سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 14507
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » آئین ˈخون بسˈ در روستای اشرف آباد شهرستان دلفان برگزار شد
Print This Post

با تلاش ریش سفیدان و شورای حل اختلاف میربگ شمالی و با برگزاری آئین ˈخون بسˈ به نزاع دیرینه ای میان دو گروه در روستای اشرف آباد شهرستان دلفان پایان داده شد.

به گزارش سلام دلفان رییس دادگستری شهرستان دلفان روز چهارشنبه در حاشیه این آئین به خبرنگار ایرنا گفت : در یک درگیری محلی در سال 83 در روستای اشرف آباد که متاسفانه منجر به وقوع یک فقره قتل شده بود میان ساکنان این روستا کینه و عداوت بوجود آمد.

به گفته ˈ رسول کرمپورˈ در جریان پرونده این قتل دو مظنون دستگیرگردید که با قید وثیقه آزاد شده بودند .

وی تصریح کرد : خوشبختانه تلاش های مثتمر ریش سفیدان بزرگان و شورای حل اختلاف میربگ شمالی نتیجه داد و زمینه گذشت خانواده مقتول را فراهم کردند .

وی اظهار داشت : آئین صلح و سازش خانواده های مقتول و قاتل در آئین سنتی خون بس( خون صلح) با حضور مسئولان محلی شهرستان دلفان و بزرگان طوایف این شهرستان در روستای اشرف آباد برگزار شد و کینه و دشمنی دیرینه آنان پس از گذشت 9 سال به صلح و دوستی تبدیل شد .

این گزارش حاکی است امام جمعه نورآباد در آئین خون صلح، به اهمیت عفو و گذشت در اسلام اشاره کرد و با قدردانی از خانواده های مقتول گفت : اسلام دین مهربانی و گذشت است و نباید مسلمانان با یکدیگر اختلاف داشته باشند.

حجت الاسلام سید جعفر مرادیانی اظهار داشت : دشمنان می خواهند مسلمانان با یکدیگر وحدت نداشته باشند تا با این اختلاف ها به اهداف شوم خود برسند .

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار