سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 14167
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اعطای نخستین جایزه جهانی علوم اسلامی به علامه مصباح یزدی
Print This Post

نظر بخش مهمی از اعضای کمیته اعطای جایزه این است که به منظور قلّه‌سازی علمی و ارائه الگو به پژوهشگران جهان اسلام، جایزه اول به حضرات آیات جوادی آملی و آیت مصباح یزدی به خاطر یک عمر کار علمی پرثمر در ساحت علوم انسانیِ اسلامی تقدیم شود، هرچند به نظر می رسد این کار، منوط به موافقت آن دو استاد بزرگوار می باشد.

سلام دلفان- نخستین جایزه جهانی علوم انسانیِ اسلامی، آبان‌ماه امسال به خاطر یک عمر کار علمی پرثمر به حضرات آیات جوادی آملی و مصباح یزدی اعطای می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از کمیته رسانه‌ای دبیرخانه دائمی کنگره بین‌المللی علوم انسانیِ اسلامی، این جایزه در مراسم اختتامیه دومین کنگره بین‌المللی علوم انسانیِ اسلامی به برترین نظریه‌ها و نوآوری‌های علمی در قلمرو علوم انسانیِ اسلامی اعطا خواهد شد.

از سال گذشته 170 نفر از دانشمندان و محققان برجسته ایرانی و غیرایرانی در سایت جایزه به عنوان نامزد دریافت جایزه ثبت نام کرده‌اند و کمیته برگزاری جایزه با همکاری شماری از اساتید برجسته حوزه و دانشگاه در حال ارزیابی علمی آثار هستند.

از آنجا که سطح تعریف شده برای این جایزه بالاست احتمال می‌رود با ملاحظه نتایج بررسی‌ها تا این تاریخ، در جایزه سال 1392 معرفی رتبه اوّل منتفی شود لکن نظر بخش مهمی از اعضای کمیته اعطای جایزه این است که به منظور قلّه‌سازی علمی و ارائه الگو به پژوهشگران جهان اسلام، جایزه اول به حضرات آیات جوادی آملی و آیت مصباح یزدی به خاطر یک عمر کار علمی پرثمر در ساحت علوم انسانیِ اسلامی تقدیم شود، هرچند به نظر می رسد این کار، منوط به موافقت آن دو استاد بزرگوار می باشد.

همچنین بررسی های انجام شده تا این تاریخ به این نقطه رسیده که در مرتبه بعدی، جایزه به آیت‌الله علیرضا اعرافی به خاطر ارائه نظریه اسلامی تعلیم و تربیت و حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعباس موسویان به خاطر ارائه نظریه بانکداری اسلامی و پروفسور چودهاری به خاطر ارائه نظریه روش‌شناسی و اقتصاد اختصاص یابد.

بر اساس این گزارش، هنوز بررسی‌ها تمام نشده و ممکن است تغییراتی در این جمع‌بندی صورت گیرد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار