سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 14258
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۲۵ نظر
خانه » اخبار برتر » اقدام ضدّ بهداشتی متولّیان بهداشت شهر! + عکس
Print This Post
دفع زباله های بیمارستانی در محلّ زباله های عمومی شهر؛ (24 نظر)

با این همه خطرات زباله های بیمارستانی، در شهر ما که معمولاً آبستن حوادث عجیبی است، اخیراً مشاهده شده که زباله های بیمارستان ابن سینا در محلّ دفع زباله های عمومی شهرستان واقع در منطقه بادآور در 6 کیلومتری شهر رها شده است!

سرویس بهداشت و سلامت سلام دلفان- آلودگی های بیمارستانی را می توان بر اساس نوع فعّالیّت های بیمارستانی به 3 گروه آلودگی های رادیواکتیو، شیمیایی و میکروبی تقسیم کرد:

– خون و ضایعات پاتولوژیک شامل ضایعات حاصل از زخم ها، بافت ها و اندام های خارج شده از بیماران

– باند و پنبه آلوده به ترشحات زخم و چرک حاصل از زخم ها

– سرنگ های آلوده، تیغ و سایر ابزارهای تیز آلوده

– ظروف پلاستیکی یک بار مصرف آلوده به موّاد بیولوژیک، شیمیایی و رادیو اکتیو

با توجّه به وجود خون، سرم و بافت های پاتولوژیک در زباله ها که می توانند مانند یک محیط کِشت عمل کنند، بسیاری از میکروب های بیماری زای موجود در این ضایعات، تکثیر یافته و تعدادشان در فاصله زمانی تولید تا دفع مناسب زباله چندین برابر می شود.

به عنوان مثال تعداد باکتری E.coli در یک محیط مناسب مانند خون در هر 5 دقیقه دو برابر می گردد. این موّاد در مورد برخی دیگر از “میکروارگانیسم ها” می توانند به عنوان یک عامل نگهدارنده ویروس های ایدز و هپاتیت B می توانند ماه ها در دادخل قطرات خون، حتّی خون خشک شده فعّال باقی مانده و بیماری زایی خود را حفظ کنند.

با این وضعیت می توان باور نمود که زباله های بیمارستانی به عنوان یک منبع میکروبی می توانند سلامت و بهداشت جامعه را با مخاطره ای جدّی دچار نمایند. با یک مثال می توان به میزان جدّی بودن این خطر پی برد:

میزان بروز هپاتیت B در ایران بین 1/7 تا 5 درصد و به طور میانگین 3/5 درصد می باشد و در کنار آن می توان به میزان بروز 5/0 درصدی هپاتیت C نیز اشاره کرد. بر اساس این آمار از هر 1000 نفری که در بیمارستان ها و مراکز درمان و آزمایشگاهی پذیرفته می شوند احتمالاً 3 نفر آلوده به هپاتیت B و 5 نفر آلوده به هپاتیتCهستند. معمولاً برای آزمایش متوسط یکبار از بیماران در بیماران، خونگیری به عمل می آید و سرنگ به کار گرفته شده به سطل زباله منتقل می شود و به عنوان زباله های بیمارستانی دفع می شود.

حال با این همه خطرات زباله های بیمارستانی، در شهر ما که معمولاً آبستن حوادث عجیبی است، اخیراً مشاهده شده که زباله های بیمارستان ابن سینا در محلّ دفع زباله های عمومی شهرستان واقع در منطقه بادآور در 6 کیلومتری شهر رها شده است!

pic002

 زباله هایی که باید در دستگاه زباله سوز بیمارستان سوزانده و معدوم گردند سر از محلّ دفع زباله های عمومی در آورده اند!

این در حالی است که برخی از کودکان بی بضاعت شهر، برای امرار معاش خود و خانواده شان بی خبر از همه خطراتی که متوجه آنان است به سوی این زباله ها کشیده می شوند( اینجا) چرا که مقدار قابل توجهی پلاستیک و اشیائی از این قبیل در این زباله ها وجود دارد. آیا ده ها سرنگی که در میان این زباله ها موجود است نمی تواند فاجعه ای غیرقابل جبران بیافریند؟!

pic009

از سوی دیگر، بافت های قابل تشخیص انسانی مثل جفت و اجزاء جراحی شده انسان در میان این زباله ها به چشم می خورد و بی شک توجّه سگ هایی که در آن حوالی هستند را به خود جلب می کنند و از این طریق احتمال انتقال میکروب های ناشی از این زباله ها به چند کیلومتر دورتر هم وجود دارد.

مضافاً اینکه حشرات زیادی هم در این محلّ جمع شده اند و به راحتی موجب انتقال این میکروب ها می شوند.

pic006

در فاصله کم تر از 1000 متری محلّ دفع زباله های شهر، گاوداری و روستاهای متعددی قرار دارند که شیر و سایر محصولات آنها برای مصرف به شهر منتقل می شود. آیا نمی توان تصور کرد میکروب های این زباله ها از این طریق به چرخه غذایی شهر وارد شوند؟!

همچنین در اطراف محلّ، زمین های کشاورزی با فاصله کم تر از 50 متر زیر کشت غلات وجود دارد که بر طبق یافته های علمی، اثرات زباله های بیمارستانی می تواند تا سال ها در محصولات کشاورزی نفوذ کنند.

حال سؤال این است که چرا دستگاهی که خود متولی بهداشت و درمان است اینگونه به بهداشت مردم و محیط زیست آسیب می رساند؟

جا دارد مسئولین محترم بیمارستان ابن سینا شفافیت های لازم را در این زمینه انجام دهند.

سلام دلفان آمادگی انعکاس پاسخ مسئولان بیمارستان را دارد.

pic001

pic003

pic004

pic005

pic007

pic008

pic010

pic011

pic012

pic013

pic014

pic015

pic016

 1. نویسنده دیدگاه: شهروند
  مهر ۱۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۰:۲۵

  متاسفانه درشهرستان ما بعضی از مسئولین مربوط گوش شنوا وچشم بینا ندارند که این همه مشکل که مربوط به کار خودشان هست ببینند ومطمئن باشید این حقوقی که میگیرند حرام است

 2. نویسنده دیدگاه: باران
  مهر ۱۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۰:۲۷

  خبری از خاتمی عزیز( چه حرصی می خورن این سلام دلفانیها، وقتی عزیز میاد آخر اسم خاتمی عزیز).
  شما که یا خبر نمیگذارید یا قصد تخریب دارید. اما عزت را خدا میده.

  آی مردم، نگاه کنید ببینید چه عملیات تخریبی علیه هاشمی رفتند.

  سید محمد خاتمی در پاسخ به این سوال که آیا شما برنامه ای برای ترور دارید؟ اظهار کرد: به من یزدی که گفت‌وگوهای تمدن‌ها را مطرح کرده‌ام اصلا می‌خورد که اهل ترور باشم.

  به گزارش ایسنا رییس بنیاد باران در حاشیه بازدید از ششمین جشنواره نانو در توضیح پیش‌بینی‌ اخیرش درباره احتمال وقوع ترور که واکنش‌هایی را در پی داشته است، اظهار کرد: این تخریب‌ها نمونه‌ افراطی‌گری است، من جامعه را به اخلاق،‌آرامش و نقد منطقی دعوت می‌کنم.

  رییس جمهور سابق در مورد صحبت‌های اخیر خود اظهار کرد: من فقط هشدار داده‌ام که افراطی‌گری ممکن به ترور بیانجامد، منظورم این نیست که کسی قصد ترور دارد. ما خودمان مورد ترور قرار گرفته‌ایم.

  وی همچنین افزود: جامعه باید به سوی منطق برود و باید نقد منطقی جایگزین اعتراض تخریبی شود. در زمانی که من رییس جمهور شدم اعتراض‌های شدیدی به من می‌شد و من نه تنها با آنها برخورد نکرده، بلکه خوشحال بودم. امیدوارم همه مسوولان قدرت تحمل نقد را داشته باشند.
  **********

  اما خاتمی سیبل حمله جدید تندروها:
  از محاکمه تا تهدید و ارعاب تنها به دلیل بیان یک تحلیل

  عد از سخنان اخیر سیدمحمد خاتمی در مورد خطر «جریان‌های تخریبی» و احتمال ختم شدن آن به «ترور»، وی متهم شد که به دنبال انجام ترور در کشور است حتی مهدی کوچک‌زاده گفته «احتمالا خاتمی از فعالیت‌های تروریست‌ها مطلع است.» پیش‌تر نیز احمد سالک، نماینده اصفهان گفته بود: «اگر تروری در کشور رخ دهد مسئولیتش با محمد خاتمی است.» همزمان برخی افراد از نهادهای امنیتی خواسته‌اند که اظهارات رئیس‌جمهور اسبق ایران را پیگیری کنند و خواستار ارائه مستندات او در این خصوص شوند. البته این رفتارها دارای پیشینه بوده و نمونه بارز این اتهامات ادعای ارتباط خاتمی با جورج سوروس است که همچنان بدون ارائه مدرک و سند روی آن تاکید می‌شود. سید محمد خاتمی هفته گذشته در گفت‌وگویی این اتهامات را شدیدا رد کرده بود.

  هفته گذشته سید محمد خاتمی در واکنش به اتفاقات فرودگاه مهرآباد در جریان بازگشت حسن روحانی به کشور گفته بود: «اگر جلوی جریانات تخریبی گرفته نشود مثل زمان اصلاحات می‌شود که اوایل اینطور بود و بالاخره منجر به ترور شد.» رئیس دولت اصلاحات در ادامه با اشاره به حمله عده‌ای به علی لاریجانی در حرم حضرت معصومه(س) گفت که معتقد است این‌گروه‌ها «خودسر» نیستند و از جایی سازماندهی می‌شوند. همین سخنان کافی بود تا سیل هجمه‌ها به سیدمحمد خاتمی شروع شود. در یکی از این موارد مهدی کوچک‌زاده با بیان اینکه پیش‌بینی ترور توسط خاتمی احتمالا ناشی از اطلاع از فعالیت تروریست‌هاست، گفت: «آقایان، حجاریان را ترور کردند و بعدها مشخص شد شلیک کننده از دوستان خودشان بوده است.» این در حالی است که تاکنون هیچ دادگاه و حتی نهاد امنیتی اظهارنظری مشابه اظهارنظر مهدی کوچک‌زاده نداشته است.

  همزمان جواد کریمی قدوسی نیز که از نزدیکان جبهه پایداری و هواداران آیت‌ا… مصباح یزدی محسوب می‌شود از شورای عالی امنیت ملی خواسته که «اظهارات خاتمی را پیگیری کند.» این در حالی است که این افراد یا شاید همفکرانشان تاکنون هیچ درخواستی برای پیگیری پرتاب لنگ کفش به سمت رئیس‌جمهور هنگام بازگشت به ایران مطرح نکرده‌اند؛ موضوعی که مورد انتقاد خاتمی واقع شد. کریمی قدوسی البته پای دولت را نیز به این مساله باز کرده و دستگاه اجرایی را نیز در مقام متهم قرار داده و گفته است: «مسائل امنیتی کشور به دولت ارتباط دارد، زیرا نهادهایی مانند وزارت اطلاعات تحت مدیریت دولت است به همین دلیل موضع آقای خاتمی پای دولت نوشته می‌شود.» همچنین مسئول بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران نیز از قوه قضائیه درخواست کرده که سید محمد خاتمی را به دلیل این اظهارات به سرعت محاکمه کند

 3. نویسنده دیدگاه: یوحنا
  مهر ۱۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۲:۴۲

  خرم آن روز کزین منزل ویران بروم

 4. نویسنده دیدگاه: سرزمین سوخته
  مهر ۱۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۹:۲۶

  سلام ودرود خداوند بر شما سلام دلفانیهای بزرگوار از درج خبر فوق به عنوان یک شهروند که متاسفانه جایی که محل دفن که نه مکان رویش زباله هاوپسامدهای شهریست سرزمین اجدادی ماست نهایت امتنان وتشکر را دارم باعرض تاسف سالهاست از طریق محیط زیست وشبکه بهداشت پیگیری میکنیم امادریغ از کمترین توجه ای کاش خبر نگار محترم شما دویست بالاتر از مکان زباله رو هم میدید جایی که باغات ودرختان میوه به خاطر الودگی اب وهوا ووجود زباله ها که توسط باد به اطراف پراکنده میشود رها شده است لذا از شما خواهشمندیم فقط به درج خبر اکتفا نفرمایید تاحصول نتیجه پیگیری بفرمایید

 5. نویسنده دیدگاه: زجر کشیده
  مهر ۱۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۰:۵۷

  واقعا واسه مسئولین بهداشتی شهرستان متاسفم کی میخوان به درد بیان فقط پست گرفتن لازمه ی امور کاری شونه به فکر مردم ومشکلاتشون اصلا نیستن کی میخوان نسبت به این زباله ها که انواع مریضیارو واسه مردم شهرستان هدیه میده واکنش نشون بدهن ایا هیچ فکر کردین چرا امار سرطان معده در شهرستان اینقد زیاده لا اقل بزارین یه فعالیت مثبت تو رزومه کاریتون باشه یه کم خدا ترس باشید

 6. نویسنده دیدگاه: امید
  مهر ۱۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۳:۴۰

  بولتن نیوز ؛ یکشنبه‌شب 14 مهر 1392 مصاحبه بي‌بي‌سي فارسی با نتانیاهو نخست‌وزیر رژيم صهيونيستي و متعاقب آن پاسخ‌های سيد عطاءالله مهاجرانی به مناظره‌ای جالب و شنیدنی تبدیل شد که در نوع خود کم‌نظیر بود.

  فيلم سخنان مهاجراني عليه نخست‌وزير رژيم صهيونيستي را دانلود کنید .
  http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1392/7/14/417749_203.flv

 7. نویسنده دیدگاه: حدود
  مهر ۱۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۳:۵۳

  وقتی رابطه جای خودشو در شهر ما به ضابطه داده این چیزها ازش در میاد.

 8. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  مهر ۱۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۷:۰۷

  وقتی 4 ماهه بیمارستان رییس نداره یک مپرستار همه کاره میشه پرستاری که صرفا بخاطر سفارش آقای سوری رییس میشه والفبای معاشرت روهم بلد نیست نتیجه بهتر از این نمیشه.

 9. نویسنده دیدگاه: یه شاهکار مدیریتی تو بیمارستان ابن سینا
  مهر ۱۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۷:۲۳

  یه شاهکار مدیریتی توبیمارستان ابن سینا
  روز 5شنبه پسرم با موتور تصادف کرد.رفتم سی تی اسکن بگیرم بخش تعطیل بود پرسیدم گفتن خرابه چندروز دیکه زنگ بزن رفتم خرماباد . برگشتم تحقیق کردم برا یه خانم ابلاغ مسيولیت بخش رادیولوژی وسی تی اسکن رو زدن که این خانم دانشجو ی کارشناسی ناپیوسته هستتند در اصفهان ودر ماه فقط یک هفته نورآباد تشریف دارندو23روز از اصفهان دورکاری میکنند ایشون مدرک کاردانی دارند -دو ساله که قراردادی استخدام شدند-مجرد هستند. حالا این مردم دلفان چه گناهی دارند آقای دکتر ویسی این همه نیروی باسابقه وکارشناس رادیولوژِ ی داریداز شما بعیده وقتی تمام اختیار بیمارستانو دست یه پرستار میدید اینظوری میشه .شما سابقه مدیریت بدی ندارید.امیدوارم چوب بی لیاقتی دیگرا ن راشما نخورید.

 10. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  مهر ۱۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۹:۲۵

  دوستان سلام دلفان خدا قوت دست مریزاد ، معمولا بیمارستانو برای مداوای درد می سازن ولی بیمارستان ما خودش تمام درده ،خدا کنه کسی پیدا بشه تمام دملهای چرکی که در پیکره این شبکه ریشه دوانده ( باند بازی ، قبیله گرایی ، عشق به پست ، عدم مدیریت و…) را جراحی کنه شاید یک فرماندار بومی بتواند یک جراح خوب باشد شاید …

 11. نویسنده دیدگاه: بيدار
  مهر ۱۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۸:۴۰

  وقتي آقايان جهت تصدي ……………. بنام دكتر (ن. و) مبلغ7 ميليون ميده ستاد نماينده، بايد اينطور بشه

 12. نویسنده دیدگاه: .
  مهر ۱۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۲۶

  باسلام . ازمیدریت محترم سایت سلام دلفان به خاطر دقت وحساسیت شما به این امر مهم تشکر میکنم.این اولین بار نیست که این کار را انجام میدهندبیشاز شش ماه است که بیمار ستان این وضهیت روداره. باعدم مدیریت ونفوذ نماینده وآقای پرویز خان بهتر از این نمیشه .
  در دیاری که هنر پیشه به مطرب بر سد
  خاک عالم به سر مردم صاحب هنر است. خدا به داد این مردم مظلوم برسه که باید چوب بی لیا قتی وبی مدیر یتی شبکه بهداشتوبیمار ستان را بخورند.

 13. نویسنده دیدگاه: ويسي حيا كن شبكه بهداشت و رها كن
  مهر ۱۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۶:۰۴

  ويسي حيا كن شبكه بهداشت و رها كن
  .
  .
  .
  .
  ويسي حيا كن شبكه بهداشت و رها كن

 14. نویسنده دیدگاه: شهروند نورآبادي
  مهر ۱۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۶:۰۹

  درود خدا بر سايت سلام دلفان ثابت كرديد كه صداقت داريد من چند مطلب نوشته از ماه گذشته همشون بدون سانسور زده شد

 15. نویسنده دیدگاه: ............
  مهر ۱۸, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۹:۱۳

  اولاً 28 ميليون نبوده بيشتر ازاينها بوده دوماً هركي خلاف كنه بيشتر ازش مي ترسن و تحويلش ميگيرن

 16. نویسنده دیدگاه: یگانه
  مهر ۱۸, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۳:۵۷

  خداوندا شما شاهد وگواهید این اقای به اصطلاح دکترویسی رو میگم با مدیریت بدش به سلامت این شهر …میکنه شما لیاقت تون همون ..بیشتر نیست اقایی که شاهدم چقدر وچقدر وچقدر در برابر نماینده خودت و کوچیک وکوچیک کردی تا مدیر سلامت شهر شوی از خدا بترس و استعفا بده

 17. نویسنده دیدگاه: قيطاس
  مهر ۱۸, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۴:۲۹

  يكي از نشانه هاي تحت فشار هاي شبانه شبكه غير بهداشتي دلفان استعفاي دكتر سيف بود
  دكتري كه اگر مريضي مي اومد و پول نداشت از جيب خودش هزينه اش را تقبل مي كرد

  حالا دور با كسايي هست كه …………………….،بي توجه هستند-مردم واسشون كيلويي چنده

 18. نویسنده دیدگاه: قیطاس
  مهر ۱۸, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۰:۴۲

  زنده باد ع ع که بیکاری و همه جا سرک میکشی و اسم های مستعارم و کپی میکنی بابا نوش جونت من میدونم که……..

 19. نویسنده دیدگاه: آگاه
  مهر ۲۰, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۰:۲۶

  ويسي رفتني شد دكتر باقري مي آيد

 20. نویسنده دیدگاه: قیطاس
  مهر ۲۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۴:۰۴

  تمام انچه گزارش شد د ر زمان دکتر س هم بوده است اگر تنگ نظری دولت معجزه هزاره سوم نبود امثال این اقایان باید فقط در گوشه ای د ر حد یک د رمانگاه کار میکردند مدیران لایق وبا کفایت اکنون گوشه گیر هستند و بواسطه انگهای نا مربوط تمایلی برای خدمت ندارند.البته انصافا دکتر س هر کاری ازش میامد به جز کمک به….

 21. نویسنده دیدگاه: دلفان 92
  مهر ۲۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۰۴

  با سلام خدمت تمامی مردم دلفان
  از سایت سلام دلفان خواهش میکنم این موضوع رو بررسی کنه
  چندی پیش از دهن مسئولین اداره حفاظت از محیط زیست دلفان_که اونم الشتری بود_شنیده شد که قراره یه مکان برای جمع آوری زباله و آشغال شهرستانهای دلفان و الشتر در نزدیکی روستای گاوکش دلفان احداث بشه که فاتحه محیط زیست دلفان و تنگه بسیار زیبای گاوکش با این کار احمقانه رو باید خوند.
  ….همین مونده که الشتریها زباله های کثیفشون رو بریزن رو سر مردم دلفان.
  از تمامی همشهریان فهیم دلفانی، دوستداران محیط زیست و انجمنهای مربوطه خواهش میکنم از این اقدام جلوگیری کنن. من حقیر برای ممانعت از این کار تا آخر مبارزه خواهم کرد.

 22. نویسنده دیدگاه: چه فرقی میکنه
  مهر ۲۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۳:۴۳

  با سلام خدمت همه عزیزان همشهریم
  همانطور که میدواید مشکلات شهر ما کم نیست . انصافاً در باب بیان مشکلات کم که نگذاشتیم هیچ ، ید طولایی داریم (خودمانیم) . اما یکی از مشکلاتی که ساخته دست خود ماست و از نظر حقیر کم مشکلی هم نیست مشکل اظهار نظرهای بیجا و غیر کارشناسانه است . متاسفانه نه تنها در شهر عزیزمان دلفان بلکه در سراسر کشور مشکل «نخود هر آش شدن» بد جوری به اصطلاح اپیدمی (همه گیر)شده . آقایون یا خانمهایی که از مشکل ذکر شده (وجود تعدادی سرنگ در زباله های عمومی) نالیده اند و هر جا کاردان / کارشناسی دیده اند فریادها سر آن حیوانکی کشیده اند و تمام دقّ دلیشان را بر سرش آوار کرده اند بدانند :
  1. عزیزان از کجا مطمئن شدند سرنگها متعلق به بیمارستان بوده ؟ شاید «من باب خالی نبودن عریضه» مربوط به مطبهای خصوصی ، آزمایشگاهها و … بوده اند .
  2 . اساتید میدانند مشکل «دفع زباله» یه مشکل بین بخشیه و به ادارات مختلفی از جمله شهرداری ، محیط زیست ، شبکه بهداشت و … مربوط می شود
  3. آقایان و خانمهایی که از رئیس بیمارستان شدن یه پرستار انتقاد فرموده اند ، مطمئنید شما همان عزیزانی نیستید که از غیر بومی بودن مسئولین قبلاً به عالم و آدم شکایت فرموده بودید؟ ضمناً شما فکر میکنید پزشکهای عزیزمان خیییییییلی شاهکارند؟ اگه اینجوری فکر میکنید باید عرض کنم یه تجدید نظری در افکار شریفه بفرمائید شاید نیاز به تصحیحشان حس فرمودید .
  4. بزرگانی که تصوّر می فرمایند یک فرد میتواند مسئول بروز مشکلات عدیده موجود باشد ، از نظر حقیر به قول یکی از دوستان دو راه داره : یا شما زبانم لال اشتباه می فرمائید و یک فرد نمی تواند مسبب ایجاد این همه مشکل باشد و یا در صورت صحّت ادعای آن جنابان باید به چنین افرادی نشان بزرگی و افتخار تقدیم نمود البته نه بخاطر «مشکل آفرینی» بلکه بخاطر توانایی محیرّ العقولشان در خلق مشکلات با این عظمت (آنچنان که دوستان توصیف فرموده اند)
  5. اینجانب تصوّر دارم کارمندان مادر مرده شرح وظایف مشخصی داشته و در صورت قصور در انجام وظایف با ایشان برخوردی متناسب شأن و موقعیت اجتماعی آن فلک زدگان به عمل خواهد آمد . در صورت صحّت عرایض معروضه این حقیر ، گناه امر به گردن دشمنان شرقی و غربی است پس عزیزان حتی با تصور صحت یک در صدی موضوع ، شعار مبارک «مرگ بر امریکا» را همواه تا ریشه کنی تمام مشکلات زمزمه فرموده و از توهّم «مقصر پنداری» اغیار خودداری فرمائید .
  6 اینجانب یقین کامل دارم که بیانات ذکر شده موجبات سردرد شدید غیر قابل درمان (حتی با قرصهای استامینوفن کذایی) سروران گرامی حاضر در سایت را موجب شده که از این بابت عذر خواهی بلند بالایی به پیشگاه تمامی سروران عظام معروض دارم باشد که مورد قبول درگاه ایشان واقع شده و عذر خواهی این حقیر را پذیرا باشند .
  7. خدا وکیلی بیاید آدم باشیم. والسلام

  • نویسنده دیدگاه: محمد
   آبان ۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۰:۴۸

   حاضرم قسم بخورم یکی از مسئولین بیمارستانی که این کار به تو ارتباط داره

 23. نویسنده دیدگاه: تارا
  اسفند ۱۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۳:۲۵

  سلام واقعا متاسفم واسه مسولین بیمارستان که فقط به فکر خودشونن اون بچه هایی که تو ین اشغالا دنبال یه لقمه نان هستن چه گناهی دارند خدا ازتون نگذره

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار