سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 15156
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » جنگ نرم بی‌بی‌سی در آغاز مذاکرات ژنو
Print This Post
صراط: گزارش‌گر بی‌بی‌سی در ژنو تهدیدات رژیم اشغال‌گر قدس علیه جمهوری اسلامی ایران را به‌عنوان بخش نهایی گزارش خود انتخاب کرد. شبکه خبری بی‌بی‌سی در اولین گزارش خود از آغاز مذاکرات ژنو، ...

صراط: گزارش‌گر بی‌بی‌سی در ژنو تهدیدات رژیم اشغال‌گر قدس علیه جمهوری اسلامی ایران را به‌عنوان بخش نهایی گزارش خود انتخاب کرد.

شبکه خبری بی‌بی‌سی در اولین گزارش خود از آغاز مذاکرات ژنو، تهدیدات‌ها و هشدارهای این روزهای مقامات رژیم صهیونیستی علیه ایران را در بخش نهایی گزارش خود جا داده است.

فارس بخش نهایی این‌گونه گزارش‌ها را عموما دارای دو خاصیت داننسته است: اولا به‌عنوان جمع‌بندی به مخاطب القا می‌شود و ثانیا چون فراز پایانی است به خوبی در ذهن مخاطبان بی‌بی‌سی باقی می‌ماند.

نکته دیگر در گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی این است که تقریبا به تمام ابعاد چالش‌های هسته‌ای بین ایران و غرب اشاره کرده و تصریح کرده که غربی‌ها غنی‌سازی ایرانی‌ها را بخشی از یک برنامه پوششی برای تولید بمب هسته‌ای می‌دانند.

بی‌بی‌سی به این ترتیب جنگ نرم خود را با ایران در مذاکرات ژنو آغاز کرده است. برخی تحلیل‌گران تاکید کرده‌اند که یکی از اولویت‌های غرب در مذاکرات هسته‌ای بازنده نشان دادن ایران در رسانه‌ها و افکار عمومی کشورهای جهان است.

از این رو، شیوه پوشش اخبار در رسانه‌های جریان غالب به‌خوبی می‌تواند بیان‌گر آن باشد که غربی‌ها چه اهدافی را از مذاکرات دنبال می‌کنند.

یکی از مقامات آمریکایی اخیرا گفته است که پیشنهاد آمریکا به ایران قطع غنی‌سازی و واردات سوخت هسته‌ای از دیگر کشورهاست. این دقیقا همان طرحی است که نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه خود با بخش فارسی بی‌بی‌سی عنوان کرده بود. با این وصف، پایان گزارش بی‌بی‌سی با تهدیدات تل‌آویو علیه ایران نمی‌تواند بی‌معنی باشد.

به گزارش صراط، علاوه بر بی بی سی، دیگر رسانه های فارسی زبان خارجی از جمله دویچه وله و العربیه فارسی نیز با برجسته کردن آنچه هشدارهای نتانیاهو و 4 شرط او برای رفع تحریم های ایران ذکر کرده، به استقبال مذاکرات ژنو رفته اند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار