سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 141
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۰
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ستاد ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در لرستان تشكیل می شود
Print This Post
به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دادگستری استان، 'جعفر بدری' در جلسه شورای قضایی استان افزود: این ستاد علاوه بر مركز استان در دیگر حوزه های انتخابیه نیز تشكیل ...

خرم آباد – رییس كل دادگستری استان لرستان از تشكیل ستاد ویژه ای برای رسیدگی به جرایم انتخاباتی و تخلفات احتمالی داوطلبان در مركز استان خبر داد و گفت: این ستاد بنا به دستور ریاست قوه قضاییه تشكیل و فعال خواهد شد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دادگستری استان، ‘جعفر بدری’ در جلسه شورای قضایی استان افزود: این ستاد علاوه بر مركز استان در دیگر حوزه های انتخابیه نیز تشكیل شده و تا پایان رقابت های انتخاباتی و اعلام نتایج, فعال می باشد.

وی اظهار داشت: این ستاد با دریافت اطلاعات و شكایات، مسئولیت پیشگیری از جرائم و تعقیب متخلفان را بر عهده خواهد داشت و قانون دادگاه ها را مكلف كرده است كه به پرونده تخلفات و جرائم انتخاباتی به صورت فوق العاده و خارج از نوبت رسیدگی كنند.

رییس كل دادگستری استان لرستان ضمن تاكید بر شفافیت نحوه تامین منابع مالی هزینه های تبلیغاتی به بانك ها و موسسات اعتباری هشدار داد كه هرگونه ابراء یا اعطای وام بدون رعایت ضوابط به نامزدهای نمایندگی از مصادیق فساد مالی بوده و مسئولیت جزایی دارد.

رییس شورای قضایی استان لرستان افزود : نظارت بر نحوه تامین منابع مالی از پیش نیازهای ضروری برای سلامت انتخابات و پیشگیری از گسترش فساد در جریان انتخابات است و دستگاههای نظارتی از هم اكنون برنامه ریزی لازم برای دسترسی به اطلاعات لازم را فراهم كنند.

بدری تصریح كرد: اگر منابع مالی هزینه های تبلیغاتی نامزدهای نمایندگی مجلس نظارت و كنترل نشود ، پول و سرمایه سرنوشت انتخابات را رقم خواهد زد.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: مدیر كل بازرسی به عنوان عضو ستاد ویژه با اعزام بازرسان قضایی بر عملكرد دستگاههای اجرایی نظارت كرده و هر گونه نقض مقررات و سوء استفاده از امكانات دولتی به نفع نامزدهای نمایندگی را به ستاد گزارش دهند تا رسیدگی شود.

رییس كل دادگستری استان از كلیه كاركنان ادارات دولتی خواست هر گونه تخلف را با ذكر مشخصات فرد یا افراد به هیات های رسیدگی به تخلفات اداری گزارش دهند.

بدری در خاتمه افزود: دستگاه قضایی به عنوان دیده بان حفظ و حراست از اموال عمومی از سوء استفاده كنندگان اموال دولتی در جهت اهداف و منافع شخصی نخواهد گذشت و با قاطعیت با آنان برخورد خواهد كرد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار