سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 14266
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » دستگیری 4 نفر در جریان خرابکاری در یکی از مراکز هسته‌ای
Print This Post

صالحي رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: 4 نفر در جریان خرابکاری در یکی از مراکز هسته‌ای شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش سلام دلفان  به نقل از باشگاه خبرنگاران، علی اکبر صالحی روز شنبه در  حاشیه همایش یگان‌های حفاظتی سازمان‌های دولتی گفت: چندی قبل در جریان فعالیت تعدادی خرابکار در مراکز هسته‌ای قرار گرفتیم که با شناسایی آنها اجازه دادیم آنها فعالیت‌شان را ادامه دهند تا در زمان مناسب و دسترسی به جزئیات دستگیر شوند.

وی ادامه داد: 4 نفر از این افراد در زمان بزنگاه دستگیر شدند و بازجویی‌ها از آن‌ها ادامه دارد. اکنون نیز اجازه دهید بیشتر در این مورد اطلاع رسانی نکنم چرا که این افراد در مراحل بازجویی هستند اما باید باز هم تاکید کنم که تمامی فعالیت این افراد تحت نظر قرار داشت.
صالحی تاکید کرد: اکنون نمی‌توانم جزئیات بیشتری از این اتفاق را بیان کنم و قطعاً سر وقت مناسب، جزئیات خرابکاری‌ها را اعلام می‌کنیم.

وی با اشاره به پیشرفت‌ها در پرونده هسته‌ای تاکید کرد: تعاملات گسترده سیاسی نشانه‌های امیدبخشی را در حل پرونده هسته‌ای نمایان کرده است اما کشورهای متخاصم علاقه‌ای به برون‌رفت از وضعیت فعلی ندارند و تلاش می‌کنند تا با اقدامات خرابکارانه مانع توافق در پرونده هسته‌ای شوند.

رئیس سازمان انرژی اتمی در ادامه تاکید کرد: حملات اینترنتی به تأسیسات هسته‌ای همچنان ادامه دارد اما ما بعد از شیوع ویروس استاکس‌نت، سیستمهای حفاظتی را ارتقاء دادیم و مراقب حملات دیگر هستیم.

صالحی به وجود یگان تخصصی حفاظت از تجهیزات رایانه‌ای اشاره کرد و گفت: این یگان به صورت تخصصی فعالیت می‌کند و مراقب همه نوع حملات است.
صالحی ادامه داد: دشمن همیشه در پی ضربه زدن به تأسیسات هسته‌ای کشور است به همین منظور وظیفه یگان حفاظت سازمان انرژی اتمی بسیار سنگین است.

رئیس سازمان انرژی هسته‌ای در ادامه به برخی از وظایف یگان‌های حفاظت این سازمان اشاره کرد و گفت: حفاظت فیزیکی تأسیسات، تهیه مواد لازم از معادن، حمل مواد پرتوزا و تأمین امنیت مراسم و همایش‌ها از جمله وظایف یگان حفاظتی سازمان انرژی اتمی به شمار می‌رود.

وی از تغییر لباس فرم یگان‌های حفاظت سازمان انرژی اتمی طی چند روز گذشته خبر داد و گفت: ساختار جدید این یگان طراحی شده و برای تصویب به نیروی انتظامی فرستاده شده است.

صالحی یگان حفاظتی سازمان انرژی اتمی را یگانی گسترده خواند و تأکید کرد: نیروهای این یگان در بیش از 10 استان مشغول خدمت هستند.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: بر اساس اطلاعاتی که داشتیم قبل از سال 92 به این اطمینان رسیدیم که سال 92 سال پر خیر و برکتی خواهد بود به طوری که در ماه‌های آینده شاهد رونمایی از دستاوردهای بزرگی خواهیم بود و کشور در مسیر جدیدی قرار خواهد گرفت./

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار