سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 14635
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » انتقاد جهانیان از روند پیشرفت پروژه های نوسازی مدارس/ با کمبود اعتبار مواجه ایم
Print This Post

وی با اشاره به موضوع تجهیز و نوسازی سایر مدارس شهرستان گفت : ما ۳۴ پروژه در نوبت نوسازی داریم که متاسفانه با توجه به اندک بودن اعتبارات تخصیص داده شده روند نوسازی این پروژه ها به شدت با کندی در حال انجام است.

سلام دلفان- به گزارش نسیم دلفان چند ماه پیش بخشی از کلانتری مرکزی نورآباد (نیروی انتظامی) به مدرسه شهید قنبری که در سیکل نوسازی مدارس قرار گرفته بود نقل مکان کرد ، برخی منتقدان به این موضوع نقدهای بسیاری به رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان داشتند که چرا با وجود فضای بسیار اندک آموزشی چنین اقدامی صورت گرفته است.

علی اشرف جهانیان در این باره به نسیم دلفان گفت : مدرسه مورد نظر از جمله مکان هایی بود که به جهت غیر امن بودن و فرسودگی در اختیار اداره تجهیز و نوسازی مدارس استان قرار گرفت.

در این بین نیروی انتظامی با درخواستی که از طریق استان پیگیری کرد خواستار در اختیار گرفتن چند ماهه این مدرسه شد تا ساختمان کلانتری مرکزی شهرستان بازسازی شود و با دستور اداره کل آموزش و پرورش استان این مکان به مدت شش ماه در اختیار آنان قرار گرفت.

رییس اداره آموزش و پرورش در ادامه گفت: اکنون چند ماهی به پایان این مدت شش ماهه باقی مانده است اما با توجه به روند ساخت پروژه مورد نظر کلانتری به نظر نمی رسد تا پایان مدت شش ماه آماده شود لذا احتمال اینکه این مدت تمدید شود زیاد است.

جهانیان تصریح کرد ، بودجه مورد نیاز برای نوسازی مدرسه شهید قنبری تاکنون تخصیص داده نشده است و ممکن است تا سال آینده چنین امکانی فراهم نشود اما به محض تخصیص اعتبار بلافاصله نیروی انتظامی مکان مورد نظر را تخلیه خواهد کرد.

وی با اشاره به موضوع تجهیز و نوسازی سایر مدارس شهرستان گفت : ما ۳۴ پروژه در نوبت نوسازی داریم که متاسفانه با توجه به اندک بودن اعتبارات تخصیص داده شده روند نوسازی این پروژه ها به شدت با کندی در حال انجام است.

این مسئول اظهار داشت ، پروژه هایی که تاکنون شروع بکار نشده اند بعید به نظر می رسد امسال تخصیص اعتبار شوند اما چند پروژه در سطح شهرستان وجود دارد که روند ساخت و نوسازی آنها خوب بوده و برخی از آنها تا حدود ۸۰ الی ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است ، از جمله پروژه دبیرستان شش کلاسه منطقه ایرانشاهی که با حمایت مالی بانک صادرات در حال ساخت است و اکنون با پیشرفت ۸۵ درصدی در حال اتمام می باشد و امیدواریم بزودی این فضای آموزشی را تحویل بگیریم.

جهانیان در ادامه گفت: اکثریت پروژه های نوسازی مدارس و فضاهای آموزشی با حمایت خیرین مدرسه ساز انجام میگیرد و اکنون دولت بخاطر تشویق این گونه خیرین اعلام کرده است پروژه هایی که با پیشرفت فیزیکی حتی ۷۰ درصد هم اگر با حمایت مالی یک خیری به اتمام برسد آن مکان و فضای آموزشی را بنام خیر مورد نظر نام گذاری کنند ، این تصمیم دولت نشان می دهد اوضاع اعتباری این گونه پروژه ها با رکود قابل توجهی مواجه است.

وی تاکید کرد ، ما فقط در بحث نوسازی نسیت که با مشکل مواجه ایم بلکه در مورد تجهیز مدارس هم مشکل داریم و همین امسال مهر ماه که شروع مدارس بوده برای خیلی از مدارس مکاتبات فراوانی داشتیم که متاسفانه با توجه به منابع اندک استانی کمک چندانی به شهرستان نشد.

امیدواریم مسئولین امر و همچنین خیرین مدرسه ساز توجه ویژه ای به منطقه های محروم از جمله دلفان داشته باشند.

  1. نویسنده دیدگاه: رضا
    مهر ۱۹, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۰:۵۰

    آقاي جهانيان شما بواسطه آقاي سوري رييس شديد چرابا طرفداران آقاي سوري بخصوص فرهنگيان خاوه جنوبي اينهمه لجبازي ميكنيد انشا اله با تدبير استاندار جديد آقاي مهندس بازوند شما رفتني هستيد……………………………………………

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار