سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 15025
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » آخرین عناوین » هاشمی در کرمانشاه به صراحت از لفظ “بهار عربی” استفاده کرد
Print This Post
سلام دلفان- رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ایران منطقه‌ای آرام و رو به پیشرفت است و احتیاج به وحدت و همدلی داریم و هر اقدامی که وحدت و همدلی ...

سلام دلفان- رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ایران منطقه‌ای آرام و رو به پیشرفت است و احتیاج به وحدت و همدلی داریم و هر اقدامی که وحدت و همدلی مردم را بر هم بزند، به نفع دشمنان است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، آیت‌الله ‌اکبر هاشمی‌رفسنجانی بعد از ظهر امروز در مراسم گرامی‌داشت سی و یکمین سالگرد شهادت آیت‌الله اشرفی‌اصفهانی در مسجد جامع شهر کرمانشاه گفت: در این فرصت سخنرانی به سه موضوع کرمانشاهان، شهید محراب آیت‌الله اشرفی‌اصفهانی و شرایط امروز کشور و منطقه در جهان اسلام می‌پردازم.

هاشمی‌رفسنجانی ادامه داد: به مردم غرب کشور و استان کرمانشاه توصیه می‌کنم سعی کنید فضای کشور را آرام نگه‌ دارید.

وی با بیان اینکه مصر، عراق و کشورهایی که در آن‌ها «بهار عربی» رخ داده به شرایط قبل بازگشته‌اند، افزود: هم اکنون در تونس، مصر، عراق و …  هر روز مسلمانان توسط بمب‌ها و ماشین‌های بمب‌گذاری شده در معرض خطر هستند.

وی تصریح کرد: ایران منطقه‌ای آرام و رو به پیشرفت است و احتیاج به وحدت و همدلی داریم و هر اقدامی که وحدت را بر هم بزند، به نفع دشمنان است.

به گفته رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در سایه انقلاب، اسلام و ولایت فقیه آرامش در کشور وجود دارد و نباید با اظهارات نادرست و درگیری‌های کودکانه و جاهلانه مردم به زحمت بیفتند.

وی تصریح کرد: همه می‌دانند کرمانشاه یکی از مراکز تمدن ایران است که از هزاران سال پیش افتخارات زیادی داشته است.

هاشمی‌رفسنجانی با بیان اینکه این موضوع را به‌خاطر شرایط جغرافیایی مناسب و مردم این منطقه که سمبل و نماد شهامت بوده‌اند، عنوان کردم، تاکید کرد: همواره قدرت و عظمت کرمانشاه را در طول تاریخ دیده‌ایم که توانسته‌اند در مقابله با مغول‌ها و متجاوزان عظمت کرمانشاه را حفظ کنند.

وی با اشاره به سالروز شهادت شهید آیت‌الله اشرفی‌اصفهانی گفت: ایشان انسان بزرگی در حوزه علمیه قم و از علمای مجاهد، عالم، آرام و متقی بود.

هاشمی‌رفسنجانی با اشاره به اینکه امام راحل از شهید آیت‌الله اشرفی‌اصفهانی خواستند که از قم به کرمانشاه بیاید، ابراز داشت: ایشان در دفاع مقدس گرم‌کننده جبهه‌ها بود و بارها در صفوف رزمندگان در قرارگاه‌های نزدیک به خط مقدم در میان رزمندگان دلگرمی حضور پیدا می‌کرد.

وی عنوان کرد: بخاطر دارم زمانی که من در قرارگاه بودم در یک مورد دیدم که ایشان چه تاثیری بر رزمنده‌ها داشت و لیست وسیله‌های مورد نیاز جبهه را می‌گرفت و کمک‌های بسیاری به جبهه‌ها می‌فرستاد.

هاشمی‌رفسنجانی به زندگی مسالمت‌آمیز اقوام و مذاهب مختلف در کرمانشاه اشاره کرد و افزود: منطقه کرمانشاه به مرکزیت شهر کرمانشاه حرف‌های زیادی برای گفتن دارد؛ از شیعه و سنی و اهل‌حق و عشایر در کنار هم با آرامش زندگی می‌کنند و نمونه‌هایی از انسان‌های شریف و آگاه هستند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد: مردم این استان با روح اسلام و تشیع منطقه را آرام نگه‌داشتند و این استان دارای ظرفیت‌های و منابع زیادی است؛ مردم کرمانشاه رشادت خود را در دوران جنگ نشان دادند.

وی خاطرنشان کرد: در پایان جنگ هم من در جنوب بودم که خبر رسید منافقین به کرمانشاه وارد شدند؛ با عجله خودمان را به اسلام‌آبادغرب رساندیم و دیدیم که منافقان اکثر خیابان‌های شهر را گرفته‌اند؛ ما در سه‌راهی اسلام‌آبادغرب گیر افتادیم و اگر رشادت شیرمردان این منطقه نبود صحنه‌های نابودی و فرار ذلیلانه منافقان را نمی‌دیدیم.

هاشمی‌رفسنجانی  با اشاره به اینکه منافقین در چهازیر زمین‌گیر شدند و خداوند قتل‌گاه آنان را در آن‌جا رقم زد، گفت: کرمانشاه امتحان خود را به‌خوبی پس داده است.

  1. نویسنده دیدگاه: منطقی
    مهر ۲۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۹:۳۵

    چقدر زود همه چیز عوض می شود!!!! یک روزی همین رفسنجانی جزو مقدسین بود. تا کی بوقلمون صفتی؟!!

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار