سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 14375
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » عکس / رهبر انقلاب در لباس احرام + دستخط
Print This Post
به گزارش سلام دلفان به نقل ازعقیق: تصویری از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مراسم حج در سال 58، به همراه دستخطی از ایشان كه در حاشیه‌ی كتاب سفر به قبله ...

به گزارش سلام دلفان به نقل ازعقیق: تصویری از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مراسم حج در سال 58، به همراه دستخطی از ایشان كه در حاشیه‌ی كتاب سفر به قبله نوشته شده است.

متن این یادداشت را که رهبر انقلاب در تاریخ 1370/12/10 بعد از مطالعه کتاب (سفر به قبله. انتشارات سوره مهر) نوشته‌اند، به این شرح است:

«این کتاب مرا باز در شور و حال حسرت ‌آلود زیارت خانه خدا و حرم رسول‌الله (ص) فرو برد. شور و حال و اشتیاقی که دیگر امیدی هم با آن نیست. تا به یاد دارم ـ از سالهای دور جوانی ـ هرگز دل خود را از آتش این اشتیاق، رها نیافته‌ام. اما حتی در دوران سیاه اختناق که هر روحانی بامعرفت و بی‌معرفتی، با رغبت و یا حتی از سر سیری، آسان می‌توانست در خط حج قرار بگیرد… و من نمی‌توانستم! یا بهتر بگویم: هیچ حمله‌دار و رئیس کاروانی از ترس ساواک شاه، نمی‌توانست و جرأت نمی‌کرد نام مرا در فهرست حاجی‌های خود ـ چه رسد به عنوان روحانی کاروان ـ بگذارد. بله، حتی در آن دوران سخت هم دلم از امید زیارت کعبه و بوسه ‌زدن بر جای پای پیامبر(ص)‌در مکه و مدینه، خالی نمانده بود… و این امید، اگرچه با حج ده‌روزه‌سال 58 که به فضل شهید محلاتی قسمتم شد، برآورده گشت، اما آتش آن شوق سوزنده‌تر و مشتعل‌تر شد… در سالهای ریاست ‌جمهوری چشم امید به پس از آن دوران دوخته بودم… اما امروز…؟ شور و اشتیاقی بی‌سکون و امیدی تقریباً فرو مرده…تنها تسلا به خواندن اینگونه سفرنامه‌ها یا شنیدن آنها است که خود بازافزاینده‌ی شوق نیز هست. این کتاب، شیرین، موجز،‌ با روح و هوشمندانه نوشته شده است. زیارت قبول؛ عزیز نویسنده! زیارت قبول…»

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار