سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 15164
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » آیت‌الله موحدی کرمانی: افرادی وجود دارند که جایگاه ولایت فقیه را نمی‌شناسند
Print This Post
امام جمعه موقت تهران گفت: دشمن برای اینکه بیداری اسلامی در منطقه را خواب کند به دنبال ایجاد اختلاف در امت اسلامی است. به گزارش تسنیم، آیت‌الله موحدی کرمانی امام جمعه ...

امام جمعه موقت تهران گفت: دشمن برای اینکه بیداری اسلامی در منطقه را خواب کند به دنبال ایجاد اختلاف در امت اسلامی است.

به گزارش تسنیم، آیت‌الله موحدی کرمانی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌ دوم نماز عید سعید قربان با تبریک این عید بزرگ خطاب به مردم گفت: در ظل عنایت تقوا، انسان موفق به صبر می‌شود و تک‌تک افراد و امت صابر می‌شوند. امت نیز با یکدیگر مرتبط می‌شوند.
وی افزود: آنچه در این دهه واقع شد واقعه بسیار تلخی بود. تربیت شدگان مکتب حضرت موسی یک‌دفعه در این دهه گوساله‌پرست شدند. چه می‌شود که آن تربیت و آن عبادت و نجات از فرعون به برکت اعتماد و توکل به خدا به گوساله‌پرستی کشیده شد؟ جای تامل بسیار است و باید دقت زیادی کنیم.
امام جمعه موقت تهران ادامه داد: درسی که باید از این اتفاق بگیریم این است که اگر عبادت پشتوانه عبودیت و بصیرت را نداشته باشد سرنوشت عابدین اینگونه خواهد شد. لذا عبادت باید پشتوانه عبودیت و بصیرت را داشته باشد. یعنی هم عبودیت و بندگی کامل و تسلیم در برابر خداوند وجود داشته باشد و هم بصیرت و آگاهی وجود داشته باشد. قوم بنی‌اسرائیل این دو موضوع را نداشتند عبادت می‌کردند اما یکدفعه گوساله‌پرست شدند چرا که پشتوانه عبودیت و بندگی نبود و در مقابل خداوند تسلیم نبودند. در عین حال بصیرت هم نداشتند و با یک فتنه سامری همه چیز از بین رفت.
موحدی کرمانی تاکید کرد: پیدایش فتنه در نظام هستی و برنامه دینی یک امتحان است و خداوند امتحان می‌کند و در این آزمون انسانهای بصیر سالم از آن خارج می‌شوند. انسانهایی که در برابر خداوند تسلیم محض هستند سرافراز از این امتحان خارج می‌شوند.
وی در بخشی دیگر از خطبه‌های نماز عید سعید قربان تاکید کرد: گاهی سرنوشت یک امت این می‌شود که می‌گویند فردی نماینده پیامبر و امام است اما او را قبول نداریم. بعد از رحلت رسول‌الله چنین اتفاقی افتاد و جنگ‌ها با امیرالمومنین بر همین مبنا بود. برخی مدعیان شهادت به رسالت می‌دادند اما امیرالمومنین که نماینده رسول‌الله و امام به شمار می‌رفت را قبول نداشتند. این یک خطر بزرگ است.
امام جمعه موقت تهران ادامه داد: در حال حاضر در جامعه ما افرادی وجود دارند که جایگاه ولایت فقیه را نمی‌شناسند. البته جایگاه امام زمان را می‌شناسند ولی جایگاه ولی فقیه را نمی‌شناسند و این همان مصیبت است. باید به آنها گفت بینش خود را زیاد کنید. امام غائب می‌گوید ولی فقیه نماینده من است و اطاعت از او اطاعت از من است و نافرمانی او نافرمانی از من است. اما متاسفانه بعضی‌ها قبول ندارند. گرفتاری برای قوم موسی نیز از همین ناحیه بود.
موحدی کرمانی تصریح کرد: آنان که پیروی ولایت فقیه را به گردن نهادند و ملتزم شدند همواره عزیز شده‌اند و عزتی که نصیب کشورمان شد به برکت تبعیت از ولایت فقیه بوده است. یعنی تبعیت دیروز از امام و امروز نیز از ولی فقیه زمان.
وی ادامه داد: مردم ایران با تبعیت از ولایت فقیه عزیز شدند و گوساله‌ها را شکستند و آنها را سوختند و آقا شدند. در حال حاضر اگر مسلمین بخواهند در دنیا عزیز شوند باید این گوساله‌های معبود و طاغوت‌ها را سرنگون کنند تا بتوانند عزیز شوند. که الحمدالله موفق شدند و به برکت بیداری اسلامی که از ایران گرفتند، تعدادی از گوساله‌های معبود را سرنگون کردند و اگر این بیداری ادامه پیدا کند گوساله‌های دیگر را به خواست خدا سرنگون خواهند کرد.
به گزارش تسنیم، آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه اول نماز عید سعید قربان با بیان اینکه به شما مردم تبریک می‌گویم که قدر دهه اول ماه ذی‌الحجه را دانستید گفت: 10 روزی که بر ما گذشت بسیار بزرگ بود و آنقدر بزرگ است که خداوند به این 10 شب قسم می‌خورد. در نماز امروز نیز 9 دفعه خداوند را به حق امروز قسم دادیم و ما که عادت کرده‌ایم خداوند را به پیامبر و اهل‌بیت قسم دهیم به دلیل ارزش امروز خداوند را به امروز قسم دادیم.
وی افزود: امروز برای مسلمین عید بود اما به نظر می‌رسد عید دیگر مسلمین نیز مسئله حج است که موفق شدند این حج را انجام دهند. اگر حج ابراهیمی انجام بگیرد عید واقعی است چرا که به دنبال حج ارزنده ابراهیمی عزت برای جهان اسلام مقدر می‌شود و ذلتی برای دشمنان به وجود می‌آید. مسلمین عزیز و کفار ذلیل خواهند شد اما اگر مسلمین با حج به این عزت نرسند باید دقت کنند که آیا حج ابراهیمی انجام داده‌اند؟
امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: به قدری فرصت در حج ابراهیمی وجود دارد که قابل احصاء نیست. مسلمین از سراسر دنیا در این مراسم باشکوه باید با هم صحبت کنند و مردم بحرین، سوریه و عراق و دیگر کشورها باید مسائل خود را بگویند تا دوایی برای این دردها پیدا شود و در آن موسم حج باید برای حل مسائل تصمیم‌گیری شود.
موحدی کرمانی با اشاره به درس‌های فراوان حج ابراهیمی گفت: حج به ما درس اتحاد می‌دهد. امت اسلامی از هر فرقه و مذهبی باید امت واحده باشند. آیا در حال حاضر چنین چیزی در حج انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه حج درس محبت می‌دهد و به ما می‌گوید حتی به مورچه‌ها هم آسیب نرسانید، گفت: آیا امت اسلامی به این محبت رسیده است؟
امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: حج همچنین درس دشمن‌شناسی به ما می‌دهد و می‌گوید دشمنت را بشناس و از او با سخن، عقیده و عمل برائت بجوی و 3 روز در مکه و منا باش و به جمرات سنگ بزن. این درس بزرگی برای ما است. باید نسبت به دشمن برائت داشته باشیم و او را بشناسیم. باید مکرهای دشمن را بشناسیم و نقشه‌های او را بدانیم.
موحدی کرمانی ادامه داد: اینک که به لطف خداوند بیداری اسلامی در منطقه به وجود آمده، دشمن برای اینکه این گروه بیدار را خواب کند و نگذارد آنها موفق شوند مکرهای زیادی را به کار برده و کیدهای زیادی را انجام می‌دهد. آنها می‌خواهند در میان مسلمین اختلاف بیندازند تا بین آنها امت واحده‌ای وجود نداشته باشد.
موحدی کرمانی تاکید کرد: دشمنان می‌خواهند مشتی که باید به سمت آنها گره شده مسلمین به سر خودشان بزنند. آنها گروه‌های تکفیری را مجهز می‌کنند تا به مسلمانان آسیب بزنند و می‌بینیم که امروز این گروه‌ها چه وضعیتی دارند و آمریکا و اسرائیل با استفاده از این گروه‌ها چه جنایاتی انجام می‌دهند و امت اسلامی نیز گرفتار این مصائب است.
وی افزود: دشمنان می‌کوشند مسلمین در ظلمت باشند. آن ظلمتی که اگر ولایت الله باشد، انسانها از ظلمت خارج می‌شوند. لذا دعا می‌کنیم که خداوند امت اسلامی را از خواب غفلت بیدار کند و دشمنان اسلام و مسلمین را ذلیل و خوار کند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار