سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 14445
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » آخرین عناوین » ناراحتی ظریف از نمایندگان به دلیل علنی شدن اظهاراتش
Print This Post

وزیرامور خارجه در صفحه فیسبوکش درباره ناراحتی​اش از درزکردن مذاکرات خود با نمایندگان مجلس نوشته است: نمایندگان از این پس تنها توقع اظهارنظر رسمی در جلسات علنی از بنده داشته باشند.

به گزارش سلام دلفان به نقل از خبرآنلاین، محمد جواد ظریف در صفحه فیسبوکش نوشت:ساعت 9 و نیم شب است و تازه از بیمارستان و مطب پزشک برگشته ام و توانسته ام قدری بنشینم تا این مطلب را برای شما بنویسم. امروز صبح، بعد از دیدن تیتر یک روزنامه، کمردرد و پادرد شدیدی گرفتم.

حتی نمی توانستم راه بروم یا بنشینم. فکر کردم دیسک کمر و سیاتیک گرفته ام. فقط توانستم دو ملاقات خارجی را انجام دهم. بقیه برنامه ها را لغو کردم. جلساتم با بعضی از معاونین وزارت خارجه را در حالت استراحت انجام دادم. وقتی 4-5 ساعت استراحت مشکل را حل نکرد، ساعت 5 بعدازظهر دفترم در وزارت امور خارجه را ترک کردم و به بیمارستان رفتم. خدا را شکر ام آر آی نشان داد که مشکل من بیشتر عصبی و اسپازم عضلانی است و با ورزش درست می شود. از برادر و دوست عزیزم دکتر سید رضا رضوی، پزشک بزرگوار و عارفی که بیش از 90 دقیقه با محبت فراوان تلاش کرد که درد مرا آرام کند بی نهایت سپاسگزارم.

به هر حال، روز تلخی بود ولی برای من بسیار آموزنده. یاد گرفتم که هرچه می خواهم بگویم علنی و عمومی بگویم و گرنه بازار سوءاستفاده بسیار داغ است.

باعث تاسف است که یک و نیم ساعت بحث جدی، صمیمانه و خصوصی با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، که صراحتا توافق شده بود محرمانه و غیرقابل نقل خواهد ماند، در چندجمله خلاصه شد که هیچ ارتباطی با بحث مفصل من نداشت و به مطبوعات درز داده شد. بدتر از آن افرادی که خود را قاضی صداقت بنده دانسته و با تیتر کوچک صداقت مرا می ستایند، با بزرگترین تیتر ممکن جمله ای را از من به عنوان نقل قول مستقیم از بنده منتشر کردند که با آنچه گفته بودم مطابقت نداشت. جالب آنجاست که کسانی که ادعای ولایتمداری دارند جلوتر از رهبری حرکت می کنند و هیچ از خود نمی پرسند که اگر ایشان مصلحت می دیدند خودشان مصادیق را روشن می فرمودند.

به هرحال سخنگوی وزارت امور خارجه مطلب را تکذیب کرد، ولی من درس مهمی را آموختم. ذوستان عزیزی که مطالب جلسه محرمانه را بدون توجه به محتوای مطلب به سلیقه خود به بیرون منعکس کردند، منبعد تنها توقع اظهارنظر رسمی در جلسات علنی از بنده داشته باشند.

چند بیت از مولانا برای حسن ختام

تو مکن تهدیدم از کشتن که من
تشنه زارم به خون خویشتن
آزمودم مرگ من در زندگی است
چون رهم زین زندگی پایندگی است

شبتان بخیر. شاد و سربلند باشید

 1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  مهر ۱۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۳:۲۴

  جناب دكتر ظريف عزيز و دوست داشتني، شما با یکی دو تیتر این روزنامه زرد دچار درد و مشقت شدید. تصور کنید مردم چه رنجی از دست این روزنامه طی این سال های طولانی کشیدند و می کشند. اینکه یک عده ای متوهمانه خودشون رو قیم مردم به حساب می آورند و با گفته ها و نوشته ها و کردارشون طوری وانمود می کنند که انگار همه مردم مهجورند و کسی هم جلودارشون نیست. اینکه ارزشها فقط اون مبانی هست که این قبیل افراد مد نظر دارند و هر کس ذره ای با آنها زاویه داشته باشه غیر خودیه و یا بدتر از اون خیانت کار. این که ولایتمداری به نام خودشون مصادره کردن و کوچکترین اعتراض و انتقادی به عملکردشون رو به شدید ترین و بدترین شکل پاسخ می دهند. اینکه اصول انقلاب و اعتقادات مردم شده ابزاری برای رسیدن به اهداف و امیالشون…
  وزیر عزیز دل بسیاری از مردم خیلی وقته که پره و شکسته از این کژی ها ولی آقای دکتر
  بود آیا که در میکده‌ها بگشایند گره از کار فروبسته ما بگشایند
  اگر از بهر دل زاهد خودبین بستند دل قوی دار که از بهر خدا بگشایند
  به صفای دل رندان که صبوحی زدگان بس در بسته به مفتاح دعا بگشایند
  نامه تعزیت دختر رز بنویسید تا همه مغبچگان زلف دوتا بگشایند
  گیسوی چنگ ببرید به مرگ می ناب تا حریفان همه خون از مژه‌ها بگشایند
  در میخانه ببستند خدایا مپسند که در خانه تزویر و ریا بگشایند
  حافظ این خرقه که داری تو ببینی فردا که چه زنار ز زیرش به دغا بگشایند

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار