سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 1423
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۰
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » بايكوت انديشه آيت‌الله مصباح وشاگردان‌شان‌ درصداوسيما
Print This Post
بخش خبري 20:30 سيما شب گذشته در گزارشي به آرايش جريان‌هاي سياسي كشور در آستانه انتخابات مجلس نهم پرداخت و در ميان جريان‌هاي اصول‌گرا از جبهه متحد و جبهه پايداري ...

بخش خبري 20:30 سيما شب گذشته در گزارشي به آرايش جريان‌هاي سياسي كشور در آستانه انتخابات مجلس نهم پرداخت و در ميان جريان‌هاي اصول‌گرا از جبهه متحد و جبهه پايداري نام برد اما در معرفي جبهه پايداري به ‌نحو محسوسي، اين جبهه برآمده از گفتمان انقلاب اسلامي و سوم‌تير را كه متشكل از نخبگان محبوب است، تحريف كرد.

به گزارش سلام دلفان به نقل از رجانيوز، بخش خبري 20:30 كه جبهه متحد اصول‌گرايان را متشكل از اغلب جريان‌هاي اصول‌گرا و تحت هدايت جامعتين و آيت‌الله مهدوي‌كني و آيت‌الله يزدي معرفي كرد و سپس نيز تصاوير تعداد زيادي از اعضاي گروه 6+7 را نمايش داد، در معرفي جبهه پايداري به اين جمله اكتفا كرد كه اعضاي اين جبهه را برخي از اعضاي سابق دولت و نمايندگان فعلي مجلس تشكيل مي‌دهند.

اين بخش خبري بدون اشاره به نقش علماي بزرگي از جمله آيت‌الله مصباح يزدي و آيت‌الله خوشوقت در هدايت و نظارت بر اين جبهه و حضور تعداد زيادي از نخبگان در اين جريان گفتماني، صرفاً‌ تصاوير چهار نفر از اعضاي هيئت مؤسس را نشان داد و به سرعت از كنار آن گذشت.

مسئول دفتر آيت‌الله مصباح يزدي با تشريح نقش اين عالم فرزانه در جبهه پايداري انقلاب اسلامي، نكاتي را در مورد آخرين جلسه‌ي اعضاي اين جبهه با علامه مصباح و انتقاد از رفتارهاي صداوسيما در قبال آيت‌الله مصباح و شاگردان ايشان، مطرح كرد.

مسئول دفتر آیت‌الله مصباح یزدی گفت: دغدغه و حساسیت حضرت آیت‌الله مصباح نسبت به مسائل سیاسی و انحراف‎هايی که امکان دارد پیش بیاید، فوق العاده زیاد است.

حجت‌الاسلام و المسلمين جلالي با یادآوری روند شکل‌گیری جبهه پایداری افزود: بعد از پیدایش جریان انحراف در درون دولت، آيت‌الله مصباح نسبت به روند مسائل سیاسی و جمع کردن نيروهاي حزب اللهی حساسیت فوق العاده ای نشان دادند.

وي ادامه داد: حساسیت و دغدغه‌های آیت‌الله مصباح بیشتر به خاطر آسیب ندیدن مسیری بود که تحت عنوان تابلو و خط امام، ارزش‎ها و باورها ایجاد شد.

اين فعال فرهنگي با بیان اینکه اصحاب فتنه و جریان انحراف در صدد آسیب زدن به این مسیر بودند، تصریح کرد: آیت‌الله مصباح برای حفظ این مسیر که برگرفته از خط امام و ارزش‌های انقلاب اسلامی بود، از راه‌اندازی جبهه پایداری حمايت کرده و حتي نام این جبهه را هم ایشان پيشنهاد دادند.

به گفته مسئول دفتر آیت‌الله مصباح، حمایت علامه مصباح از جبهه پایداری به این خاطر بود که این جبهه بتواند مانعی بر سر راه فتنه و انحراف باشد.

استاد مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی با يادآوري حملات و هجمه‌ها به آیت‌الله مصباح و جبهه پایداری، پس از شكل‌گيري اين حركت گفتماني، اضافه کرد: دوستان ما علی رغم کم لطفی‌ها، نامهربانی‌ها و بد اخلاقی‌ها که متوجه جبهه پایداری شد، بردباری و صبر کرده و به خاطر مصلحت‌های نظام سکوت کردند.

جلالی در مورد گزارش بخش خبری 20:30 صدا و سیما درباره صف‌بندی‌های انتخاباتی نيز که شب گذشته پخش شد، گفت: متاسفانه صدا و سیما که باید شفاف و صادقانه با مردم صحبت کند، با یک تحلیل بسیار عوامانه، سطحی‌نگر و ساده به تقسیم بندی جریان های سیاسی در انتخابات پرداخت.

وی اظهار داشت: به اعتقاد من اینها نوعا نگران تفکر آیت‌الله مصباح هستند و از شاگردان ایشان یا برخی از دوستان جبهه پایداری ناراحت نیستند، بلکه نگران اشاعه و رواج تفکر آیت‌الله مصباح هستند و شاید به این دلیل که نمی‌توانند مستقیما به آیت‌الله مصباح حرفی بزنند، به اصحاب و یاران ایشان، اهانت می کنند.

به اعتقاد جلالی، صداوسیما با تفکر آیت‌الله مصباح ميانه‌اي ندارد و به همين دليل، سعی در بایکوت کردن آیت‌الله مصباح و تفکر و اندیشه وي دارد و در تلاش هستند که از سخنرانی، اسم و تصویر ایشان استفاده نکنند، اگر هم ضرورت پیدا کند، در ساعات کم بیننده تلویزیون مانند نيمه‌هاي شب، برنامه‌ای پخش می‌کنند.

وی در ادامه اظهارنظر در مورد اقدام بخش خبري 20:30 تصریح کرد: صداوسیما با معرفی نکردن آیت‌الله مصباح به عنوان پایه گذار جبهه پایداری در صدد تلقین این نکته است که آیت‌الله مصباح با این جمع نیست و از آنها حمایت نمی‌کند.

رییس دفتر آیت‌الله مصباح با انتقاد از اینکه صدا و سیما جبهه پایداری را حامیان سابق دولت که به خاطر یک ماجرا از آن جدا شدند، معرفی کرد، افزود: اصلا این جریان جبهه پایداری به خاطر انحرافی که در دورن دولت پیش آمد، ایجاد شد نه اینکه به عنوان حامیان دولت معرفی شوند که به خاطر تنها یک مسئله از دولت جدا شدند.

جلالی در ادامه تاکید کرد که جبهه پایداری قطعا با تفکر و اندیشه آیت‌الله مصباح در مقابل فتنه و انحراف محکم می ایستند و همچنان گوش به فرمان ولی فقیه خواهند بود.

رییس دفتر آیت‌الله مصباح یزدی در بخش دیگری از این گفت‌وگو با تأیید اخباري در مورد دیدار اخیر آیت‌الله مصباح با اعضای جبهه پایدرای انقلاب اسلامی، گفت: ایشان در این جلسه سخنان خود را با توصیه‌هایی اخلاقی آغاز کردند که فضاي معنوي ويژه‌اي را در جلسه ايجاد كرد.

جلالی ادامه داد: آیت‌الله مصباح با یادآوری زمان صدر اسلام و اینکه یک گروه کوچک دور پیامبر صلی الله علیه و آله جمع شدند كه هر کس به این جمع نگاه می‌کرد، گمان نمی‌کرد که این جمع کوچک در این صفحه روزگار خیلی تاثیر گذار شود اما همین جمع کوچک در اثر خلوص و پايداري به جایی رسید که تابعين و پیروان آن امروز ميلياردي هستند.

وی در ادامه اظهار داشت: آیت‌الله مصباح در این دیدار همچنین اشاره کردند به حضرت امام که از یک مسجدی در قم که در و پنجره درستی هم نداشت و فضای سرد زمستانی و گرم تابستانی بر آن حاکم بود، به جایی رسیدند که کسی گمان نمی کرد و کار به جایی رسید همان امامی که قم می‌رفت و کسی او را نمی شناخت و جمعی که دور او نشسته بودند، امروز اسمش لرزه بر اندام رییس جمهور امریکا می‌اندازد و این کار خداست و اگر انسان با خدا معامله کند، خدا یاری‌اش می‌کند؛ “ان تنصروالله ینصرکم”

جلالی افزود: آیت‌الله مصباح در این دیدار به دوستان سفارش کردند که قصد و نیت خود را خدایی كنيد و برای خدا کار کنید، خدا تضمین کرده که موفق می‌شوید، نیت‎تان را اصلاح کنید، منفعت و مصلحت نظام را در نظر بگیرید.

وی با اشاره به فضای معنوی این دیدارگفت: مسائل اخلاقی که ایشان تذکر دادند، خیلی تاثیر گذار بود و تأثير زيادي بر تحول دوستان داشت.

مسئول دفتر آیت‌الله مصباح همچنین با تکذیب اخبار منتشر شده از این دیدار تصریح کرد: بنا بر این نبود که این دیدار خبری شود اما متأسفانه برخی حدس‌هایی در مورد محتواي این جلسه زدند و مطالبی را گفتند که مورد تأیید دفتر نیست.

وی همچنين گفت: راه‌کارهای اساسی، راهبردها و ملاک‌های کاندیداها نيز در اين جلسه مطرح شد و تقریباً نقشه و منشور حرکت جبهه پایداری در آن جلسه مورد تبیین قرار گرفت که این منشور، ملاک‌ها و راهکارها فوق العاده مهم و اساسی است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار