سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 14747
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » رسایی: نظرسنجی درباره موضوعی که وزیر خارجه به خاطرش بستری می‌شود بی‌معناست
Print This Post
نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به تصمیم رسانه‌های دولتی برای نظرسنجی درباره مذاکره با آمریکا، گفت: نظرسنجی درباره موضوعی که وزیر خارجه به خاطر انتشار خبرش بستری می‌شود، ...

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به تصمیم رسانه‌های دولتی برای نظرسنجی درباره مذاکره با آمریکا، گفت: نظرسنجی درباره موضوعی که وزیر خارجه به خاطر انتشار خبرش بستری می‌شود، بی‌معناست.

حجت الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران درمجلس در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اقدام برخی رسانه‌های دولتی مبنی نظرسنجی درباره مذاکره با آمریکا، گفت: چطور مردم می توانند درباره سفر نیویورک اعلام نظر کنند در حالی که هنوز بسیاری از واقعیت های سفر نیویورک به اطلاع عموم مردم نرسیده و انتشار چند خبر درباره آن وزیر امور خارجه را به خاطر فشاری که بر او وارد شده به بیمارستان منتقل می کند.

وی افزود: نظرسنجی راهکار علمی و قانونی برای اطلاع یافتن از نظر مردم درخصوص موضوعات مهم نیست. قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران برای اطلاع یافتن از نقطه نظرات مردم در امور مهم سیاسی، اقتصادی، فرهنگی راهکار قانونی و علمی پیش بینی کرده است.رسایی گفت: براساس اصل ١٥٨ قانون اساسی برای اطلاع از نظر مردم در خصوص مسائل مهم با تصویب دوسوم نمایندگان مجلس شورای اسلامی می توان به آرای عمومی و همه پرسی مراجعه کرد.

نماینده مردم تهران گفت: قطعا موضوع مذاکره و رابطه با آمریکا از جمله امور مهمی است که در صورت ضرورت و تشخیص دو سوم نمایندگان مردم می توان برای آن همه پرسی برگزار کرد ولی نظر نمایندگان مردم این نیست که راه حل مشکلات ما کوتاه آمدن در برابر آمریکاست.مدیر مسئول هفته نامه ٩ دی گفت: نظرسنجی راهکار علمی نیست چون نشان دهنده نظر اکثریت جامعه نیست علاوه بر این مراکز علمی معتبری برای انجام نظرسنجی نداریم و در کنار این معایب باید گفت که مردم وقتی می توانند درباره اقدامی اعلام نظر کنند که از تمام ابعاد آن اطلاع داشته باشند.

عضو کمیسیون اصل ٩٠ مجلس شورای اسلامی گفت: چطور مردم می توانند درباره سفر نیویورک اعلام نظر کنند در حالی که هنوز بسیاری از واقعیت های سفر نیویورک به اطلاع عموم مردم نرسیده و تازه وقتی روزنامه کیهان ۲ نکته از مسائل مربوط به این سفر را به نقل از آن چه در جلسه کمیسیون امنیت ملی توسط وزیر امور خارجه ذکر شده، برای عموم منتشر می کند، وزیر امور خارجه به خاطر فشاری که بر او وارد شده به بیمارستان منتقل می شود.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه «ما نگران نتیجه نظرسنجی نیستیم»، افزود: اگر مردم ایران به آمریکا امیدی داشتند وقتی رسانه های آمریکایی عدم مشارکت در انتخابات را تبلیغ و ترویج می کردند، مردم شرکت نمی کردند در حالی که مشارکت ٣٥ میلیونی مردم یعنی نه به آمریکا و این مشارکت خودش یک نظرسنجی بود که دولت باید به مشارکت و اعتماد عمومی دل خوش کند نه به کاهش دشمنی دشمن دیرینه.

رسایی گفت: آقای روحانی اگر به نظرسنجی اصرار دارد اول نظر گروه های مرجع جامعه را که برای مقاومت و ذلت آمریکا هزینه داده اند جویا شود و از وصیت نامه شهدا پی ببرد که نظر آنها چه بوده بعد از خانواده شهدا، جانبازان، اسرا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس نظرخواهی کند.وی افزود: ما نگران نتیجه نظرسنجی نیستیم بلکه نگرانی اصلی از جریان سازشی است که امروز خود را سخنگوی دولت کرده و با تحریف سخنان امام راحل در خصوص بدیهی ترین اصول کشور چنان فضایی برای دولت می سازد که با برخی حرکت های نابجا، اقدامات مثبت سفر اخیر نیویورک تحت الشعاع قرار می گیرد.

رسایی با اشاره به نقش جریان سازش در فتنه ٨٨ گفت: طرح موضوع نظرسنجی به جای راهکار قانونی رفراندم، همچون پیشنهاد راهپیمایی های خیابانی بعد از رأی گیری های قانونی در انتخابات است که هر دو غرور ملی را خدشه دار کرده و دولت باید مراقب باشد در این دام قرار نگیرد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار