سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 14115
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » تأمین گوشت قرمز مورد نیاز مردم از شهرهای اطراف
Print This Post
گزارش سلام دلفان از راهکار مسئولین برای رفع دغدغه این روزهای مردم؛

با کشتارگاه های دو شهر اطراف یعنی نهاوند و خرم آباد هماهنگ شده که با ماشین سردخانه دار گوشت قرمز بهداشتی را با لیبل و مهر کشتارگاه و با همان قیمتی که قصاب های نورآباد قبلاً تهیّه می کردند به دست آن ها برساند.

سلام دلفان- این روزها در پی تعطیلی کشتارگاه شهرستان دلفان گوشت قرمز نایاب شده است.

pic008

pic009

اداره دامپزشکی شهرستان اعلام کرده بود که باید یک کشتارگاه صنعتی یا نیمه صنعتی در خارج از محدوده شهر ساخته شود.

امّا سؤال این است که تا زمان ایجاد کشتارگاه جدید- که زمان زیادی هم طول می کشد- مردم برای تهیّه گوشت قرمز چکار باید بکنند؟

برای یافتن پاسخ این سؤال خبرنگار ما ابتدا به سراغ عضو شورای شهر رفت.

عبدالحسین مرادی روز پنجشنبه 11 مهر به خبرنگار ما گفت: باتوجّه به اینکه کشتارگاه به خاطر مشکلات بهداشتی تعطیل شده، شهرداری اعلام آمادگی کرده که می تواند ظرف مدّت 20 روز مشکلات بهداشتی آن را رفع نماید. به همین خاطر با مسئولین اداره دامپزشکی چندین جلسه برگزار کردیم و از آنها دو هفته مهلت خواستیم، امّا آنها به هیچ وجه قبول نمی کنند و می گویند هیچ راهی جز ساخت کشتارگاه جدید وجود ندارد.

 در همین زمینه رئیس جدید اداره دامپزشکی که جایگزین دکتر فولادوند شده و روز نخست کاری خود را سپری می کرد، به خبرنگار ما گفت: با کشتارگاه های دو شهر اطراف یعنی نهاوند و خرم آباد هماهنگ شده که با ماشین سردخانه دار گوشت قرمز بهداشتی را با لیبل و مهر کشتارگاه و با همان قیمتی که قصاب های نورآباد قبلاً تهیّه می کردند به دست آن ها برساند.

pic006

دکتر امیری با بیان اینکه تا احداث کشتارگاه جدید، راهی جز این برای تأمین گوشت قرمز مردم وجود ندارد افزود: همین امروز ( پنجشنبه) محموله ای 2 تنی از شهرستان نهاوند گوشت قرمز را بین قصاب های سطح شهر توزیع کرد.

خبرنگار ما همچنین به سراغ رئیس سابق این اداره رفت و از او پرسید: با وجود اینکه شهرداری برای رفع ایرادات بهداشتی کشتارگاه فعلی ظرف مدّت کوتاهی اعلام آمادگی کرده، چرا اداره دامپزشکی این اجازه را نمی دهد؟ دکتر فولادوند در پاسخ گفت: این کشتارگاه به دلیل اینکه در محدوده شهری و مسکونی واقع شده و غیربهداشتی است کلاً باید تعطیل شود و  بحث بازسازی یا رفع نواقص آن اصلاً موضوعیت ندارد و باید یک کشتارگاه که استانداردهای لازم را داشته باشد خارج از محدوده شهر ساخته شود.

گفتنی است بنا شده بدون دریافت کرایه حمل از قصابان این گوشت به دست آنها رسانده شود.

pic043

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار