سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 14776
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » دروغ توفیقی درباره سخنرانی‌اش در دانشگاه تهران
Print This Post
مسئول وقت مسجد دانشگاه تهران سخنان منتشر شده معاونت پارلمانی وزارت علوم را تکذیب کرد. به گزارش جهان، رضا نصيري معاون اجرايي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه تهران و ...

مسئول وقت مسجد دانشگاه تهران سخنان منتشر شده معاونت پارلمانی وزارت علوم را تکذیب کرد.

به گزارش جهان، رضا نصيري معاون اجرايي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه تهران و مسئول مسجد دانشگاه تهران در سال ۱۳۸۸ در گفتگویی با خبرنامه دانشجویان ایران، در پاسخ به سوالی مبنی بر صحت یا عدم صحت مطالب منتشر شده از سوی معاون پارلمانی وزارت علوم در روزنامه آفتاب یزد درباره تجمع روز ۲۶ خرداد ۱۳۸۸ مسجد دانشگاه تهران گفت: در پی حادثه ناگوار حمله به کوی دانشگاه تهران در يكشنبه شب ۲۴/ خرداد/ ۱۳۸۸ که دل همة دلسوزان نظام اسلامی و مسئولین محترم دانشگاه و همچنین قلب مهربان رهبر فرزانه انقلاب و پدر دلسوز دانشجویان را به درد آورد؛ هیئت رئیسه محترم دانشگاه با تشکیل جلسه‌ای مصوبات و تصميمات مهمی برای دفاع از حریم دانشگاه داشتند از جمله آن دعوت کتبی روسای دانشکده‌ها و اساتید گروه‌های مختلف آموزشی دانشگاه تهران جهت شرکت در جلسه فوری و داخلی در مسجد دانشگاه با هدف دلجویی از آسیب دیدگان و رصد خسارات وارد شده و تشکیل کمیته ویژه‌ای جهت بررسی دقیق حادثه و گزارش آن به مراجع ذيصلاح بود.

وی ادامه داد: این جلسه طبق اعلام قبلی ساعت ۸ صبح روز ۲۶ خرداد ماه با حضور جمع بزرگی از اعضای خانواده دانشگاه تهران با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد و مجري رسمي برنامه از رئیس محترم دانشگاه جهت سخنرانی دعوت نمود. در این هنگام با تأسف جمعی از اساتید دانشگاه‌ها و برخی اعضای یک تشکل خاص دانشجویی با هیاهو وارد مسجد شده و فضای جلسه را ناآرام و ملتهب کردند از آن میان فردی ناشناس با کنار زدن مجری رسمی برنامه تریبون مسجد را به دست گرفته و از آقای دکتر جعفر توفیقی دعوت نمود که به عنوان وزير علوم دولت اصلاحات بيانات خود را شروع نمایند جناب آقای توفیقی نیز با بیان مطالب تند و غیرمنطقی و انتقال همان مطالبی که در کف خیابان ها و رسانه های بیگانه در مورد انتخابات زده می شد به پشت تریبون مسجد دانشگاه مسير جلسه را از موضوع رسیدگی به شرایط ناگوار حادثه دیدگان کوی دانشگاه به موضوع جعلی تقلب در انتخابات کشاند و از آقای میرحسین موسوی به عنوان رئیس جمهور منتخب یاد کرد. متأسفانه پس از سخنان آقای توفیقی فضای دانشگاه تا روزها پس از آن ملتهب بود.

نصيري در ادامه روایت این ماجرا گفت: نه تنها توفیقی و همراهان ایشان از هیچ مقام مسئول و یا نهاد دانشگاهی اجازه‌ای نداشتد. بلکه در آن روز از تریبون مسجد به برخی از چهره ها و مسئولین و نهادهای ارزشمند انقلاب اسلامی توهین نمودند که در صورت نیاز کل فیلم حوادث آن روز و دیگر سخنرانان در اختیار مقامات مسئول قرار خواهد گرفت.

معاون اجرايي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه تهران گفت: حضور رئيس دانشگاه و مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه در آغاز جلسه آن روز به منظور ابراز همدردي با دانشجويان آسيب ديده در حادثه كوي و تدبير راه‌كاري براي سامان دهي به مشكلات كوي بود كه پس از هجمه اين آقايان به مسجد و تصاحب تريبون و به انحراف كشاندن مباحث به بحث جعلي تقلّب در انتخابات و توهين به مسئولان و خدمتگذاران نظام اسلامي، كليه مسئولان دانشگاه در همان آغاز جلسه را ترك و اعتراض خود را اعلام نمودند. گفتني است هفته گذشته خبري در برخي مطبوعات منتشر گرديد كه در آن معاون امور مجلس وزارت علوم مدعي شده بود تجمع غير قانوني ۲۶/ خرداد ماه/ سال ۸۸ در مسجد دانشگاه تهران و سخنراني دكتر توفيق در آن جلسه با هماهنگي دفتر نهاد در دانشگاه تهران صورت گرفته است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار