سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 1438
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۰
تعداد نظرات: ۱۰ نظر
خانه » اخبار برتر » متن کامل گفتگوی «سلام دلفان» با داوطلبان مجلس نهم + تصاویر جدید داوطلبان/ بخش اول
Print This Post
پیش به سوی انتخابی آگاهانه/ با داوطلبان حوزه انتخابی دلفان و سلسله بیشتر آشنا شوید؛
متن کامل گفتگوی سلام دلفان با چهار داوطلب مجلس نهم از حوزه انتخابی دلفان و سلسله: دولتشاهی نژاد، حسینی فرد، محمّدی و سوری. سرویس سیاسی- همانگونه که در خبرهای پیشین به ...

متن کامل گفتگوی سلام دلفان با چهار داوطلب مجلس نهم از حوزه انتخابی دلفان و سلسله: دولتشاهی نژاد، حسینی فرد، محمّدی و سوری.

سرویس سیاسی- همانگونه که در خبرهای پیشین به اطلاع مخاطبان گرامی رسید، سلام دلفان در راستای معرفی هرچه بیشتر داوطلبان انتخابات مجلس نهم، سؤالات مشترکی را از این افراد پرسیده است. بخش نخست این گفتگو که با 4 نفر از این افراد صورت گرفته در پیش آمده است.

نکته:

– ترتیب درج گفتگوی داوطلبان مجلس نهم در سایت، بر اساس زمان و ساعت ثبت نام آنها بوده و چهار داوطلبی که در این بخش پاسخ هایشان درج شده، در روز نخست مهلت ثبت نام، نام نویسی نموده اند.

– سؤالاتی که پرسیده شده، به اقتضای شرایط زمانی «کلّی» می باشند و از ورود به سؤالات جزیی تا حدود زیادی خودداری شده است.

***

قدرت الله دولتشاهی نژاد : ( نخستین ثبت نامی)

سلام دلفان : لطفاً خودتان را معرفی کنید (بیوگرافی مختصری از خودتان شامل سوابق علمی، اجرایی و مدیریتی که تا کنون داشته اید)

بسم الله الرحمن الرحیم. بنده قدرت الله دولتشاهی نژاد متولد 3/6/ 1358 شهرستان الشتر. بنده دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه آزاد واحد تویسرکان هستم. بنده در شهرداری تهران از سال 1386 مشغول خدمت بودم به عنوان رئیس خدمات شهری ناحیه و بعد از آن به عنوان عضو کمیته فنی ناحیه و همچنین به عنوان رئیس ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه 7 در حال حاضر درحال خدمت به مردم شریف تهران هستم. ضمناً با حفظ سمت به عنوان رئیس جامعه ایمن شهرداری منطقه 7 و همچنین رئیس کارگروه ترافیک و معابر شهرداری منطقه 7 و رئیس کارگروه منازل مسکونی و در کارگروه بعدی هم، اوقات و فراغت جوانان در منطقه 7 مشغول خدمت شهروندان تهرانی هستیم.

در خصوص سوابق علمی؛ بنده بعد از اتمام دوره کارشناسی از دانشگاه آزاد، به عنوان سربازمعلم در خدمت مردم شریف نورآباد بودم در بخش هفت چشمه، در مقطع دبیرستان در خدمت مردم این خطه بودم. بعد از پایان خدمت مقدس سربازی و گذراندن دوره کارشناسی ارشد، جذب در شهرداری شدم. پایان نامه بنده در دوره دانشگاهی ام با عنوان «اخلاق در شاهنامه فردوسی» یکی از برگه های افتخار بنده است که با استاد راهنمایی دکتر میرجلال الدین کزازی؛ چهره ماندگار اهل ادب و علم کشور توانستم این افتخار شاگردی ایشان را داشته باشم و پایان نامه ای را در این خصوص به مردم فرهنگ دوست ایران ارائه بدهم.

بنده به عنوان یک جوان و به عنوان کسی که همیشه دغدغه خدمت به مردم الشتر و نورآباد و هموطنان خودم و همشهریانم را داشته ام همیشه تفکرم را در یک بیت خلاصه کرده ام :

من ایل و تبارم همه عاشق بودند         سخت دلبسته این ایل و تبارم چه کنم؟

 و واقعاً این چکنم های این ایل و تبارم من را به اینجا کشانده که ان شاء الله دست به دست هم، با خرد جمعی و توانایی هایی که در فردفرد مردم سلسله و دلفان می بینم؛ جوانان و دانشجویان و استاتید و علمایی که در این دو شهر وجود دارند به عنوان چراغ راه ان شاء الله داشته باشیم و بتوانیم به هدفمان که خدمت به مردم شریف این خطه است ان شاء الله برسیم.

 ان شاء الله امیدوارم که خداوند در این کار ما را موفق کند و تنها دعایی که می توانم بکنم باز از خدا می خواهم که خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار. ان شاء الله خوشنودی خداوند، رستگاری ما را هم در پیش خواهد داشت و بتوانیم خدمتی در حد توان و بضاعتمان ان شاء الله به مردم شهیدپرور، با فرهنگ، صمیمی و مهمان نواز الشتر و نورآباد داشته باشیم.

سلام دلفان : شما را داوطلب اصولگرا بدانیم یا اصلاح طلب؟

بنده به عنوان نیروی پیروی خط رهبری و سرباز ولایت خودم را وابسته به هیچ حزب و جریان سیاسی نمی دانم و خودم را سرباز ولایت فقیه می دانم و شرکت بنده در انتخابات، جهت خدمت به مردم و اهداف نظام مقدس انقلاب اسلامی بوده.

سلام دلفان : آقای دولتشاهی نژاد بالاخره تفکرات و اندیشه های کدام یک از این دو طیف را نزدیک به تفکرات خود می دانید؟

هر حزب و گروهی که تفکراتش نزدیک به تفکرات مقام معظم رهبری و جامعه اسلامی باشد بنده از نظر سیاسی خودم را نزدیک تر به آنها خواهم دانست؛ ولی خدمتتان عرض کردم که به ضرس قاطع، بنده خودم را به عنوان سرباز ولایت می دانم و سعی می کنم که بخاطر مسائل سیاسی و باندی و گروهی، آن اهدافی را که برای مردم و نظام انقلاب هست را به میان نیاورم و به عنوان یک نیروی جوان و کاندیدای نسل جوان شهرستان سلسله و دلفان بتوانم سرباز خوبی برای مقام معظم رهبری جهت اهداف بلند جامعه اسلامی مان باشم.

سلام دلفان : چه ارتباطی بین «تخصص و رشته تحصیلی شما» با وظایفی که نمایندگی مجلس به شما محول خواهد نمود وجود دارد؟

بنده به عنوان رئیس کارگروه ترافیک و معابر شهری شهر تهران، به هر حال در پایتخت جمهوری اسلامی ایران چه ظرفیتی در من وجود داشته که این سمت به من محول شده. که شاید به ذهن شما برسد که حتماً باید مثلاً لیسانس عمران و شهرسازی یا ترافیک داشت برای این سمت.

بحث های مدیریتی بحث هایی هستند که بالطبع، علاوه بر تخصص، توان مدیریت، توان تجزیه و تحلیل و… را بیشتر از خود تخصص نیاز دارد؛ چون به نظر من، مدیریت دویدن نیست؛ دواندن است؛ اینکه ما راهکارهایی را داشته باشیم که بتوانیم از پرسنلمان و عواملی که هست، آن کسانی که با تخصص های ویژه ای که دارند و در جاهای خودشان مثمرثمر هستند استفاده کنیم. و در مجلس شورای اسلامی هم به هر حال خیلی از بزرگانی که در مجلس حضور دارند رشته تحصیلی شان با بنده مرتبط است و هم رشته هستیم؛ کسی که رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی کشور است، سالها رئیس مجلس بوده.

سلام دلفان : چه توانایی را در خودتان دیده اید که داوطلب شده اید؟ و فکر می کنید در صورت راه یافتن شما به مجلس چه تحولی در دلفان و سلسله ایجاد خواهد شد؟

با توجه به گروه مشاورین جوانی که از گروه مشاورین و از افراد تحصیلکرده جامعه بخصوص جامعه سلسله و دلفان هست و باتوجه به شناختی که از موقعیت سلسله و دلفان و زیرساخت ها دارم و با توجه به اینکه خودم پنج سال در مرکز کشور به عنوان مدیر اجرایی کار اجرایی انجام داده ام، مطمئناً بر اساس برنامه ریزی خاصی که آن هم در ستاد انتخاباتی ام اعلام خواهد شد اهدافم را بیان خواهم کرد.

سلام دلفان : لطفاً تحلیلی از وضع موجود دلفان و سلسله ارائه بدهید. (ارزیابی سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی)

بر اساس فرمایشات حضرت امام(ره) میزان رأی ملت است. به هر حال، بنده هم به عنوان یک کاندیدا با توجه به موقعیت حاضر این احساس را کردم و این وظفه را در خودم دانستم که در صحنه انتخابات شرکت کنم و تحلیل من از مباحث سیاسی همان فرمایش حضرت امام است که میزان رأی ملت است. ما قطعاً مردم با شعور و با فهمی داریم که در انتخابات شرکت خواهند کرد همانطور که دوره های قبل بوده و بیشترین مشارکت را داشته ایم ان شاء الله باز مردم سلسله و دلفان مشارکت حداکثری خودشان را به نمایش می گذارند و ان شاء الله هر فردی که از نظر مردم انتخاب بشود مطمئناً لیاقتش را خواهد داشت که به مردم سلسله و دلفان و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خدمت کند.

سلام دلفان : پس شما تحلیلی از وضع موجود ارائه نمی دهید؟

تحلیل خاصی در این مورد ندارم؛ اظهار نظر خاصی نمی کنم؛ چونکه به هر حال هرکسی که پا به عرصه سیاست و شرکت در انتخابات  می گذارد براساس داشته ها و تفکراتی است که دارد و بنده به عنوان سرباز ولایت این وظیفه را در خودم دانستم که به عنوان یکی از کاندیداها در این دوره شرکت کنم و انتخاب را بدست مردم بسپارم.

سلام دلفان : رقیب اصلی خودتان را کدام یک از داوطلبان می دانید؟

بنده کسی را رقیب خودم نمی دانم. احساس می کنم که عرصه انتخابات یک عرصه ای است که همه بتوانند به صورت مساوا و برابر با همدیگر در این رقابت در کنار همدیگر باشند. هیچکدام در مقابل همدیگر نیستیم و آن انتخاب توسط مردم انجام می شود که ان شاء الله بر اساس فرمایش حضرت امام(ره) که میزان رأی ملت است، هر نظری که مردم دادند بالطبع ما هم تابع آن خواهیم بود و در کنار مردم خواهیم بود و هیچوقت خودم را در مقابل هیچ کاندیدایی یا در مقابل مردم نمی دانم.

سلام دلفان : فکر می کنید در انتخابات 12 اسفند چه میزان رأی را کسب خواهید کرد؟

به هر حال در خصوص این جایگاه، هیچ پیش بینی را نمی شود کرد. بالطع به عنوان یکی از کاندیداها در حال حاضر نمی توانم هیچ پیش بینی داشته باشم. ان شاء الله بعد از تأیید صلاحیت ها و مشارکت جدی کاندیداها در عرصه انتخابات و بعد از زمان تبلیغات شاید آن زمان بشود اظهارنظری کرد؛ ولی الان هیچ چیز مشخص نیست و نمی توان نظر داد.

***

سیدحمزه حسینی فرد :

سلام دلفان : لطفاً خودتان را معرفی کنید (بیوگرافی مختصری از خودتان شامل سوابق علمی، اجرایی و مدیریتی که تا کنون داشته اید)

بسم الله الرحمن الرحیم. سیدحمزه حسینی فرد هستم متولد سال 1349 قبلاً در اصفهان بودیم و از سال 71 به لرستان آمدیم؛ دبیر بودیم تا کنون.

سلام دلفان : آقای حسینی فرد شما را داوطلب اصولگرا بدانیم یا اصلاح طلب؟

بنده نه اصولگرا هستم نه اصلاح طلب؛ مستقل و برای خدمت به مردم آمده ام، اصلاً کاری به این مسائل سیاسی نداریم.

سلام دلفان : پس شما در انتخابات مجلس نهم درهیچ لیستی قرار نمی گیرید؟

لیست ها سعی می کردند که این کار را بکنند، ما گفتیم فقط هدفمان خدمت است و جوابگوی هیچ حزبی نیستیم.

سلام دلفان : بالاخره تفکرات و اندیشه های کدام یک از این دو طیف را نزدیک به تفکرات خود می دانید؟

با توجه به سابقه ای که بنده از احزاب سراغ دارم به اصولگرایان. ما اصولگرا هستیم اما نه به معنای سیاسی آن؛ ما اصولگرای خیلی متعهد هم هستیم؛ رشته ما هم اصلاً فقه و اصول اسلامی است ولی حقیقتاً اصولگرای به معنای سیاسی را قبول ندارم.

سلام دلفان : چه توانایی را در خودتان دیده اید که داوطلب شده اید؟ و فکر می کنید در صورت راه یافتن شما به مجلس چه تحولی در دلفان و سلسله ایجاد خواهد شد؟

اگر کسی را از خودم بهتر و تواناتر می دانستم براساس احکام شرعی، اصلاً حرام می دانستم که در این قضیه دخالت کنم حتماً توانایی هایی داشتم؛ انقلاب اسلامی سی سال است که پیروز شده و مردم حقیقتاً به خاطر زدوبندهای سیاسی من فکر می کنم در محرومیت و مظلومیت واقع شده اند؛ انقلاب ما خیلی پتانسیل داشت، نه اینکه خدمت نشده؛ خدمت شده و قابل مقایسه با حکومت های دیگر در سطح جهان نیست؛ خیلی هم خوب بوده ولی حقیقتاً آنطوری که اهداف والای انقلاب اسلامی بود، همانطور که اهداف والای اسلام است و فرهنگ شیعه و علوی است انجام نشده است. بنده دیدم که ضرورت دارد که برای تکمیل کردن و خدمت صادقانه به مردم بیایم و عاشقانه به مردم خدمت کنیم. در دین چیزی بالاتر از خدمت عاشقانه به مردم نیست.

سلام دلفان : لطفاً تحلیلی را از وضع موجود دلفان و سلسله ارائه بدهید. (ارزیابی سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی)

من فقط باید بگویم که متأسفم که بعد از سی و دو سال هنوز خیلی از مردم ما به خاطر فقرهایی که دارند به خاطر فراموشی هایی که شده، این اوضاع را دارند و هیچ جای دنیا شاید نشود اینها را نگاه کرد که وقتی ما می رویم به این روستاها سرکشی می کنیم (چون معلم هستم و در اکثر روستاهای سلسله گشته ام) حقیقت این است که شرمم می آید که بگویم انقلاب اسلامی که مردم خودشان درست کردند امروزه به اینجا رسیده است که مردم تقریباً در حاشیه واقع شده اند و مردم کم تر بهشان خدمت می شود. چرا باید در اسلام و حکومت اسلامی فقیر وجود داشته باشد؟ و به خاطر این فقرها کلاً ما وظیفه خودمان می دانیم که بیاییم و اگر خدا کمک کرد و موفقیتی بود پایانی بدهیم به این فقرها و محرومیت ها.

سلام دلفان : رقیب اصلی خودتان را کدام یک از داوطلبان می دانید؟

– باتوجه به مسائل قومی که وجود دارد و آدم دلش هم درد می آید به خاطر این مسائل قومی، هیچ چیزی را نه می شود پیش بینی کرد و نه می شود گفت که من رقیبم چه کسی است. متأسفانه مسائل قومی تعیین می کند وگرنه اگر خالصانه برای خاطر خدا کار انجام بشود من فکر نمی کنم هیچ کدامشان رقیب من بشوند؛ چون بنده فقط برای خدمت آمده ام؛ اصلاً مسائل مادی و چیزی در نظر نیست و واقعاً بزرگترین عبادت این است که آدم به مرم خدمت کند.

سلام دلفان : فکر می کنید در انتخابات 12 اسفند چه میزان رأی را کسب خواهید کرد؟

با توجه به اینکه مردم، ما را با صداقتمان می شناسند حدس می زنیم که اگر قانونی باشد و خدایی باشد؛ رأی اول رابیاوریم ان شاء الله.

***

حجت الاسلام محمّد محمّدی :

سلام دلفان: لطفاً خودتان را معرفی کنید (بیوگرافی مختصری از خودتان شامل سوابق علمی، اجرایی و مدیریتی که تا کنون داشته اید)

بسم الله الرحمن الرحیم. من جزو روحانیونی بودم که از سال 42 در مبارزه بودم و همیشه به مردم آگاهی داده ام. در سال 42 من فراری بودم از دست ژاندارمری؛ من با آیت الله شاهرخی که نماینده مجلس خبرگان است در کوهدشت منبر می رفتیم، زمانی که حسنعلی منصور را کشتند به من خبر دادند که ژاندارمری دنبال شماست که شما را بگیرد. من آن زمان از کوه های لرستان فرار کردم و وسط راه کفشهایم پاره شد و با پای برهنه تا نورآباد آمدم.از آن زمان تبلیغ کردیم و تحت تعقیب بودیم تا انقلاب پیروز شد.

سلام دلفان: شما را داوطلب اصولگرا بدانیم یا اصلاح طلب؟

اصولگرا

سلام دلفان: چه توانایی را در خودتان دیده اید که داوطلب شده اید؟ و فکر می کنید در صورت راه یافتن شما به مجلس چه تحولی در دلفان و سلسله ایجاد خواهد شد؟

این که مشخص است؛ تا حالا کارهای خیلی زیادی شده برای سلسله و دلفان که مصاحبه هم شده. و باتوجه به تجربه فراوانی که در این چهار دوره بدست آورده ام وارتباط خوبی که با مسئولین نظام داریم و احساس می کنم که من توان دارم. و بین خودم و خدای خودم من فقط به خاطر خدمت به نظام و مردم می آیم والا خیلی برای من نمایندگی مهمّ نیست؛ من فقط می خوام بیایم به نظام خدمت کنم، به مردم خدمت کنم، به ولایت خدمت کنم…

سلام دلفان: چه ارتباطی بین «تخصص و رشته تحصیلی شما» با وظایفی که نمایندگی مجلس به شما محول خواهد نمود وجود دارد؟

من 4 دوره نماینده مجلس بوده ام خیلی تجربه دارم؛از نظر بودجه، از نظر… از هر نظر من تجربه فراوان دارم.

سلام دلفان: لطفاً تحلیلی را از وضع موجود دلفان و سلسله ارائه بدهید. (ارزیابی سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی)

مشکلاتی وجود دارد از جمله بیکاری که خیلی زیاد است و… امّا کارهای خیلی زیادی شده. مثلاً از لحاظ آب و برق و سدسازی و اخیراً هم قرار است ان شاء الله پالایشگاهی در نورآباد احداث بشود. سد تنگ معشوره که 1200میلیارد هزینیه آن است، سد تاج امیر که الان کار می کنند و حدود 35میلیارد هزینه آن است و حدود 1200 هکتار دیمی را آبی می کند. بعد چهارخطه کردن جاده های نورآباد به خرم آباد، نورآباد به نهاوند، نورآباد به هرسین؛ اینها هم همینطور و دارند کار می کنند.

سلام دلفان: رقیب اصلی خودتان را کدام یک از داوطلبان می دانید؟

حالا فکر نمی کنم لازم باشد دیگر؛ چون بقیه گلایه می کنند( باخنده)

سلام دلفان: فکر می کنید در انتخابات 12 اسفند چه میزان رأی را کسب خواهید کرد؟

اینهایی که همه کاندیدا می شوند خودشان فکر می کنند موفق می شوند؛ یعنی اگر کسی بداند رأی نمی آورد، خوب اصلاً کاندیدا نمی شود. پس اینهایی که همه آمده اند و کاندیدا شده اند می گویند ما رأی می آوریم. من هم جزو آنها هستم؛ من هم می گویم رأی می آورم ان شاء الله. امّا در طول مدتی که کاندید بودم هیچ موقع از خدا نخواستم که موفق بشوم؛ گفتم خدایا هرچه که مصلحت شماست اگر مصلحت است، رأی بیاورم؛ و اگر مصلحت نیست، که نیاورم. بین خودم و خدای خودم هیچوقت دعا نکردم که من موفق بشوم در این رأی گیری.

***

 حجت الله سوری :

سلام دلفان: لطفاً خودتان را معرفی کنید (بیوگرافی مختصری از خودتان شامل سوابق علمی، اجرایی و مدیریتی که تا کنون داشته اید).

بسم الله الرحمن الرحیم. بنده حجت الله خدایی سوری؛ کارمند رسمی قوه قضاییه و سازمان زندانها با سابقه اجرایی 25 سال خدمت اجرایی و هم اکنون شاغل در تهران . محلّ تولد شهرستان سلسله؛ محل تحصیلات خرم آباد، تهران و کرج و سوابق ایثارگری هم رزمنده؛ جانباز 40 درصد و برادر شهید. سوابق علمی؛ فارغ التحصیل کارشناسی رشته علوم سیاسی و کارشناس مدیریت بازرگانی و دیپلم هم اقتصاد.

 عضو مرکز آموزش و پژوهش سازمان زندانها و مراکزآموزشی ناجا در رابطه با آموزش تخصصی حفاظتی و بخش پلیس و امنیت، مدیر یکی از زندان های تهران.

سلام دلفان: آقای سوری شما را داوطلب اصولگرا بدانیم یا اصلاح طلب؟

من اصولگرا هستم.

سلام دلفان: آیا رایزنی هایی هم در خصوص قرار گرفتن در لیست آنها تا کنون داشته اید؟

صحبتی تا الان نشده؛ ولی شاخصه هایی هست در تشکیلات سیاسی و اصولگرایی آن شاخصه ها بعداً اعلام می شود توسط همان جبهه سیاسی؛ ولی بنده فعلاً مستقل و در دوره قبلی هم به عنوان مستقل شرکت کردم.

سلام دلفان: چه ارتباطی بین «تخصص و رشته تحصیلی شما» با وظایفی که نمایندگی مجلس به شما محول خواهد نمود وجود دارد؟

بنده همچنان که عرض کردم تحصیلات دبیرستانی ام در رابطه با اقتصاد است، تحصیلات دانشگاهی هم در دو رشته است؛ هم بحث مدیریت بازرگانی و هم بحث علوم سیاسی و در یکی از قوای کشور یعنی قوه قضاییه مشغول کار بوده ام در سمت اجرایی. مجلس به همه تخصص ها نیاز دارد و ما هم در همین چند تخصصی که داریم چه در مسائل اجرایی، چه سیاسی و امنیتی مورد نیاز مجلس هستیم.

 از طرفی هم آن بحثی که بنده تصمیم گرفتم به عنوان نامزد انتخاباتی بیایم خدمتتان در دو بعد است : اول احساس تکلیفی برای خودم در وضعیت فعلی کشور در سطح ملّی احساس کردم و دوم هم احساسی که برای منطقه ام به عنوان زادگاهم، به عنوان کسی که اینجا رشد و پرورش پیدا کرده ام بتوانم خدمتی را انجام بدهم و همچنانکه شما هم در جریان کار هستید ما امروز نیاز به یکی تحول اساسی داریم؛ ما باید به سمتی حرکت کنیم که وضعیت منطقه را از وضعیت فعلی خارج کنیم. به عنوان بدیهی ترین کار، سطح منطقه را در کلیه سطوح چه فرهنگی، چه سیاسی، چه علمی و اقتصادی واقعاً بالا ببریم.( در همه این سطوح شناخته شده نیستیم در سطح کشوری) و مطالباتی داریم که ان شاء الله با همکاری مردم اگر بنده انتخاب بشوم هم در بُعد مطالبات، هم در بعد ملّی و هم در بعد اینکه به عنوان نماینده این مردم هستم بتوانم خدمتی را انجام بدهم.

سلام دلفان: چه توانایی را در خودتان دیده اید که داوطلب شده اید؟ و فکر می کنید در صورت راه یافتن شما به مجلس چه تحولی در دلفان و سلسله ایجاد خواهد شد؟

قانون شرایط اولیه ای را درنظر گرفته که من این شرایط را دارم و در بُعد خودم؛ با توجه به مشاغلی هم که خودم داشته ام و در سطحی حتی نزدیک به سطح ملّی هم من کار کرده ام به این نتیجه رسیدم که بتوانم خدمت کنم و مهمّ ترین بحثی که ما الان داریم با توجه به بحث عقب ماندگی هایی که در کلیه زمینه ها هست و این سابقه ای که در سطح ملّی کار کرده ام به این نتیجه رسیدم که این توانایی و این تجربه و سوابق را بیاورم در خدمت مردم؛ اینجا بتوانیم پیشرفتی مثل سایر استان های همجوار داشته باشیم.

سلام دلفان: لطفاً تحلیلی را از وضع موجود دلفان و سلسله ارائه بدهید. (ارزیابی سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی)

منطقه سلسله و دلفان خوب یکی از مناطق محروم هستند؛ البته نه محروم از هر لحاظ؛ بلکه از لحاظ زیرساخت و مسائل توسعه ای؛ اما آنچه را که ما تا الان نتوانستیم به نتیجه برسیم شاید مسائلی است که خیلی ها به علت مسائل سنتی دامن زده اند به این ها و ما نتوانستیم در این زمینه خودمان را همگام کنیم با پیشرفت و توسعه و امکاناتی که نظام دراختیار سایر نقاط کشور قرار داده. وضعیت فعلی، ما الحمدالله خوشبین هستیم چون دارای قشر جوان و متدین و تحصیلکرده هستیم و امیدواریم با یک انتخاب درست و با یک انتخابی که با اندیشه عمیقی باشد بتوانیم …

به عنوان کسی که داوطلب این عرصه شده، نارسایی هایی را مشاهده کرده ام که جز عده ای که از اینها استفاده کنند و عده ای از این توانستند در چند دهه گذشته بخاطر این مسائل….. پیگیری کنند و نتوانند ما را به آن سرمنزل مقصود برسانند میخواهم که در این مسئله با کمک مردم و این جوانان یک گام اساسی را برداریم.

سلام دلفان: چه شناختی از دلفان و مسائل و مشکلات آن دارید؟ (با توجه به رأی بالایی که دور قبلی از این شهر کسب کردید)

خوب من از طرف مادری به عنوان خواهرزاده دلفان هستم. من شناختی که دارم با خون و جسم و روحم این را احساس می کنم و در مدتی که در مرکز خدمت کردم مهمّ ترین مشکلاتی که برایم مطرح بود همین محرومیت و مشکلاتی است که در دلفان وجود دارد. خیلی از مسائل هست که شاید بیشتر از شماها هم در عمق مسائل اجتماعی و آن لایه های زیرین آشنایی داشته باشم و خودم هم یکی از این مردم هستم. در بخش سلسله هم به همین شکل؛ ولی در بحث دلفان بخاطر این مسائلی که خدمتتان عرض کردم و آن چندتا شاخصه، شاید مطالعات عمیق تری را در این زمینه انجام داده ام.

سلام دلفان: رقیب اصلی خودتان را کدام یک از داوطلبان می دانید؟ و فکر می کنید در انتخابات 12 اسفند چه میزان رأی را کسب خواهید کرد؟

من خودم و آن توانایی هایی که دارم  را بیشتر از این به مردم معرفی می کنم، مردم تصمیم بگیرند. ما برای منطقه مان در پله های اوّل هستیم؛ در گام اول هستیم. شاید این سؤال شما، سؤالی باشد که در یکی از شهرستانها و یکی از مراکزی که از ما پیشرفته تر هستند و رفاه بیشتری دارند بتوان مطرح کرد؛ ما اینجا در منطقه خودمان در گام اول، می خواهیم یک  انتخابی سایر موارد سنتی که بوده انجام دهیم؛ ما امروز نمی توانیم زندگی مدرنی داشته باشیم و افکار سنتی داشته باشیم. مردم هرچه را انتخاب کنند ما مطیع هستیم؛ ولی تکلیف و وظیفه خودمان می دانیم که بیشتر خودمان را به مردم معرفی کنیم و تلاش کنیم که در این مدت ان شاءالله نظر مردم جلب بشود و مردم اعتماد و اعتقاد پیدا کنند.

 ان شاء الله بتوانیم بی اعتمادی و بحث مسائل روانی و بهداشت روانی که در رابطه با انتخابات در این دو منطقه بوجود آمده بتوانیم اینها را خنثی کنیم و ما هم مثل سایر شهرستانها، مثل سایر مراکز استان ها ی کشور بتوانیم انتخابمان بر اساس شایستگی، بر اساس مسائل اعتقادی و بر اساس مسائل مورد نیاز روز جامعه انجام بگیرد.

نکته :

– سلام دلفان در قبال نظرات مخاطبان، هیچگونه مسئولیتی بر عهده ندارد.

– از کاربران گرامی خواهش می شود برای هر کدام ازمطلب سایت یک بار بیشترنظرشان را درج نفرمایند، در غیر اینصورت همه نظراتی که توسط یک کاربر درج می شود در ذیل همان نظر اول وی ،نمایش داده خواهد شد.

 1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۱۷, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۶:۱۴

  امیدوارم مردم الشتر ونورآباد دنبال مسائل طایفه ای وحتی شهرستانی نباشند وفرد اصلح را انتخاب کنند

 2. نویسنده دیدگاه: علی رستمی ف
  دی ۲۲, ۱۳۹۰ در تاریخ ۲۱:۲۹

  با عرض سلام و احترام
  مردم شریف سلسله و دلفان بدون توجه به مسائل طایفه ای فقط به کسی که توانمند باشد و بتواند با درایت و اتکا به تجربیات کاری گذشته مشکلات انباشته شده سلسله ودلفان را حل کند رآی دهند.ضمنا مردم شریف این دو شهرستان توجه داشته باشند انس الفت و برادری بین سلسله و دلفان را بر هر موضوعی ترجیح دهند

 3. نویسنده دیدگاه: مهدی
  بهمن ۱, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۲:۴۰

  امیدوارم که مردم شهرستانهای سلسله و دلفان با دیدی باز فرد اصلح و شایسته را انتخاب کنند .فردی را انتخاب کنند که توانایی این را داشته باشد که برای این شهرستانهای محروم کار کند و امیدوارم که مردم با دید سیاسی و طایفه ای رای ندهند فقط به کسی رای بدهند که توانایی خدمت برای این مردم را داشته باشد

 4. نویسنده دیدگاه: سلمان
  بهمن ۱۵, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۸:۴۸

  با سلام خدمت مردم وطنم دلفان،از شما عزیزان خواستارم که به فردی اصلح رای بدهید و در این زمینه آینده نگر باشید،که نه تنها برای 4 سال آینده بلکه برای سالها ی بعدی هم مفید باشد…شما مسٔولید پس درست انتخاب کنید…در پایان بگم که آزموده را دوباره آزمودن خطاست….به امید فردایی روشن….

 5. نویسنده دیدگاه: سلمان
  بهمن ۱۵, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۸:۵۰

  با سلام خدمت مردم وطنم دلفان،از شما عزیزان خواستارم که به فردی اصلح رای بدهید و در این زمینه آینده نگر باشید،که نه تنها برای 4 سال آینده بلکه برای سالها ی بعدی هم مفید باشد…شما مسٔولید پس درست انتخاب کنید…در پایان بگم که آزموده را دوباره آزمودن خطاست….به امید فردایی روشن….البته رای دادن وقتی مفید است که از رای صیانت شود..

 6. نویسنده دیدگاه: لک
  اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۱ در تاریخ ۰۲:۳۰

  الشتری ها هیچ وقت با مردم دلیر دلفان خوب نبودن و خوب نمیشن، این یه واقعیته، به نظر منم هیچ کدوم صلاحیت ندارن…………..

  • نویسنده دیدگاه: هرکول
   آذر ۱۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۰:۰۷

   مشل نورآبادیا با الشتر نیست.با نماینده های با سوادیه که انتخاب میکنن.

 7. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  مهر ۲۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۱:۵۳

  آقای دولتشاهی واقعا براتون متاسفم با مدرک ادبیات اونم آزاد تازه تو یه دانشگاه خیلی معمولی چطور حاضر شدن این پست ها رو بهتون بدن.واقعا خودتون هم فکر می کنید که حقتون بوده انصافا بی تعارف؟خدا همه ی مارو به راه راست وشایسته سالاری هدایت کنه نه بند پ.

 8. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  مهر ۲۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۲:۰۱

  آقای محمدی شما تا حالا تو این چهار دوره به قول خودتون.شده یه بار بری جلو مجلس دو کلمه حرف حساب بزنی که همه بفهمن؟بعد اونوقت فکر میکنی کار کردی.خیلی از کار هایی که میگید اصلا به خاطر حضور شما تو مجلس نبوده یعنی اگه شما هم نبودی این اتفاقایی که بنام افتخار ثبت کردید می افتاد.این قدر غیر منطقی نباشید و شما را به خدا دست از سر مردم بیپاره الشتر ونورآباد بردارید 16 سال خوردی بردی و… باز هم ول نمیکنی؟راستی عفو غیر قانونی اعدامی خلافکار کار نماینده مجلس نیست محض اطلاع.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار