سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 14136
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » دستگاه نمازجمعه از سوی هیچ ارگان دولتی حمایت نمی شود/ از مردم توقع کمک داریم
Print This Post

از مردم توقع می رود قبل از برگزاری مراسم عروسی، حتماً به تقویم نگاه کنند؛ زشت است در شب شهادت ائمه علیهم السلام مراسم عروسی برپا شود. درحالی که زمین و آسمان شهر از چند روز قبل نشان می داد که ایّام شهادت امام صادق علیه السلام در راه است و بنر و پارچه در سطح شهر نصب شده بود، یک رستوران در شب شهادت آن بزرگوار مراسم عروسی برگزار کرد.

سلام دلفان- حجّت الاسلام سیّدجعفر مرادیانی در خطبه های روز گذشته 12 مهر شهرستان دلفان با بیان اینکه سیاست سراسری بر این است که دستگاه نمازجمعه از سوی مردم و مسئولین محلّی حمایت شود گفت: توقع می رود که مردم خود دست به جیب شوند و به این جایگاه مقدّس کمک کنند.

گزیده های خطبه دوم نمازجمعه این هفته نورآباد در ادامه آمده است:

*هیچ گاه از چشم خدا پنهان نیستی!

– یکشنبه پیش رو، آخر ذیقعده سالروز شهادت امام محمّدتقی علیه السلام است، ضمن عرض تسلیت به ساحت مقدّس آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و شما نمازگزاران، سخنی از آن حضرت نقل می کنم.

ایشان می فرمایند: “بدان که تو از چشم خدا پنهان نیستی. و اشتباه می کند کسی در جایی که ظاهراً هیچ کس او را نمی بیند گناه می کند و تصور می کند که از چشم خدا هم پنهان است. حالا که اینطور است زیاد دقّت کن و مراقب خودت باش”.

*برگزاری مراسم عروسی در شب شهادت ائمه تأسف بار است/ مردم به تقویم هایشان نگاه کنند

– روز دوشنبه اول ماه ذالحجه سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی علیه السلام و حضرت زهرا سلام الله علیه است. این اتفاق بزرگ را تبریک عرض می کنم. ان شاء الله خداوند برکتی را که در ازدواج آن بزرگواران قرار داد در ازدواج ها ی ما نیز قرار دهد. پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم وقتی که جهیزیه حضرت زهرا را دیدند، وسایل را زیر و رو می کردند و می فرمودند: خداوند مبارک کند این ازدواج و این جهیزیه را…

خوش به حال کسانی که آن بزرگواران را در ازدواج الگو قرار می دهند. وای بر کسانی که با چشمان باز برخلاف آن ها عمل می کنند.

از مردم توقع می رود قبل از برگزاری مراسم عروسی، حتماً به تقویم نگاه کنند؛ زشت است در شب شهادت ائمه علیهم السلام مراسم عروسی برپا شود. درحالی که زمین و آسمان شهر از چند روز قبل نشان می داد که ایّام شهادت امام صادق  علیه السلام در راه است و بنر و پارچه در سطح شهر نصب شده بود، یک رستوران در شب شهادت آن بزرگوار مراسم عروسی برگزار کرد.

ما دعا می کنیم که خداوند از سر تقصیرات این افراد بگذرد، ولی کسانی که با چشم باز این کار را می کنند، معلوم نیست ازدواج آنها ازدواج مبارکی باشد و نسل آنها، دل به فرهنگ اهل بیت علیهم السلام و اسلام بدهند.

*امام (ره) اسلام را به قلب اروپا برد

– فردا 13 مهر سالروز هجرت حضرت امام خمینی رحمه الله علیه از عراق به پاریس است. این اتفاق مهمّی بود؛ حضرت امام سالها در عراق در تبعید به سر می بردند که رژیم عراق و رژیم ایران متحد شدند که بر ایشان سخت بگیرند. امام تصمیم گرفتند عراق را ترک کنند. ابتدا تصمیم گرفتند که از مسیرکویت به سوریه بروند. تا مرز کویت هم رفتند امّا دولت کویت اجازه این کار را نداد و امام با مشورت فرزندشان حاج احمد آقا تصمیم گرفتند به پاریس پایتخت فرانسه بروند.

کویتی ها نامردی کردند، امّا امام به قلب اروپا رفتند؛ عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد. ای چه بسا همین جلوگیری از رفتن امام به سوریه باعث شد که انقلاب ما در اروپا هم تا حد زیادی ترویج بشود. سلام و صلوات خداوند بر روح مطهّر و آسمانی امام عظیم الشان مان.

*استاندار جدید با محرومیت های شهر ما آشناست

– یکشنبه هفته ای که گذشت معرّفی استاندار را داشتیم. استاندار محترم جدید، مدّتی در این استان مسئولیت داشته اند و با مسائل استان و محرومیت های شهر ما آشنا هستند؛ ان شاء الله در دوران مسئولیت ایشان شاهد خدمات بزرگ و ماندگار باشیم و گام های بلندی در راستای خدمت رسانی و رفع محرومیت در تمام استان و بویژه شهرستان دلفان برداشته شود.

*گستره خدمات نیروی انتظامی به اندازه تمام ایران است

– فردا 13 مهر روز نیروی انتظامی و آغاز هفته نیروی انتظامی است. گستره خدمت این نیروی مقدّس و مبارک به اندازه تمام کشور است. از مرزها گرفته تا جادّه ها، خیابان ها، محلّات و کوچه ها و… در عرصه های مختلف تأمین امنیت، مبارزه با سارقان، قاچاقچیان، کنترل رفت آمد جادّه ای ، مبارزه با مفاسد و منکرات و عرصه های مختلف دیگر… ما این هفته را گرامی می داریم و تبریک می گوییم به دست اندرکاران  امر انتظام در کشور و خدا قوت عرض می کنیم به عزیزان نیروی انتظامی ناحیه دلفان.

*مسجد سیّدالشهدا الگوی مساجد سطح شهر

– تشکر ویژه ای دارم از همه  عزیزانی که در مدّت برگزاری نمازجمعه در سالن ورزشی آموزش و پرورش  و مصلی به این امر کمک کردند و همچنین از عزیزانی که همّت کردند و این مسجد را برای برگزاری  نمازجمعه آماده کردند.

از هیئت امنا، کانون و پایگاه مقاومت این مسجد تشکر می کنیم که مسجد را به این زیبایی سفید کردند. مسجد سیّدالشهدا از لحاظ هماهنگی میان هیئت امنا، کانون و پایگاه یک الگو برای سایر مساجد شهر است.

از اداره برق که برای تأمین برق مسجد همّت کردند تشکر می کنیم. از رئیس ستاد نمازجمعه، معاونت های ستاد و از خواهران  و برادران فعّال عضو ستاد که دست به دست هم دادند و این مکان را آماده کردند نیز تشکر می کنیم.

*جایگاه نمازجمعه در انتظار کمک های مردمی

– استدعا دارید که فضای داخل مسجد گنجایش ندارد. ما برنامه داریم که حیاط سمت قبله را سایبان بزنیم؛ این کار هزینه بر است و ما هم دستمان خالی است. اصلاً سیاست سراسر کشور بر این است که تشکیلات نمازجمعه از طرف مردم و مسئولین محلّی اداره و پشتیبانی بشود. یک ریال برای این هزینه ها از بالا به ما نمی دهند. خود مردم باید هزینه کنند.

 ما از همان هفته های اوّل و دومی که آمدیم دیدیم که عزیزان صندوق گذاشته اند برای جمع کردن پول از بین نمازگزاران. ما گفتیم این صندوق ها را بردارید و همانطور که شاهد هستید سه چهار ماهی است که هیچ صندوقی وجود ندارد جز امروز که این هم متعلّق به کمیته امداد و جشن عاطفه هاست.

اعتقاد ما این است که مردم خودشان از جایگاه نمازجمعه مراقبت کنند و کمک کنند نه اینکه ما بیاییم اعلام کنیم که نمازجمعه با مشکل مواجه است و کمک کنید. البته که ما مشکل داریم؛ مصلی نمازجمعه هنوز آماده نشده و به چند میلیارد اعتبار نیاز دارد. و یک سری مشکلات دیگر…

انشا ء الله مردم دست به جیب شوند و این جایگاه را تقویت کنند. آنهایی که می خواهند هدیه ای برای امواتشان بدهند، بهترین جا برای هزینه این مبالغ همین جاست. همچنین کسانی که ذکاتشان را می خواهند پرداخت کنند.

 1. نویسنده دیدگاه: عادل چراغیان(مجری نماز جمعه)
  مهر ۱۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۴:۵۳

  باسلام خدمت دست اندر کاران سلام دلفان.
  اینجانب بر خود لازم دانستم مطلبی را که در نماز جمعه
  قرائت کردم را تبیین وروشن سازم .
  اولا دلیل خود را از خواندن این مطلب عرض میکنم :
  از نظر بنده حقیر آفات هیئت قلب آفات جامعه اند برای همین برای رضای خدا خواستم که دردی از درد های هیئات مذهبی را به گوش مردم برسانم
  ثانیا از اصل کار خود پشیمان نیستم زیرا به نظر من اگر نیت فرد برای رضای خدا باشد پشیمان نمیشود.
  ثالثا قبول دارم که مکان ایراد عرایضم مناسب نبوده است.
  رابعا اگر گفتن این مطلب امام زمان را ناراحت کرده است من از ساحت مقدسش عذر میخواهم وگرنه از هیچکسی واهمه ندارم.
  خامسا مردم عادی که مبتلا به این آفات مذکور نبودند بارها به من حقیر گفتند که مطلب بسیار بجا ووزین بوده است
  سادسا اگر بعضی افراد که در ادبیات سیاسی فتنه گر نامیده میشوند در میان مردم ولوله نمی انداختند موضوع اینقدر بزرگ نمیشد
  در پایان خواهشمندم این نظر را به صورت روشنگری از سوی حقیر در سایت معظمتان قرار دهید تا مردم عزیزمان از غرض این حقیر از قرائت آن مطلب با خبر شوند.
  باتشکر طلبه عادل چراغیان.

 2. نویسنده دیدگاه: هیئتی
  مهر ۱۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۱:۴۹

  با سلام. از مسئول محترم ستاد نمازجمعه انتظار می رود متن هایی که توسط مجریان نمازجمعه قرائت می شود را قبل از نمازجمعه بررسی نماید.
  از آقای چراغی هم می خواهیم که از این به بعد از این جور متن ها قرائت نکنند وگرنه با واکنش شدید هیئت های سطح شهر مواجه می شوند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار