سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 15179
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اشتون: محتوای مذاکرات محرمانه باقی می‌ماند
Print This Post
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از پایان مذاکرات هسته‌ای، با حضور در نشست خبری این دور از گفت‌وگوها را با جزئیات بی‌سابقه توصیف کرد.  به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس، کاترین ...

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از پایان مذاکرات هسته‌ای، با حضور در نشست خبری این دور از گفت‌وگوها را با جزئیات بی‌سابقه توصیف کرد.

 به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس، کاترین اشتون نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی پس از پایان چهار دور مذاکره در کنفرانس خبری در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: بعد از چند جلسه ما برای اولین بار بر سر یک بیانیه مشترک توافق کردیم.

اشتون دور جدید مذاکرات هسته‌ای را «واقعی» توصیف کرد. به گفته وی دور بعدی مذاکرات ایران و گروه 1+5 در روزهای 16 و 17 آبان برگزار می‌شود.

مسئول دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین اعلام کرد تا زمان دور بعدی مذاکرات، کارشناسان هسته‌ای و تحریم‌ها، دیدار خواهند داشت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ایران حاضر است غنی‌سازی 20درصد را متوقف کند، گفت با ایران توافق شده است که محتوای مذاکرات تا زمان دستیابی به توافق، محرمانه باقی بماند.

به گفته اشتون، ایران و گروه 1+5 در مذاکرات اخیر می‌دانستند که باید به دنبال برداشتن اولین گام باشند. ضمنا باید مشخص شود که نتیجه نهایی مذاکرات چیست. وی طرح جدید ایران را «جامع‌ترین» طرحی توصیف کرد که تاکنون ارائه شده است. اشتون تاکید کرد در این دور از مذاکرات به طرز بی‌سابقه‌ای به جزئیات پرداخته شده است.

وی با این حال، تصریح کرد که برای دستیابی به نتیجه به زمان لازم است و 1+5 باید بتواند طرح ایران را بررسی کند.

نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی از ارائه جزئیات بیشتر در مورد روند مذاکرات خودداری کرد، اما در پاسخ به این سوال که گفته شده است آمریکا قصد ندارد به هیچ وجه هیچ‌یک از تحریم‌های ایران را کاهش دهد، گفت آمریکا نیز نظیر دیگر کشورهای 1+5 یکی از اعضای گروه است و قرار بر این است که عملکردی هماهنگ با دیگر اعضا داشته باشد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار