سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 150
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۰
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » رنجنامه دانشجویان دانشگاه پیام نور دلفان
Print This Post
امام خمینی (ره ) : ((نبايد ما ها گمان كنيم كه هر چه مي گوييم و مي كنيم، كسي را حق اشكال نيست. اشكال، بلكه تخطئه، يك هديه الهي است ...

 
اکنون ما دانشجویان دانشگاه پیام نور شهرستان دلفان قصد و نیت آن را کرده ایم که کاستی ها و مشکلات موجود را بیان کنیم

امام خمینی (ره ) :

((نبايد ما ها گمان كنيم كه هر چه مي گوييم و مي كنيم، كسي را حق اشكال نيست. اشكال، بلكه تخطئه، يك هديه الهي است براي رشد انسانها.))

مقام معظم رهبری :

ایشان در جمع دانشجویان فرمودند که : ((دانشجویان باید مطالبه گر باشند .)) همچنین فرمودند : ((از وظایف منتظران امام عصر (عج) اعتراض به وضع موجود است ، عدم اعتراض یعنی رضایت از وضع موجود، و رضایت از وضع موجود یعنی نیاز نداشتن به امام (عج). ))

اکنون ما دانشجویان دانشگاه پیام نور شهرستان دلفان قصد و نیت آن را کرده ایم که کاستی ها و مشکلات موجود را بیان کنیم و سر لوحه عمل و کار خویش را این فرمایشات گران قدر قرار می دهیم و با خود و خدای خود عهد می بندیم که جز در راستای بهبودی و بر طرف کردن مشکلات جامعه خویش هدفی نداشته باشیم .

ما هرگز نخواسته و نمی خواهیم که خدایی نکرده بگویم که کاری صورت نگرفته است بلکه با جان دل از مسئولین  خدمت گذار مردم که تمام سعی و تلاش خود را در جهت خدمت به کار بسته اند قدر دانی می کنیم و صمیمانه از آنها تشکر می نمایم ؛ و در مقابل مسئولین هم باید در مواقعی که از آنها انتقاد سازنده و دقیق می شود  با جان دل پذیرفته و درصدد اصلاح امور درآیند ، نه آنکه بر آشفته شده و به مقابله و رد کردن امر برآیند .

در اینجا باید از ریاست و کارکنان محترم پیام نور شهرستان دلفان تقدیر و تشکر خود را به عمل آورده چرا که اقدامات بزرگ و ارزنده ای در این مدت انجام داده که از جمله می توان به احداث ساختمان دانشگاه پرداخت که واقعاً کار بس بزرگی بوده و همچنین کارها و اقدامات دیگری که توسط دانشگاه به اطلاع عموم مردم رسید و ما نیز در اینجا قدر دانی خود را نسبت به اقدامات انجام شده اذعان می نامیم . ولی در اینجا لازم به ذکر است بیان نمود کم و کاستی های نیز در این میان موجود است که نمی توان از آنها چشم پوشی کرد .

قبل از بیان مشکلات دانشگاه لازم است بیان کنیم که ما نسبت به برخی از کارهای صورت گرفته توسط مسئولین سطح شهر گله مند هستیم چرا که با این اقدامات خود رسم ناپسند و نا معقولی را رواج می دهند که مورد پسند آحاد مردم نیست؛ چرا که اغلب مسئولین نظام و در راس آنها مقام معظم رهبری بارها در فرمایشات خود اینگونه اقدامات را نهی و متذکر شده اند که اموال بیت مال را در راه های درست و موثر به کار گیرید نه در کارهای که باعث دلزدگی مردم از نظام می شود .

بیان عملکردها و کار های انجام گرفته توسط مسئولین به مردم امری کاملاً پسندیده و مورد تایید است اما استفاده از اینگونه روش ها شایسته و پسندیده نیست بلکه در مواقعی نیز بد و ناپسندیده نیز می باشد . مردم از مسئولین خدمت خالصانه و بی منت می خواهند و بس.

از تمامی مسئولین تقاضامندیم که از این زمان به بعد دیگر سطح شهر را با بنر های مختلف آزین بندی نکنند؛ در این بنر ها برای مردم تنها یک چیز جلب نظر می کند و آن هم این سوال است که این جمعی چه کسانی هستند ، آیا واقعاً جمعی هستتند یا نه تنها جمعی است که در نوک قلم وجود دارند ؟؟ آیا واقعاً جمعی از فرهنگیان شهرستان نوشته بودند ؟آیا واقعاً جمعی از دانشجویان شهرستان نوشته بودند ؟ و از این قیبل سوالات دیگر ….

موضوع اصلی که ما می خواهیم بیان کنیم مشکلات دانشگاه است نه مشکلات موجود سطح شهرستان اما چون بر خود لازم دیدیم به صورت مختصر به بیان آن پرداختیم ؛ و از این زمان به بعد به تمامی مسئولین شهرستان میگویم که مردم شهرستان دیگر سکوت کنندگان دیروز نیستند ، نسل جوان امروز از شما مطالبه خواهند کرد در هر زمان و هر شرایطی که باشد . اکنون نیز مطالبه ما بر طرف ساختن مشکلات زیر است :

1. عدم اجراء یا اجرائی ناقص برخی مصوبات مطرح شده توسط رئیس دانشگاه: برای نمونه ایشان بیان کردند که مبلغ 2200 میلیون ریال در خصوص فیبر نوری دانشگاه هزینه نموده اند که اینترنت پرسرعت را برای دانشجویان به ارمغان آورده است در صورتی که ما دانشجویان این دانشگاه هرگز از اینترنت دانشگاه استفاده نکرده ایم چرا که در دانشگاه خبری از سایت نیست تا بتوان از آن استفاده نمود در حال حاضر در دانشگاه کلاس های کاربرد کامپیوتر به سختی برگزار می گردد؛ حال در دانشگاهی که خبری از سایت نیست چگونه دانشجو می تواند از اینترنت پر سرعت و شبکه فیبر نوری استفاده کند !!؟؟

2. سیستم گرمایشی دانشگاه که کلی از آن تعریف و تمجید شده است هنوز که فقط به صورت دکوری است و خبری از گرما و دمای مناسب نیست . مگر بیان نشده است که سیستم گاز رسانی با 300 میلیون ریال برای دانشگاه تعبیه شده است یا نه فعلاً گاز کشی صورت نگرفته است ؟ اگر هست پس چرا خبری از سیستم گرمایی مناسب نیست ؟

3. وضعیت نماز ونماز خانه به هیچ وجه مناسب و راضی کننده نیست وباید حتماً پیگیری و درست شود در این شرایط استفاده از نماز خانه برای برادران غیر ممکن شده است چرا که باید از میان سلف غذا خوری خواهران عبور کنند واین برای برادران سخت است همچنین نماز خانه دانشگاه به هیچ وجه جوابگوحجم (3300 )دانشجو که چه عرض کنم 50 نفر هم نیست . در خصوص بر گزاری نماز جماعت در دانشگاه هم حتماً باید کاری شود .واز یک روحانی دعوت شود تا  مراسم باشکوه نماز جماعت در دانشگاه برگزار گردد .

4. در خصوص عملکرد  ونوع رفتار کار کنان و مسئولین بخش آموزش هم باید گفت که شاید اکثریت قریب به اتفاق دانشجویان دانشگاه ناراضی هستند و متاسفانه از سوی ریاست دانشگاه نیز پیگیری و یا مساعدتی در این  خصوص مشاهده نمی شود شاید بار ها و بارها دانشجویان به شخص رئیس مراجع کرده اند و در خصوص نحوه برخورد نامناسب کارکنان با ایشان سخن گفتن علی رقم مطالبات دانشجویان هیچ گونه بهبودی در وضعیت مشاهده نشده همچنین حرف دل دانشجویان نسبت به ریاست محترم این است که ما از شما انتظار داریم در میان دانشجویان حضور داشته باشید ، حرف دل آنها را بشنوید ، پیگیر مشکلات آنها شوید نه اینکه در دفتر خود باشید که حتی دانشجو اگر کار مهمی هم داشته باشد از اینکه گرفتار سیستم های اداری نشود از کار خود منصرف می گردد . حضور شما در میان دانشجویان فراتر از آنچه که بخواهید موثر خواهد بود . 

5. مشکلات مربوط به گرفتن وام دانشجوی که خود از گرفتن وام های کلان نیز مشکل تر شده است . برای دریافت یک وام دانشجوی به مبلغ 1500000 هزار ریال دانشجو باید ضامن و تعهد نامه ی محضری داشته باشد که همه اینها برای دانشجو هزینه بر است و اگر این هزینه ها را از مبلغ وام کسر کنیم دیگر چیزی باقی نمی ماند .

6. یکی از مهمترین و اصلی ترین مشکلات دانشجویان که همچنان به قوت خود باقی می باشد ، مشکلات سرویس دانشگاهی و تاخیرهای آنهاست به خصوص در پنج شنبه های هر هفته هنگام بعد از ظهر که بخشی ار سرویس ها اقدام به بردن مسافر به بهشت زهرا می کنند و این امر باعث ایجاد مشکلاتی برای رفت و آمد دانشجویان و اساتید می شود . همچنین در خصوص وضعیت کرایه ها بعضاً تناقض های فراوانی مشاهده می گردد که نیاز به پی گیری و بررسی دارد .

7 . مشکل قدیمی و پابرجای دیگری که هست تداخل کلاس های درس است که کار را برای دانشجویان بشدت سخت کرده است و این امر باعث شده که دانشجو علی رقم میل باطنی خود برخی از دروسی را که انتخاب نموده حذف کند و این امر لطمه سختی به روند تحصیلی آنها وارد  می کند، و همچنین حجم بالای کلاس ها نیز خود مشکل دیگری است برای دانشجویان .

8. عدم نظافت دانشگاه و همچنین وضعیت بسیار بد سرویس های بهداشتی دانشگاه که اگر به همین منوال پیش بروند دیگر غیر قابل استفاده می گردند . البته لازم به ذکر است که دانشجو خود نیز باید به نظافت محیط خویش اهمیت دهد و در حفظ آن کوشا باشد .

9 . جایگاه و محل جمع آوری زباله های دانشگاه تحت هیچ عنوان مناسب نیست و باعث گردیده که دیده خوبی نسبت به دانشگاه وجود نداشته باشد همچنین به دلیل وجود  زباله ها در اطراف دانشگاه محلی شده است برای تجمع حیوانات ولگرد روستاهای اطراف دانشگاه و نیز باعث شده است که مزارع اطراف نیز آلوده شوند .

10 .  علی رقم گذشت بیش از دو سال ازفرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاها ، اما متاسفانه تا کنون هیچ گونه کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه برگزار نشده است و این امر خود یکی از مطالبات دانشجویان دانشگاه از ریاست محترم دانشگاه می باشد .

در پایان گفته هایمان یک پشنهاد برای ریاست دانشگاه داریم و آن این است که در خصوص مشکلات مطرح شده و اینکه چقدر از سخنان ما سیاه نمای و چقدر واقعیت است می توان به راحتی و با کمترین هزینه ممکن یک نظر نسجی در میان دانشجویان انجام داد و از آنها در خصوص وضعیت دانشگاه و کارکان و مسئولین آنها نظر خواهی شود و همین نظر سنجی می تواند سر لوحه خوبی برای انجام کار ها در آینده شده  وموجبات بهبودی وضعیت کنونی را فراهم آورد . 

امام حسين(ع) فرمود:

(من دلائل العالم انتقاده لحديثه وعلمه بحقائق فنون النظر.) 22

از نشانه هاي عالم آن است كه گفتار و كردار خويش را نقد كند و به تمام ريزه كاريهاي امور، آگاهي و شناخت پيدا كند.

اگر مسؤولان و دست اندركاران، هر چند گاه، به بررسي كاركرد حوزه كار خويش بپردازند، تواناييها و پسنديده ها را گسترانند و كاستيها را اصلاح كنند، هم روند پيشرفت كارها شتاب بيش تري مي گيرد و هم هدف نقدهاي روا و نارواي ناقدان قرار نخواهند گرفت.

دانشجویان دانشگاه پیام نور   

 

 

 

 

 

 

 1. نویسنده دیدگاه: حسن علیزاده
  دی ۲۳, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۴:۴۴

  ببسمه تعالی
  با سلام وتشکر از دانشجویان عزیزم
  موارد مطرح شده بررسی واقدامات لازم شروع شده از لطف وعنایت شما ممنون ومتشکرم
  ضمنا برای اقدام سریع در رفع هر گونه اشکال وایراد در محدوده دانشگاه پیام نور استان لرستان میتوانید موارد را به ایمیل اینجانب ارسال یا از سامانه پیام کوتاه 3000497104ارسال فرمائید.
  حسن علیزاده
  رئیس دانشگاه پیام نور استان لرستان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار