سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 15289
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » آقاتهرانی: حرف‌های تازه‌ای می‌شنویم!
Print This Post

حضرت امام خمینی(ره) بحث‌های خود را به چند جا ارجاع دادند، یکی آن‌هایی که متخصص هستند و خط ایشان را تشخیص می‌دهند و ديگری…

به گزارش صابرنیوز حجت‌الاسلام والمسلمین “مرتضی آقاتهرانی” نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، با اشاره به اقدام برخی افراد که اظهاراتی را به امام خمینی(ره) منتسب می‌کنند، اظهار داشت: باید از خود این افراد پرسید که چه اهدافی از این اظهارات دارند اما پیدا کردن نظرات امام(ره) بسیار آسان و صحبت‌های ایشان بسیار شفاف است.

وی افزود: حضرت امام خمینی(ره) بحث‌های خود را به چند جا ارجاع دادند، یکی آن‌هایی که متخصص هستند و خط ایشان را تشخیص می‌دهند و ديگری گفته‌های امام(ره) در صدا و سیما كه کاملاً معلوم است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: افرادی که مخصوصاً هم‌سن ما هستند و امام را دیدند و هر روز صحبت‌های ایشان را دنبال می‌کردند، این ادعای اخير برخی افراد كه ایشان حرف‌های در گوشی به کسی می‌گفتند را بی‌معنی می‌دانند.

حجت‌الاسلام والمسلمین “آقاتهرانی” در رابطه با لطیفه‌هایی که به امام خمینی(ره) نسبت داده شده و توطئه نسبت دادن مطالب دروغ به امام(ره) اظهار داشت: در علم درایة (نوعی علم حدیث است که طلبه‌ها می‌خوانند) بحثی وجود دارد که اگر مطلبی را از قول کسی نقل کردیم حتما سندش را ارائه دهیم. امام معصوم(ع) می‌فرمایند کسی که چیزی را می‌گوید از نوع بیان او قدر و منزلت وی مشخص می‌شود.

وی افزود: امام خمینی(ره) به کسانی که در وادی دیگر بودند مطالب عمیق را نمی‌گفتند، بلکه صحبت امام با بسیجیان، مردم و فداییان نظام بود که می‌دویدند و چهارچشم منتظر بودند تا از لب و دهان مبارک امام(ره) چه بیرون می‌آید.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: این مطالب را می‌دیدند و می‌دیدیم که امام خمینی(ره) نان و آب از دهان‌شان می‌افتاد اما اسلام،‌ عزت انقلاب، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی از دهان‌شان نمی‌افتاد و همیشه صحبت‌های جدی امام با مردم بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین آقاتهرانی تصریح کرد: چه جوانانی که در این راه دویدند، خون دادند و شهید شدند، یعنی همه این‌ها اشتباه کردند و حالا چهار نفر صحبت‌های دیگری می‌کنند.

وی اظهار داشت: گاهی اوقات ما برای برخی اشخاص بیش از اندازه ارزش قائل می‌شویم، این افراد وقتی فرصت می‌کنند جوهره خود را نشان می‌دهند و اصلاً با همین صحبت‌های خويش شناخته می‌شوند، لذا همین مواقع است که می‌توان افراد را شناخت.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: در زمانی که جوانان می‌جنگند و محکم ایستاده‌اند این حرف‌ها اصلاً زده نمی‌شود. این افراد در برابر جمعیت‌های میلیونی، شعارهای مردم و صحبت‌های امام(ره) را شنیده و دیده‌اند و بر حسب ظاهر نیز به امام نزدیک‌تر بودند. فدای امام بشویم که اینقدر غریب بودند.

حجت‌الاسلام والمسلمین “آقاتهرانی” درباره وظیفه بیت امام و موسسه حفظ و نشر آثار امام(ره) در پاسخ به این تحریف‌ها اظهار داشت: آن‌ها به وظیفه خودشان آشناتر هستند و باید ببینند آیا واقعاً وظیفه‌ای در این‌باره ندارند و اینکه چه کسی باید از امام عزیز دفاع کند؟

وی تصريح كرد: امام خمینی(ره) زحمت بسياری کشیدند؛ همه چیز و دیدگاه همه جوانان، پیرها و بزرگ و کوچک را تغيير داده و راه را به همه ما یاد دادند. حتی دشمن نیز امام را می‌شناسد و با اینکه نسل جدید و نسل دوم بعد از انقلاب نیز هرگز امام را ندیدند و یا حتی همان جوانانی که آن موقع بودند، گاهی امام را از نزدیک نمی‌دیدند، اما شخصیت و فکر و دیدگاه‌های امام را فهمیده بودند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: حالا اگر حرف‌های تازه می‌شنویم اشکال ندارد، بالاخره انسان افراد را می‌شناسد؛ کمی به افراد مهلت بیشتری بدهید تا خودشان را بهتر معرفی کنند.

حجت‌الاسلام “آقاتهرانی” در پاسخ به این سؤال که آیا هر کس نسبت نزدیکی به امام(ره) داشته می‌تواند حرفی را به ایشان نسبت دهد، افزود: نه، اما اگر بخواهیم واقعاً امام را بشناسیم ایشان فرموده‌اند که چگونه بشناسید و بيانات ايشان را چگونه تفسیر و بیان كنيد.

وی در خاتمه متذکر شد: این مطالب روشن است و ابهامی در آن نیست، اما توقع از کسانی‌که بر حسب ظاهر نزدیک‌تر به امام بودند این است که به لحاظ فکری نيز به امام نزدیک‌تر باشند که اگر نباشند انسان، تأسف می‌خورد. اما بالاخره صحبت‌های این‌ افراد، نه معیار امام می‌شود و نه چیزی را اثبات می‌کند، لذا باید خودشان توجه کنند که چه کاری انجام می‌دهند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار