سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 14399
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۱۲ نظر
خانه » اخبار برتر » امید دلفانی ها به تدبیر استاندار جدید لرستان/ دلمشغولی هایی که وجود دارد…
Print This Post
یادداشت مهمان؛ (12 نظر)

عدم نظارت بر عملکرد مسؤلین شهرستان از سوی مسؤلین استانی معضلی دیگر در این شهرستان است که بعلّت جایگزینی روابط و عدم رعایت ضوابط کاری در حوزه عملکرد این مدیران باعث تشدید عقب ماندگی دلفان و ایجاد روحیه بی اعتمادی در بین مردم گردیده است.

سلام دلفان- رایحه خوش بازگشت امید به دیارمان چند روزیست که فضای پراز التهاب وناامیدی این مرزو بوم را در سایه تدبیر مدبرانه دولت جدید به فضائی آکنده از نشاط وشادی والبته همراه با دلمشغولی های فراوانی مبدل نموده است، دلفان نیز در بستر این امید بار دیگر خواسته های مشروع خود را به استاندار مدیر و با تجربه که صرف نظر از داشتن عقبه ای روشن ریشه های بومی بودنش، امید مضاعفی را دردل مردم مظلوم این دیار بوجود آورده است ، متذکر می شود.

1- اولین دغدغه این شهرستان وجود نیروی تحصیلکرده و بیکار است که متأسفانه در استان وحتّی در کشور بالاترین قشر بیکار را از آن خود نموده است، دراین راستا حداقل کاری که مسئولین می بایست انجام دهند جذب این افراد در مشاغل دولتی شهرستان وایجاد بسترهای توسعه واشتغال  درآن است، چیزی که متأسفانه سهم شهرستان بسیار از آن کم بوده وهجوم افراد غیر بومی در پست های اداری وحتّی مدیریتی شهرستان روز بروز در حال تزاید است، بطوری که امروزه حتّی شاهد استخدام نیروهای غیربومی درمشاغل خدماتی در ادارات شهرستان همچون آموزش و پرورش هستیم.

2- انتخاب مدیران کارآمد ودلسوز وبا تجربه برای مناطق محرومی همچون دلفان کمترین توقعیست که مدیران استانی می بایست بدان توجه نمایند، امری که در سالیان اخیر متأسفانه بدان توجه نشده و امروزه ما شاهد رشد بیکاری و بسیاری از معضلات اجتماعی به جهت عدم کفایت مدیران غیر بومی همچون فرماندار و دیگر مدیران اجرائی در شهرستان هستیم، این موضوع از آن جهت خود را نمایان می کند که عدم دل مشغولی وآشنائی این مدیران به مشکلات شهرستان و عدم حضور دائم درشهرستان و رفت وآمد های روزانه و صرف هزینه های جانبی از اموال دولتی و بیت المال عاملی مهمّ در امر عدم توسعه شهرستان شده است.

3- عدم نظارت بر عملکرد مسؤلین شهرستان از سوی مسؤلین استانی معضلی دیگر در این شهرستان است که بعلّت جایگزینی روابط و عدم رعایت ضوابط کاری در حوزه عملکرد این مدیران باعث تشدید عقب ماندگی دلفان و ایجاد روحیه بی اعتمادی در بین مردم گردیده است. موضوعی که دولت تدبیر وامید، امید ریشه کن نمودن آن را در بین مردم نوید داد .

4- عامل دیگر عقب ماندگی، بی تفاوتی مردم در سرنوشت خود و عدم پیگیری مطالبات به حقّ خود است که در این شهرستان باید با فرهنگ سازی و ایجاد روحیه انتقاد سازنده در بین مردم از سوی مراجع مرتبط فرهنگی، این روحیه متحول گشته و هوشیاری و نظارت بر عملکرد مدیران را در نهاد وسرشت فرد فرد این دیار نمایان نمود و البته نقش خواص و رسانه ها و مطبوعات در آگاه سازی مردم بسیار مؤثر خواهد بود. و ایجاد بستر فعّال سازی وحمایت از این رسانه ها در چهارچوب قانون نیز از دیگر وظایف دولت می باشد که پیشاپیش حمایت بی شائبه خود را از آن اعلام داشته است. در پایان آنچه مورد انتظار این مردم می باشد تغییر در روند مدیریت فعلی وتوجه بیش از پیش مسؤلین تدبیر و امید به امر اشتغال وتوسعه همه جانبه شهرستان دلفان  است، به امید تحقق خواسته های مشروع دلفان زمین.

 1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  مهر ۱۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۹:۱۳

  دست مریزاد ، عند الله دربین جوانان این دیار بسیارند جوانانی که لیاقت فرماندار شدن را دارند ، همه واقفیم که در نظام مقدس جمهوری اسلامی وقتی مدیریت یک نهاد ویا اداره ی دولتی بدست جوانان شایسته ، تحصیل کرده وتواناو صد البته بومی و برخواسته از بطن مردم می افتد نشاط وشادمانی در مردم تبلور پیدا نموده و احساس شادمانی و امید به زندگی در فرد فرد افراد این شهرستان ملموس و قابل روئیت است امید داریم استاندار محترم ازبین این نخبگان که کم نیستند بعد از مدت 33 سال از عمر پر برکت انقلاب یک نفر را به عنوان فرماندار بومی این شهرستان برگزیند .انتظار مردم باتوجه به بومی نبودن نماینده ومسئولین برخی ادارات داشتن فرماندار بومی است تا عمری سپاسگذار نعمت های جمهوری اسلامی باشند

 2. نویسنده دیدگاه: لكنا
  مهر ۱۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۸:۲۲

  با سلام
  دوستان عزيز در سلام دلفان مطلب فوق براي ايميل لكنا ارسال شده بود. افتخار ما اين است كه تا حدي كه توانسته ايم اخلاق رسانه اي را رعايت كرده ايم.
  به اميد بهروزي

  • نویسنده دیدگاه: سلام دلفان
   مهر ۱۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۱۹

   باسلام. نویسنده این مطلب، روز دوشنبه اختصاصاً آن را در اختیار سلام دلفان قرار داد و عصر همان روز به عنوان تیتر اوّل منتشر شد. بدیهی است که سلام دلفان نمی تواند به ایمیل سایر رسانه ها یا سایر اشخصاص دسترسی داشته باشد!
   موفق باشید.

 3. نویسنده دیدگاه: فرماندار حيا كن اين مردم و رها كن
  مهر ۱۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۸:۴۵

  فرماندار حيا كن اين مردم و رها كن

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   مهر ۱۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۸:۱۲

   یه خرده ادم فرهنگ داشته باشه بد نیست (یک بار نوشتن این جمله بدرد نخور بی ارزش کافی بود احتمالا ادم بچه سالی هستی )

 4. نویسنده دیدگاه: عزیز دل
  مهر ۱۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۵۲

  با سلام خدمت مخاطبان فهیم سایت سلام دلفان و مدیریت زحمتکش رسانه ای آن
  اداره صنعت، معدن و تجارت دلفان بیش از ده ماه است که رییس یا سرپرست ندارد و تا کنون از سوی مدیران مافوق استانی اقدامی در جهت معرفی رییس و یا سرپرست برای این اداره انجام نگرفته است و انتظار داریم با وجود نیروهای بومی متناسب و با تجربه در این اداره ، فرد غیر بومی برای مدیریت آن انتخاب نگردد.

 5. نویسنده دیدگاه: جوان
  مهر ۱۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۳:۲۹

  ممنون از سایت سلام دلفان بخاطر بررسی مشکلات وداشتن دغدغه توسعه وابادانی شهرستان دلفان وانتشار مطالب این دوست دلسوز هم شهری ، صحبت های اخیر نماینده علی رغم همه کوتاهی هائی که تا بحال داشته است امیدوارکننده است خواهشمندیم تا حصول نتیجه پیگیری بفرمائید کم نیستند افراد بومی با تجربه والبته معتدل ،اگر نگاهی به اطراف خود داشته باشیم کاملااین افراد پیدا هستند ،فردی که همکنون سرپرست اداره صنعت را دارد فردیست توانمند وبا سواد وبومی چرا کوتاهی میکنند وچرا با وجود این همه جوان بیکار از افراد غیر بومی برای ادارات شهرستان استخدام می کنند مگر قحط رجال است این فرد امتیاز نداشت فرد دیگر انتخاب شود وبهر صورت استخدام در محدوده افراد بومی هر شهرستانی صورت گیرد کجا افراد شهرستانهای دیگربومی برای این شهرستان حساب می شوند،جزءداشتن یک سری هزینه های بیشتر برای دولت وشهرستان فایده دیگر این افراد چیست؟درحالیکه افراد تحصیلکرده بومی بعلت نداشتن امتیاز صوری ویا رابطه در یک استخدام محروم می مانند شما را به خدا کمی هم بفکر این مردم باشید

 6. نویسنده دیدگاه: فرماندار داشته باشيم يا نداشته باشيم مساوي است،
  مهر ۱۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۵:۴۱

  اين فرماندار بره فرماندار نمي خوايم مگر از يك سال پيش تا الان فرماندار نداشتيم چي شده
  اقاي فرماندار كنوني دلفان يكسال فرماندار دلفان بوده ظاهراً، اصلاً نبودش و هيچ پروژه اي پيگيري و كلنگ و افتتاح نشد،
  چي شد،چا اتفاقي افتاد
  پس بايد از ايشان تقدير كرد كه ثابت كرد فرماندار داشته باشيم يا نداشته باشيم مساوي است، اين يك ركورد است.
  ما اصلاً فرماندار و نماينده نداشته باشيم خيلي خيلي بهتره بخدا

 7. نویسنده دیدگاه: .................
  مهر ۱۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۶:۲۲

  تو رو خدا يك مصاحبه از وضعيت بيمارستان سينا دلفان درست كنيد اينجا هركي هركي است.نه رئيس داره نه مدير تو رو قرآن بداد اين بيمارستان برسيد،كشيك ها رعايت نمي شه، نظم نداره، افراد به موقع نميان سركار، تجهيزاتي كه خريداري ميشه با لابي انجام ميشه، ما كه تا بيايم انتقاد بكنيم ، پدر مونو صلواتي مي كنند مارو مي فرستد تبعيدگاه

 8. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  مهر ۱۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۶:۲۷

  مردم شهرستان دلفان از استاندار جدید انتظار دارند که شخصی را برای مسئولیت فرمانداری دلفان منصوب کند که اولاً در انتخابات اخیر همگام و همسو با شعارهای دولت تدبیر و امید بوده و ثانیاً از نیروهای متخصص و متعهد همین دیار باشد.

 9. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  مهر ۱۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۸:۱۴

  آقا این چه کاریه بین شما باب شده جمله هاتونو تکرا ر میکنید مثلا که چی بشه

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   مهر ۱۸, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۴:۳۴

   مثل اينكه خيلي بهت زور داره، بابا تو با من چكار داري، زورت به فرماندار و نماينده بي عرضه نميرسه

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار