سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 15393
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » عکس/شیرمردان اسطوره‌ای حزب‌الله
Print This Post

تصویری که پیش رو دارید، سه تن از شهدای اسطوره ای «مقاومت اسلامی لبنان» را در تاریخ به ثبت رسانده است. این سه عزیز، هر کدام از شاخص ترین شهدای سه مقطع تاریخی حزب الله لبنان هستند.

به گزارشسلام دلفان  به نقل از مشرق، تصویری که پیش رو دارید، سه تن از شهدای اسطوره ای «مقاومت اسلامی لبنان» را در تاریخ به ثبت رسانده است. این سه عزیز، هر کدام از شاخص ترین شهدای سه مقطع تاریخی حزب الله لبنان هستند. مقاطع «پیش از آزادسازی جنوب»، «آزادسازی جنوب» و «نبردِ وعده ی صادق» (مقاومت پس از سال ۲۰۰۰ میلادی)

شهیدانِ حاضر در این عکس، از سمت راست، عبارتند از:* نفر اول: «صلاح الدین محمد غندور» معروف به «صلاح غندور» با اسم جهادی «ملاک». وی به سال ۱۹۶۸ در روستای «کفر ملکی» در جنوب «لبنان» متولد شد و در سال ۱۹۸۵ به «مقاومت اسلامی لبنان» پیوست. در اویل دهه ی ۹۰ میلادی، «صلاح» یکی از فرماندهان میدانی مقاومت در جبهه های جنوب لبنان بود. اور در سال ۱۹۹۵ عملیات استشهادی بزرگی را در منطقه ی اشغالی «بنت جبیل» طراحی نمود و با اصرار فراوان، شخصا اجرای آن را هم خود بر عهده گرفت. این عملیاتِ تاریخی که به «عملیات مقرِ ۱۷» شهرت پیدا کرد، باعث کشته و مجروح شدن ۳۵ نظامی صهیونیست گردید.
* نفر دوم: «أحمد حمد یحیى» معروف به «شیخ یحیی اباذر» با اسم جهادی «ابوذر». وی به سال ۱۹۵۸ در روستای «رشاف» واقع در جنوب لبنان متولد شد. در سال ۱۹۸۲ به ایران آمد و در حوزه ی علمیه ی «قم»، به تحصیلات حوزوی مشغول شد. او در سال ۱۹۸۶ به لبنان بازگشت و به یگان های «مقاومت اسلامی» ملحق شد و پس از شرکت در چندین عملیات ضدصهیونیستی، سرانجام، تنها چند روز پیش از آزادی مناطق اشغالی جنوب لبنان در سال ۲۰۰۰، مورد توسط اشغالگران مورد هدف قرار گرفت و به سختی مجروح شد. «شیخ یحیی اباذر»، درست در روزِ فرار بزرگ صهیونیست ها (۲۵ می مصادف با ۴ خرداد) بر اثر جراحات وارده، خلعت شهادت پوشید و به این ترتیب، نامش یه عنوان آخرین شهید در مرحله «آزاد سازی جنوب» ثبت شد.
* نفر سوم: «خالد احمد بَزی» با اسم جهادی «حاج قاسم». وی به سال ۱۹۶۶ در «جنوب لبنان» متولد شد. در سال ۲۰۰۶ میلادی، «خالد» از سوی «حاج عماد مغنیه» به عنوان فرمانده ی عملیاتِ اسیر گیری منصوب شد که طی آن عملیات، دو نظامی صهیونیست به اسارت «مقاومت اسلامی» درآمدند و «جنگ تموز»، معروف به «جنگ ۳۳ روزه» آغاز گشت. این سردارِ دلباخته ی حزب الله لبنان، در جریان همین جنگ، هنگام دفاع از شهر «بنت جبیل»، در نبرد با متجاوزان صهیونیست، بال در بال ملائک گشود.
این عکس در اواخر دهه ی ۱۹۸۰ میلادی برداشته شده است.

روحمان با یادشان شاد

از راست: «صلاح الدین محمد غندور»، «أحمد حمد یحیى» و «خالد احمد بَزی»

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار