سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 14842
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » طرح ملی داناب در مدارس لرستان اجرا می شود
Print This Post

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان از اجرا شدن طرح ملی نجات آبˈداناب ˈدر لرستان خبر داد.

به گزارش سلام دلفانˈسید حجت‎اله کلانتری ˈ در کارگاه آموزشی نمایندگان ادارات آموزش و پرورش در طرح ملی داناب که در محل خانه معلم خرم‎آباد برگزار شد، گفت : طرح ملی نجات آب (داناب) در واقع فرهنگ سازی در مصرف بهینه آب بین دانش آموزان است.

وی اظهار داشت : طرح نجات آب مسئله ملی است که نباید به یک بحران تبدیل شود ،هر چند که امروز شاهد وضعیت کم‎آبی و بحران آب در برخی مناطق هستیم.

وی ضمن تاکید بر ضرورت استفاده از تمام ظرفیت های استان برای اجرای این طرح در سالجاری، تصریح کرد : در این خصوص از توان و ظرفیت های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی خوبی که در جهاد دانشگاهی استان لرستان وجود دارد برای اجرای بهتر و دقیق تر طرح استفاده خواهد شد .

کلانتری با اشاره به اینکه از زمینه‎هایی که به وجود می‎آید باید در خصوص اجرای طرح‎هایی که کیفیت زندگی انسانی را در امر توسعه به دنبال دارد استفاده کرد، افزود: نیاز است عامل انسانی از توانمندی‎ها و پتانسیل‎های استان در جهت توسعه همه‎جانبه استفاده کند.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با تأکید بر اینکه طرح داناب در یکی از مدارس به نمایندگی از مدارس استان افتتاح شد، گفت: مسئله نجات آب باید از طریق دانش‎آموزان در خانواده‎ها ودر نهایت در جامعه نهادینه شود.

وی افزود: مسئله آب در سال‎های آینده مهمترین موضوع برای توسعه روابط بین‎الملل خواهد بود و در حال حاضر خیلی از کشورها برای پیشگیری از بحران‎های احتمالی حوزه آب طرح‎های بزرگ اجرا می‎کنند.

وی گفت: نهادینه کردن طرح نجات آب از طریق دانش‎آموزان به خانواده می‎تواند نقش مؤثری در بهینه کردن مصرف آب داشته باشد و این طرح در چند سال آینده مانند طرح فرهنگیار پلیس همیار می‎تواند تبدیل به یک فرهنگ شود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار