد باشد، از جنس شعارهایی است که سیاسیون در عالم سیاست سر می دهند.

این موضوع آنقدر ریشه دوانده که حتّی اخیراً شاهد حضور نیروهای خدماتی غیربومی در مدارس و مجتمع های آموزشی شهر هستیم!

بنا بر گزارشات رسیده، گسیل غیربومی ها به شهر همچنان ادامه دارد و به عنوان نمونه ، اخیراً 2 نفر(که اهل شهرستان سلسله هستند) تنها در اداره ” صنعت معدن و تجارت” (بازرگانی سابق ) به کار گرفته شده است، بدون اینکه دارای تحصیلات مرتبط باشند.حتّی گفته می شود یکی از آنها بدون اینکه در آزمون استخدامی خاصی شرکت کرده باشد یا ضابطه مشخصی برای استخدام وی به کار رفته باشد، صرفاً با سفارش و یا دستور مستقیم برخی مسئولین به این اداره آمده است.

 البتّه اگر سری به ادارات مختلف کشیده شود معلوم خواهد شد که این مسئله در جاهای دیگر هم در حال وقوع است. معلوم نیست مردم و جوانان دلفان تا کی باید تاوان مناسبات سیاسی و قدرت طلبی برخی سیاسیون را بدهند.

در این زمینه منتظر شفاف سازی مسئولین خواهیم بود.

“چنانچه مخاطبان گرامی موارد جدیدی از حضور نیروهای غیربومی در ارگان های مختلف سراغ دارند، می توانند با ارائه مستندات در اختیار سایت قرار دهند”.

 1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  مهر ۱۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۹:۰۴

  ازماست که بر ماست دوست من ناراحت نشو
  خدا و رسولش لعنت کند کاندیدای … را که اگر عقل همشون را با هم جمع کنیم اندازه یه نخود نمیشه.

 2. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  مهر ۱۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۹:۲۶

  سلام
  خدا خيرنده كساني كه از سوري حمايت كردند.
  ابو موسي اشعري هاي شهرمون. نظير … كه گول بعضي افراد نظير …رو خوردن!!!
  البته اگر هم بومي باشن كه شما تخريبش ميكنيد. به عنوان مثال اسماعيل ميرزايي.
  سايت هميشه ناراضي ها

  • نویسنده دیدگاه: یاسر
   مهر ۱۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۹:۵۶

   مطمئن باشید غیربومیها خیلی از اسماعیل میرزای بهترند در دوران مدیریتش در بنیاد فقط به 2روستای کمک کرد دربقیه روستاها کاری نکرد واون غیربومی حداقلش به تمامی روستاها خدمت میکنه وخیلی از غیربومیها از بومیهای خودتان بهتره

 3. نویسنده دیدگاه: امیر
  مهر ۱۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۴۷

  استخدام های معنا دار در ادارات بخصوص اموزش وپرورش از افراد غیر بومی دست بر نمدارند بعضی ها ؟ پستی که با خیانت به دلفان ودلفانی حفظ شود لعنت خدا بر آن باد

 4. نویسنده دیدگاه: دلفانی
  مهر ۱۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۰:۵۲

  سلام دوستان
  آقای دکتر فولادوند ( اهل دورود ) رئیس شبکه دامپزشکی دلفان که حدود 4 سال این سمت رو در دست داشت، پس از کسب تجربیات در دلفان، مسئولان استان اخیرا از این سمت برکنارش کردن و این بار آقای امیری ( اهل خرم آباد ) جایگزین ایشان شد.
  اینو هم اضافه می کنم حدود یک سال پیش آقای ساکی( اهل خرم آباد) نیز در این شبکه مشغول به کار شده و حتما اونم پس از کسب تجربیات ارزنده از اینجا به خرم آباد خواهد رفت.
  و متاسفانه این در حالیه که بیش از 20 نفر از همشهریانم با مدرک کاردانی دامپزشکی و کارشناسی بیکارن یا دارن کارگری می کنن.
  برای خودم متاسفم که …
  تحقیق کنید که چند دامپزشک بیکار در دلفان وجود داره؟

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   مهر ۱۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۲:۲۰

   شما باید از دامداران و عشایر نورابادی بپرسید که اقای دکتر پولادوند را چگونه دیدند؟ایشان دستکم هر ماه به تمام روستاها و چادر های عشایر در نقاطی که حتی خود نورابادی های به انجا ده سالی یک بار هم نرفته اند سر کشی نموده و خواسته های تک تک ان عزیزان را برطرف نموده اند.ای کاش نیروهای بومی شهرستان نوراباد هم مثل اقای دکتر پولادوند دلسوز این مردم محروم باشند.والسلام.

   • نویسنده دیدگاه: دلفانی
    مهر ۱۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۱:۰۵

    بله دوستان من در کامنت “دلفانی” نگفتم ایشان (آقای پولادوند) کار نکردن اما از خودشون شخصیت اجرایی نداشتن و حلقه به گوش مسئولان استان و شهرستان بودن
    و منظمرم وجود نیروهای غیر بومی بود

   • نویسنده دیدگاه: خودم
    مهر ۲۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۳:۴۷

    با سلام برای کسی متاسفم که اطلاعات برای چیزی ندارد و اظهار نظر می کند، برادر عزیز چرا الکی می نویسی چه دردی را از دامدار بدبخت دوا کرد که تو دومیش باشی ، فقط متاسفم

   • نویسنده دیدگاه: 0000
    مهر ۲۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۳:۵۰

    کدام چادر عشایر را فلان دکتر دید چرا ……………..متاسفم را شهری که فلانی رئیس دامپزشکی باشه ، اینها را فقط می توان به مردم نوراباد ساده و مهمان نواز قالب نمود ، وگرنه در هیچ شهر و حتی روستای کوچکی هم نمی توان به آنها گاو….داد……

 5. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  مهر ۱۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۲:۵۸

  پسر خوب خیلی به بچه های الشتر هم بی اعتماد نباشیم اونا هم دلشون خونه خیلی از ما ها بابا آب دادمون رو از معلم های الشتری داریم معلم دلفانی کجا بود حداقل به خاطر دین استاد و شاگردی هرتهمتی نزنیم.

  • نویسنده دیدگاه: rez
   مهر ۱۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۰:۵۵

   بابا آب دادی که الشتری نشون بده با گرز کلی بریدم ، البته پدر خوب مشکل ما شما ها نیستین مشکل ما افراد سست عنصر و بی شخصیت و خود فروخته های هستند که برای یه مدیریت این شهر رو می فروشن

  • نویسنده دیدگاه: دلفانی
   مهر ۱۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۰:۵۵

   خیلی از الشتر و الشتری متنفرم

  • نویسنده دیدگاه: maysam
   مهر ۱۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۵:۴۴

   ادم به یک …………اعتماد کنه بهتر وبا ارزش تر از الشتری هاست واینم یاداور شم نوراباد همیشه تعداد باسواداش از الشتری ها بیشتر بوده از چی داری حرف میزنی با اینکه خودتم الشتری هستی

 6. نویسنده دیدگاه: حسین
  مهر ۱۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۸:۵۷

  دوستان وهمشهریان گرامی، رسانه های شهرمان ،گویای مشکلات ما هستند که ما به خاطر پاره ای از مشکلات وعدم دسترسی به یکدیگر،نمی توانیم آنها را به گوش مسولین برسانیم ،اشاءالله که هدف آنه دلسوزی برادران خویش ست ، بیاییم ما هم از طریقsalamdelfan@gmail.com وپیامک3000870200 دست آنها را به گرمی بفشاریم تا حداقل با وجدان آرامی در پیش خود وخدای بزرگ به سر کنیم.

 7. نویسنده دیدگاه: آبان
  مهر ۱۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۰:۵۹

  با سلام حضور مخاطبان عزیزسلام دلفان .امروز در وب گشت می زدم که دیدم سایت خوب سلام دلفان صفحه میده. چون مدتی بود که صفحه نمی داد.شاید یکسالی هست که به این سایت نیومدم. ازاین بابت خوشحال شدم و لازم میدانم چند نکته را حضور عزیزان عرض نمایم. بخدا سیاسی نیستم وسیاسی بازی را هیچ وقت دوست نداشته وندارم.
  آموزش وپرورش نوراباد از روز ی که آقای جهانی قدم گذاشت همه انتظار داشتند که دورانش بهتر می شود اما متاسفانه به یکباره همه چیز عوض شد که شاید به جرات بتوان گفت بعد از دوران انقلاب اسلامی بدترین دوره خود را می گذراند وسایه سنگین شوم ونابودی را بر سر فرهنگیان ودانش آموزان گسترانیده است.
  همه مخاطبان مستحضر هستند که در شهر ما نیروهای غیر بومی وجود داشته ودارد که انصافا کار می کنند هر چند تعدادشان اندک است. اما من به نوبه خودم دست این عزیزان را می بوسم.اما برگردیم به مدیریت ..
  آموزش وپرورش یعنی تعلیم وتربیت ووظیفه اش هدایت دانش آموزان ونوگلای مردم .اما خدا وکیلی چند مورد صادقانه را عرض می نمایم . تحقیق با خود شما.
  آقای جهانی آیا خبر دارید در مدارسی که انتصاب شما از افراد غیر بومی ومتاسفانه … باعث شده که نوجوان ما به این سمت گرایش یابد؟آیا مسولین وعزیزان حراست واداره کل چگونه وچرا این افراد را تایید می نمایند؟
  آقای جهانی اطلاع دارید که بعضی پایه های درسی مدارس داخل شهر تا روز هشتم مهرماه معلم نداشتند؟ آیا این ظلم در حق دانش آموزان ومعلمان واولیاء دانش آموزان نیست؟
  آقای جهانی اطلاع دارید که چه تعداد از معلمان با تخصص وخوب شما هنوز جا ندارند وتکلیفشان سرگردان است؟در صورتی که نیروی غیر بومی با کارآمدی زیر صفر پست های مدیریتی به آنها اعطا شده است.
  آقای جهانی در بحث تبدیل وضعیت معلمان عزیزآیا می دانید که چگونه عمل نمودید. عزیزانی که سالهای سال است در انتظار هستنداما شما با مدیریت کنترل از راه دور توسط افراد مختلف کلاس های ابتدایی را خالی وآنها را تبدیل نمودید ودر آن مقطعی که تبدیل شده اند همین حالا اضافه هستند وکسری ساعت می خورند.در یک کلمه جای حق را با ناحق عوض نمودید.
  آقای جهانی آیا آمار واطلاعاتی دارید که به مردم وسایت سلام دلفان نشان دهید که شما چند نفر غیر بومی را در تابستان پذیرش نمودید. ولی اگر لازم شدمن میگم که متاسفانه خدمتگزار دورترین روستای ما غیر بومی می باشد.هر چند که باز بعضی ازاین عزیزان زحمتکش هستند وکار می کنند.بنازم آقای نریمانی که سخت در مقابل اداره کل می ایستاد وخیلی تعداد کمی را پذیرش می نمودند.
  آقای جهانی آیا می دانید که آشنایان خودتان وفامیل های عوامل اداری شما چگونه ودر کجا مشغول خدمت هستند؟
  هزارن مورد دیگر که تا قیامت در ذهن ها باقی خواهد ماند. ما به مرور زمان خواهیم گفت وخدا را شاهد می گیریم که بجز حق وراست چیز دروغی نگوییم وتهمت نزنیم.

  برادر جهانی ما دوستت داریم اما بخدا اگر خودتان با عزت از روی صندلی بلند شوید واعلام کنید من حاضر نیستم به سفارش عده ای خاص از جمله عوامل نماینده و….مردم دیار دلفان را زیر پا بگذارم نامت در تاریخ خواهد ماند.همه شما را تحسین خواهند کرد. این صندلی تا همیشه با شما نیست. شما آدم فهیم وخوبی بودید .ما انتظار داریم مدیری در راس باشد که عدالت را رعایت کند .نیروهای غیر بومی زمانی بیشترین زحمات را برای این شهرستان انجام دادند.ما از آنها سپاسگزاریم ولی آلان بدجوری عمل می کنید بطوریکه غیر بومی های لایق ونالایق . بومی های لایق وناکارآمد را با هم قاطی کردید وهمه ازاین مساله رنج می برند. موفق وموید باشید

 8. نویسنده دیدگاه: حامد
  مهر ۱۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۳:۵۷

  یکی از دوستان از اینجانب پرسید چرا در اول سال تحصیلی اینقدر بی انگیزه ای،گفتم جان برادر،در دوره آقای کرمی در مدرسه ای مشغول خدمت بودیم که همکار غیر بومی ما که به ندرت حل مسائل اعشاری درس ریاضی ابتدایی میکرداز تدریس منع وخود معترف وراضی اما امسال با حکم برادر جهانی مسئول مجتمع آموزشی شده وفردی بومی لغو پست،نمونه دیگر یکی از همکاران به ورود افراد غیر بومی در مدارس دخترانه معترض شده بود که متاسفانه ،اعتراض ره به جایی نبرد وتاوان ها پرداخته شد،ای کاش به طور دقیق و واقعی میزان رضایت فرهنگیان از کاریی اداره آموزش وپرورش بررسی ونظر سنجی شود تا شاید وجدان های خفته به خود بیایند.

 9. نویسنده دیدگاه: گمنام
  مهر ۱۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۰:۱۲

  از نيروهاي خدماتي بيمارستان ابن سينا چرا حرفي به ميان نياورديد ديگه نظافت هم تخصص ومدرك تحصيلي مي خواد چرا نيروهاي خدماتي بيمارستان هم بايد غير بومي ( الشتر ) باشند لطفاً پيگيري كنيد

  • نویسنده دیدگاه: الشتري ها در بيمارستان سينا
   مهر ۱۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۰:۵۶

   از شش ماه گذشته تا امروز 6 نفر از الشتر اومدن بيمارستان سينا دلفان استخدام شدن سه نفر از اينها جالبه خانم هستند، بواسطه و عنايت رئيس شبكه بهداشت محترم دلفان و رئيس و مسئولان بيمارستان سينا دلفان
   ما آدم نيستيم
   بدبخت نداريم
   بيكار نداريم
   همه چي آرومه

 10. نویسنده دیدگاه: سعید
  مهر ۱۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۸:۵۰

  ……..ک تو بازرگانی نوراباده پسر دایییییییییییییییییی سوری نماینده است وهروز ب نورابادیها توهین وفحاشی میکنه اینو تحقیق کنید

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   مهر ۱۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۲:۰۲

   پسر دایی هرکسی که باشه اینو بدونه که اگه پاشو از گلیمش درازتر بکنه طوری با برخورد مردم دلفان روبرو خواهد شد که فرار را بر قرار ترجیح بدهند.هنوز توی این شهر غیرت و مردانگی نمرده که نوجوانان غیر بومی بیایند در این شهر مشغول بکار شوند و پایشان را از گلیمشان هم درازتر کنند.
   بنده شغل آزاد دارم ولی به این اداره چندین بار مراجعه کرده ام و همه کارمندان اداره هم با من دوست و همشهری هستند و تعصب همه شان را هم دارم و اجازه نخواهیم داد به شهرمان و افرادش توهین بشود.

 11. نویسنده دیدگاه: امیر
  مهر ۱۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۰:۵۲

  چرا حرفی از استخدام 160نفری آموزش وپرورش نیست که 158 نفر آنها غیر بومیه باعث این بدبختی ها خوانین ج ک هستند که دنبال سوری راه افتادن

 12. نویسنده دیدگاه: بهزاد
  مهر ۱۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۷:۵۹

  با سلام خدمت تمام خوانندگان عزیز اگر دوستان الشتری به شایسته بودن مدیر غیربومی برای یک شهر معتقدن من ازشون سوال میکنم چرا چند وقت پیش اقای سلطان پناه دلفانی که مدیریت بسیار موفقی دارن و در هر کجا مشغول بودن کارنامه موفقی از خود به جا گذاشتن برای پست شهرداری الشتر معرفی شدند مردم شایسته دوست الشتر استقبال نکردن و فقط به خاطر اینکه ایشان نورابادی بود مخالفتها شد و حتا تهدید به درگیری کردن؟!!! اما هر نیروی ناتوان و غیربومی که به نوراباد بیاد از نظر اونها شایسته و لایقه؟!! مگه توی شهر ما قحط الرجاله یا باسواد نداریم اولین و اساسی ترین فاکتور یک مدیر خوب دلسوز بودنه به تمامی مقدسات قسم الشتری دلش برای دلفان نمیسوزه مال این اب و خاک نیست الشتری شایستست اما نه برای دلفان بلکه برای شهر خودش من نورابادی با مدرک مهندسی عمران از دانشگاه اصفهان چرا نباید فرصت خدمت به مردم شهرمو پیدا کنم؟ فقط به خاطر اینکه صندلی که حق منه رو یه غیر بومی اشغال کرده ما به شما پرو بال دادیم که بقول خودتون شایسته بشید حالا ما شدیم ناتوان افسوس و صد افسوس که قدر مردانی مثل دکتر رشیدی که به خاطر این مردم چه ها که نکرد مردی مثل عالی رستمی که هر ساله از طرف وزارت کشور مدیر نمونه میشد رو ندونستیم که شماها بشید صاحب دلفان از ماست که بر ماست نه شایسته بودن الشتریها

 13. نویسنده دیدگاه: علی
  مهر ۲۰, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۲:۵۰

  دوستان برخی بومی ها خیلی بدتر از غیر بومیها هستند به شبکه بهداشت نگاه کنید از … 28 نفر استخدام شدند که از یک خانوا ده 3 نفر درود بر این عدالت طلبی کاسبکارانه کمی وجدان بد نیست
  6

 14. نویسنده دیدگاه: منطقی
  مهر ۲۰, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۷:۴۷

  بین بد و بد تر باید یکی رو انتخاب می کردیم. پس این انتخاب رو به فال نیک بگیرید. یک تابو شکنی بود . به امید انتخابی اصلح از بین افراد بومی در آینده.

 15. نویسنده دیدگاه: م غ
  مهر ۲۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۲۶

  سلام، من و دوستانم اندکی اهل هنر و موسیقی هستیم و زمان زیادی در اداره ارشاد فعالیت می کردیم، اما بعد از دادن سمت معانت اداره ارشاد به فردی بروجردی به اسم فامیل ( آقای رئیسی ) که تنها هدف اون ضربه زدن به هنر شهرستانه، نه تنها انجمن ما بلکه بیشتر انجمن های اداره ارشاد فرو پاشید و اونجا به یک خلوتگاه و محیطی دلچسب برای این فرد تبدیل شده که بابت کار نکرده حقوق بیگیره.

 16. نویسنده دیدگاه: طراحی سایت
  اسفند ۱۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۳:۳۵

  متشکرم برای اطلاع رسانی

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار